Kes on koduliiga seni parimad mängumehed? (0)

Dima Kruglov - 36, ent sama hea nagu varem. Foto: Brit Maria Tael

Premium liiga on käivitunud. Kaua tuli oodata, aga lõpuks ometi pall taas veereb. Esimesed voorud on selja taga ning käes on aeg heita pilk parimatele. Maikuu sümboolne koosseis mängib 4-4-2 asetuses ning koosneb koguni seitsme eri klubi palluritest.

Soccernet.ee toimetusesisese hääletuse tulemusel sündinud algükstest tekkis erakordselt tihedas konkurentsis, kui hääli sai tervelt 36 eri vutimeest. Taolist mitmepalgelisust selgitab hooaja jätku üllatusterohkus ning mais kõigest kolme vooru pidamine. Seetõttu ei jõudnud erilisi trende välja kujuneda ja valikud tuli teha tihtipeale üsna võrdselt pallinud meeste vahel. Otsustusprotsessi lihtsustamiseks tohtis silmas pidada ka märtsis toimunud avavooru.

Kõige rohkem mehi pääses püünele lõpuks FCI Levadiast, kes oli mai lõpuks täiseduga (mis murti küll kohe juuni alguses, ent juuni ei kuulunud valimisse) - see aitas sümboolsesse koosseisu nende ridadest kolm meest. Kahe palluriga on esindatud FC Flora ja Tartu Tammeka. Lisaks said oma vutimehe maikuu parima 11 hulka ka Nõmme Kalju, Paide Linnameeskond, Tallinna Kalev ja Narva Trans.

Soccernet.ee maikuu sümboolne koosseis:

REKLAAM

Artur Kotenko - 38-aastane Kass Artur pidi olema tagavaravariant juhuks, kui Eesti koondise esikinda Sergei Lepmetsaga midagi juhtub. Lepmets loobus tippjalgpallist ning Kotenkol tuli samm ette astuda. See oli ootamatu kõigi jaoks, ent kui oli keegi, kes Kotenko tasemes ei kahelnud, oli see tema ise. Mees alustas Legioni vastu nullimänguga, sai siis Tuleviku vastu lihtsama tööpäeva, aga tegi suures plaanis oma ära ja siis tuli see mäng. 4:1 võidumadinas Paide vastu oli endine Eesti koondislane hiilgav. Ta tegi sõnuseletamatult briljantse etteaste, mis aitas tal mais sümboolse koosseisu hääletusel konkurentsi pakkunud kolm teist kiiprit enda selja taha jätta.

Reinhard Reimaa - Mullu peamiselt keskväljal, aeg-ajalt äärepoolkaitses ning isegi tipuründes pallinud 21-aastane Reimaa oli mai alguses veel ajateenija. Seda näeb muuhulgas allolevalt pildilt, kus noortekoondislase käed on selja taga üdini kaitseväelikus asendis. Aga vahetult enne hooaja taaskäivitumist sai ta teenituse lõpetatud. Tallinna Kalevi värske peatreener Liivo Leetma asetas vutimehe paremkaitsesse ja voilà. Mees mängis nagu kulda. Esmalt taltsutas ta Transi, siis tegi Tammeka vastu suurepärase etteaste, mille raames andis Hannes Anierile väravasöödu. Flora vastu lepiti küll kaotusega, ent üleüldine arvamus on, et ta suutis ohjes hoida Vlasi Sinjavskit - liiga üht raskeminipeatatavat triblajat - jättes ta oma taskusse.

Märten Kuusk - Flora keskkaitsja on tõusnud valitseva meistri kaitseliini selgeks liidriks ning seda olukorras, kus ta kõrval mängib Eesti vutilegend Enar Jääger. See pole kehv saavutus! Mais aitas Kuusk Flora kahe nullimängu ja seitsme punktini. Kuusk mängib enesekindlalt ja on näha, et ta tunneb end Premium liigas nagu kala vees. Kui eelmise aasta lõpus pääses ta Karel Voolaidi käe all koondisesse üle noatera ja Jäägeri vigastuse järel, siis täna ei näe ühtegi adekvaatset põhjust, miks ei peaks Kuuske suhtuma kui Eesti koondislasse.

Nii saavad joosta vaid need, kes oskavad väravaid lüüa. Pedro Victor oskab. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Pedro Victor - Nõmme Kalju 27-aastane keskkaitsja saabus Eestisse Malaisia superliigast ja on kiirelt tõestanud end väärt mängumehena. Brasiillasele omaselt on tal tehnika paigas, lisaks jagub mehel rammu ja pikkust. Premium liigas on ta nullimängust jäänud ilma vaid korra, kui Kalju hävis Legioni vastu kogu täiega. Tuleviku vastu lõi Pedro Victor aga koguni kaks väravat, kui oli esmalt täpne nurgalöögi järel ning seejärel keerutas palli otse karistuslöögist raamide vahele. Karistuslöögijalaga keskkaitsja omamine tähendab, et PV (nagu mees end ise kutsub) annab nõmmekate mängu ülesehitusse täiendava käigu. Selle tegemise julgus on paljastanud ka mõned lohakused ja ebaõnnestunud hetked, ent on selge, et Pedro Victoris on maximilianouggelikku kvaliteeti, mille toel võib temast kujuneda hooaja lõikes liiga üks paremaid.

Dmitri Kruglov - Martin Reim on otsustanud Levadia äärekaitsjaid Kruglovi - Markus Jürgensoni - Trevor Elhit kindla korrapärasusega roteerida, et kõik tasemel mängumehed minuteid saaksid. 36-aastase Kruglovi õnn oli platsil käia mai kõigis kolmes kohtumises. Mida suutis vanameister selle ajaga teha? Lüüa standardolukordadest kaks väravat ja anda lisaks kaks väravasöötu. "Pole paha!" hüüaks Villu Reiljan ja hüüame ka meie. Kruglov sobib oma omadustelt justkui valatult wingback'i rolli, sest kolmas keskkaitsja aitab veidike tagalat kindlustada sel ajal, kui ta oma kuldse vasaku jalaga vastaseid terroriseerib.

Patrick Genro Veelma - Tammeka 18-aastane vasakäär Veelma jäi kõrvale küll tartlaste maikuu suurimast saavutusest, sest ta ei sobitunud Flora vastu mängitud kaitseformatsiooni. Seda muljetavaldavam on aga tema jõudmine sümboolsesse koosseisu kõigest kahe etteaste pealt. Seejuures teenis ta mängudes vaid ühe resultatiivsuspunkti, kui triblas Legioni vastu omade kasuks penalti. Seega näiliselt ei midagi erilist. Ent see, kuidas Veelma mängis ... Mullu hullutas ta vutisõpru oma pööraste väravatega. Tänavu triblab ta nagu Sander Kapper oma parimatel päevadel. Veelma on olnud sisuliselt peatamatu. Tammeka jaoks nukras mängus Kalevi vastu oli ta väga aktiivne, Legion aga ei tulnudki tema katmisega toime ja lõhkus järjest vigasid teha. Veelmat tasub jälgida.

Patrick Genro Veelma peatamiseks kasutati kõiki võimalikke võtteid. Foto: Imre Pühvel

Tauno Tekko - Tammeka kapten Tekko on ulmelise töövõimega mees. Kõigepealt teeb ta vastaste rünnaku peatamiseks hea täklingu, seejärel leiab söödu vastase karistusallasse, kus on oma mees ootamas. Keskpoolkaitsja on ühest küljest brutaalne võitleja, teisalt oma võistkonna standardolukordade spetsialist. Bulldogi ramm aitas Flora võõrsil kuivale jätta ja viik võtta. Kindel jalg ning närv murdsid penaltipunktilt Legioni. Kalevi vastu esines Tekko küll alla oma võimete, ent tal oli ülisuur roll selles, et maikuu lõppedes asus Tammeka liigatabeli neljandal real.

Sadio Tounkara - 28-aastane Mali ääreründaja on aastatepikkuse Aserbaidžaani kõrgliiga kogemusega. Samas liigas on pallinud mitmed meie koondislased ehk tegu on korraliku võistlusega. Sestap pole üllatav olnud ka ta Narva Transi ridades näidatud kvaliteet. Kuigi klubil tervikuna ei ole tulemuste mõttes läinud hästi, on just Tounkara olnud üks neist, kes on narvakatele rõõmuhetki pakkunud. Tounkara on hetkel Premium liiga suurim triblaja, olles üksikute matšidega sooritanud koguni 32 õnnestunud triblingut. Kalevi vastu lõi ta värava geniaalse nurgalöögi lahtimängu järel, mis oli Transi viimas võiduni. Kuressaares aitas ta värava ja resultatiivse sööduga omad 2:0 juhtima. Mõlemal juhul anti aga edu käest.

Siim Luts - Kui otsida Premium liiga senise hooaja säravaimat vutimeest, oleks Paide vasakäär Luts üks kõige suuremaid nominente sellele tiitlile. Kui Järvamaa esindusklubi pole tervikuna suutnud perfektselt esineda ja vajalikke tulemusi ära teha, siis Luts on andnud maksimaalse panuse. Koondiseski mitmeid silmatorkavaid etteasteid teinud Luts liigub hetkel graafikus värav mängu kohta. Tema tsenderdused, söödud ja vastaste ettevõtmised on alati ohtlikud. Liigas ei tundu hetkel olema äärekaitsjat, kes suudaks Lutsu neutraliseerida. Ei saa välistada, et just igapäevased sparringud trennis Muhammed Sannehiga on ta juba hooaja alguses sedavõrd heasse hoogu tõstnud.

Robert Kirss tuli ja tegi. Foto: Brit Maria Tael

Robert Kirss - Kes pidi olema Levadia tänavuseks ründeveduriks? Manucho. Ka Ukraina kõrgliigast saabunud Juri Kolomojets. Kes on aga seda rolli täitnud? Kaljust üle tulnud Robert Kirss. Legioni vastu väravasööt juhttabamusele. Tuleviku vastu kaks väravat, mis alustasid ja lõpetasid Levadia tagasituleku. Paide vastu kiire juhtvärav. Kirss on olnud selle hooaja üks suuremaid üllatajaid, sest roll, mida eeldati, et ta täidab ning roll, mida ta seni on täitnud, on üpris korralikult erinenud.

Rauno Sappinen - Hooaja eel küsiti, kas välismaal erineva stabiilsusega pallinud Sappinen on valmis (mitte suuteline, sest suuteline on ta kindlasti) skoorima nagu Erik Sorga mullu. Mai lõpuks oli tal hooaja esimese nelja matšiga kirjas viis tabamust. Ta on kiirelt tõusnud koduvabariigi kõrgliiga suurimaks väravakütiks, olles praegu täpne iga 61 minuti tagant. On kunst olla õigel ajal õiges kohas. Sappinen valdab seda kunsti perfektselt. Oma viie esimese tabamuse löömiseks vajas ta kokku vaid kaheksat (!) katset, seejuures väravale läksid neist kuus ehk kui Sappinen juba löögile pääseb, on loomulik üpris kõrgendatud ootus, et võrk sahiseb.

Sümboolse koosseisu valimisel ei ole Soccernet.ee toimetus liialt kinni kindlates positsioonides ega formatsioonides - meeskonna asetus võib igakuiselt muutuda, samuti ei ole iga mängija tingimata liinisiseselt asetatud positsioonile, kus ta möödunud kuul liigas mängis.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
ARGENTINA PÄÄSES
Luup peale | Weghorst muutis pulmad matusteks, aga Argentina ja Messi tahe jäi (jälle) peale
BRASIILIA LANGES
PÕNEV JA OLULINE LUGEMINE
Esimesed minutid pärast maavõistlust Albaaniaga: Paskotši teenis Tottenhami esindusmeeskonnas mänguaega
KATARI MM
VAR JA VOR
Tund aega tulevaste videokohtunike seltsis ehk Oh kuidas küll nad uuel hooajal hakkama saavad?
JUTUD ELUST JA JALGPALLIST
Pikk ette (ja MM-ile) | Aivar Pohlak Katarist, kultuurist, lendamisest, enesearengust, rünnakutest: mul on mõjukaid vaenlaseid
KODUST
OTSE KATLAST
Pikk ette (ja MM-ile) | Katarist eluga tagasi: Argentina fännid lõid metroo kõlama, lösutav Infantino tülgastas
PIKK ETTE
RISTNURK
SOCCERNET TV
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
36
31
4
1
94:21
97
2.
Tallinna FCI Levadia
36
24
7
5
74:25
79
3.
Paide Linnameeskond
36
19
8
9
84:37
65
4.
Nõmme Kalju FC
36
19
8
9
59:30
65
5.
FC Kuressaare
36
13
11
12
49:51
50
6.
Tartu JK Tammeka
36
10
9
17
38:57
39
7.
JK Narva Trans
36
10
8
18
43:58
38
8.
JK Tallinna Kalev
36
10
5
21
42:92
35
9.
Tallinna JK Legion
36
6
8
22
34:82
22
10.
Pärnu JK Vaprus
36
3
2
31
32:96
11
https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11