Kaval rebane tõrjus kolm penaltit, Chelsea ründaja kergitas kübarat (0)

"Löö sinna!" näitas Danny Ward. Walsalli mehed lõidki ja Ward sai kõigile kolmele löögile käe ette. Foto: Andrew Boyers / Action Images via Reuters / Scanpix

Inglismaa liigakarikasarja kolmandas ringis eeldatavad soosikud ei vääratanud. Õhtu sangariteks tõusid kübaratriki teinud Chelsea ründaja Christopher Nkunku ning Leicesteri postide vahel kolm penaltit tõrjunud Danny Ward.

Nkunku saatis koduväljakul juba esimese veerandtunni jooksul kahel korral palli neljanda liiga klubi Barrow' võrku, avapoolajal läks vastastele kirja ka omavärav. Teisel poolajal kasvatas Pedro Neto veelgi Chelsea edu ja veerand tundi enne lõppu vormistas Nkunku võimaluse mängupall koju kaasa võtta - 5:0.

Samuti tugevuselt neljandas liigas ehk League Two's mängiv Walsall oli üllatuse lävel, sest suutis 2016. aasta Inglismaa meistrit Leicesterit kodus 90 minuti jooksul nullil hoida. Paraku vedas närv neid alt penaltiseerias, sest Leicesteri postide vahel seisnud Danny Ward tõrjus kõik kolm kodumeeskonna lööki! Kuna Leicesteri mängijad olid täpsed, lõppes penaltiseeria harvanähtava 3:0 skooriga ja külalised pääsesid neljandasse ringi.

Alles pühapäeval kõrgliigas Arsenali vastu meeldejääva mängu pidanud Manchester City andis vaba päeva mitmele tähele eesotsas Erling Haalandiga ning võrreldes liigamänguga tehti Watfordi vastu algkoosseisus üheksa muudatust. Esiliigaklubil lubati kohtumise lõpus küll auvärav lüüa, aga 2:1 võit viis City ikkagi neljandasse ringi. Edasi sai ka Aston Villa, kes alistas võõrsil sama skooriga League One'is mängiva Wycombe Wanderersi.

Pääsu järgmisesse ringi ehk 16 parema sekka olid juba eelmisel nädalal kindlustanud kõrgliigaklubid Tottenham Hotspur, Brighton & Hove Albion, Manchester United, Crystal Palace, Southampton ja Brentford ning esiliigas mängivad Stoke, Preston North End ja Sheffield Wednesday. Allesjäänud kolmest kolmanda ringi mängust kaks peetakse kolmapäeva õhtul, kui võistlustules on nii Arsenal kui ka Liverpool. Newcastle'i ja Wimbledoni vastasseis, mis pidi algselt toimuma viimase koduväljakul, viidi sealse üleujutuse tõttu Newcastle'isse ning leiab aset 1. oktoobril.

Manchester City - Watford 2:1 (2:0)