Kes küll peataks Messi? Miami Inter tegi poolfinaalis esimese poolajaga sotid selgeks (1)

Kes küll peataks Lionel Messi? Foto: Scanpix / Bill Streicher / Reuters

Lionel Messi jätkab Ameerika Ühendriikides pidurdamatu hooga: kolmapäeva öösel vedas ta Miami Interi Põhja-Ameerika karikavõistluste finaali.

Poolfinaalmatš Philadelphia Unioni vastu algas Interi jaoks suurepäraselt: Serhii Krõvtsovi pikk püstsööt leidis Venezuela ründaja Josef Martinezi, kes juba kolmandal minutil omad juhtima viis.

Eduseis duubeldati napilt enne paarikümne minuti täitumist – Messi näitas taas, et teised mehed on sattunud tema mängumaale. Krõvtsov algatas rünnaku, Martinez jätkas palli kukkumise pealt Messile ning 7-kordne maailma parim jalgpallur naelutas mänguvahendi pea 30 meetri kauguselt alumisse nurka.

Poolaja lõpetuseks otsustas Inter asja ära, kui soomlane Robert Taylor kasutas ära philadelphialaste kaitseliini peataoleku ning leidis liinide vahelt sööduga Jordi Alba. Aastaid Messiga Barcelonas väljakut jaganud äärekaitsja ei mõelnud pikalt ning pani palli võrku.

Soome koondises 29 mängu pidanud Taylor on kerkinud Messi kõrval üheks Miami meeskonna alustalaks: argentiinlase kõrval peetud kuue mänguga on ta löönud neli väravat ja andnud kolm väravasöötu.

Ehkki paarkümmend minutit enne mängu lõppu lõi Philadelphia nurgalöögiolukorrast ühe värava tagasi, jäi lõppsõna Interile: klubi oma kasvandik, 19-aastane David Ruiz lahendas rünnaku külma rahuga ning vormistas lõppseisuks 4:1.

Pühapäeva öösel mängib Inter finaalis Nashville'i vastu. Messil on võimalik aidata meeskond esimese trofeeni ning seda napilt kuu aega pärast oma esimest mängu Interi eest. Senine statistika on olnud muljetavaldav: kuue mänguga üheksa väravat.

Philadelphia Union - Miami Inter 1:4 (0:3)
73. Alejandro Bedoya - 3. Josef Martinez, 20. Lionel Messi, 45+3. Jordi Alba, 84. David Ruiz