Kes ühendklubis siis mängima hakkavad? (8)

Foto: Brit Maria Tael

Tallinna FC Levadia ja FCI Tallinna liitumisel "tekkinud" klubi peatreener Aleksandar Rogic seisab valiku ees – keda võtta, keda jätta?

Kui Phileas Fogg Jules Verne'i seiklusromaanis 80 päevaga ümber maailma reisis, jäi ta enda teada napilt hiljaks. Ligikaudu sama arv päevi on jäänud uue hooaja alguseni ja kui meenutada möödunud aastaid, tuleks Levadial komplekteerimisega pigem varem kui hiljem alustada.

Kahe klubi ühinemise teatest on möödas veidi üle kuu ja seni on uus leping sõlmitud vaid Maksim Podholjuziniga. Tõsi, tegelikkuses olukord nii hull ei ole, sest kahe klubi peale on lepingulisi mängijaid rohkem kui algkoosseisu jagu. Iseasi, paljud neist uue klubi särgi tegelikult selga tõmbavad.

Levadia pressiesindaja Indrek Petersoo sõnul naaseb Rogic peagi puhkuselt ja meeskond peaks treeningutega alustama 18. detsembril. Kuniks pole aga nimekirja meestest, kes treeningutega alustavad, saame infokildude põhjal vaid spekuleerida.

Antud artikkel ei väljenda FCI Levadia juhtkonna või konkreetselt kellegi teise mõtteid ja on kokku pandud avalikustatud otsuste, levivate kuulujuttude ja paari jalgpalliinimese arvamuste põhjal.

Kes mängisid klubides eelmisel hooajal?

Võtame alustuseks ette möödunud hooaja meeskondade nimekirjad.

Levadia (22+2+1): Nikita Andrejev, Artjom Artjunin, Igor Dudarev, Rimo Hunt, Tarmo Kink, Jevgeni Kobzar, Josip Krznaric, Cristofer Kuusma, Martin Käos, Sergei Lepmets, Pavel Marin, Joao Morelli, Igor Morozov, Kaspar Mutso, Priit Pikker, Maksim Podholjuzin, Andreas Raudsepp, Alex Roosalu, Mark Oliver Roosnupp, Tabi Manga, Kristjan Tamme, Ingemar Teever + Gando Biala, Svjatoslav Jakovlev + Rasmus Peetson.

Infonet (19+1): Ofosu Appiah, Vladimir Avilov, Timur Bulavkin, Pavel Dõmov, Eduard Golovljov, Matvei Igonen, Andrei Kalimullin, Jevgeni Harin, Dmitri Kruglov, Aleksandr Kulinitš, Mihhail Lavrentjev, Kirill Nesterov, Roman Nesterovski, Albert Prosa, Artur Rättel, Aleksandr Tumasjan, Sergei Tumasjan, Aleksandr Volodin, Vladimir Voskoboinikov + Aleksandr Dmitrijev.

Transfermarkti andmetel on kehtiv leping kokku 16 mängijal, seitse neist Levadiast ja üheksa Infonetist. Soccernet.ee infokillud sellele nimekirjale vastu ei räägi. Need mehed on Gando Biala, Aleksandr Dmitrijev, Igor Dudarev, Pavel Dõmov, Jevgeni Harin, Matvei Igonen, Svjatoslav Jakovlev, Martin Käos, Mihhail Lavrentjev, Kaspar Mutso, Kirill Nesterov, Roman Nesterovski, Rasmus Peetson, Maksim Podholjuzin, Sergei Tumasjan ja Aleksandr Volodin.

Samas ei tähenda leping praeguses ootamatus olukorras suurt midagi: neist meestest ei jätka kindlasti Sergei Tumasjan ja Svjatoslav Jakovlev ning potentsiaalseid lahkujaid on teisigi. Kindlasti ei jää ka Ofosu Appiah, Aleksandr Tumasjan, Tabi Manga, Joao Morelli ja Albert Prosa.

Sergei Tumasjan (mustas) ei jätka. Pavel Marinil (rohelises) ei ole kehtivat lepingut. Foto: Oliver Tsupsman

Paneme 24 ja 19 kokku, võtame eelmises lõigus välja toodud seitse nime maha ja Aleksandar Rogicile jääb justkui valikusse 38 mängijat. Jagame nemad positsioonide kaupa. Rasvases kirjas meestel on kehtiv leping.

Väravavahid (5): Matvei Igonen, Mihhail Lavrentjev, Sergei Lepmets, Priit Pikker, Kristjan Tamme.

Äärekaitsjad (6): Gando Biala, Igor Dudarev, Dmitri Kruglov, Aleksandr Kulinitš, Martin KäosAleksandr Volodin.

Keskkaitsjad (6): Artjom Artjunin, Vladimir Avilov, Andrei Kalimullin, Igor Morozov, Roman NesterovskiMaksim Podholjuzin.

Alumised poolkaitsjad (8): Timur Bulavkin, Aleksandr DmitrijevPavel Dõmov, Josip Krznaric, Kaspar Mutso,  Rasmus Peetson, Andreas Raudsepp, Alex Roosalu.

Ülemised poolkaitsjad (8): Jevgeni Harin, Tarmo Kink, Jevgeni Kobzar, Cristofer Kuusma, Pavel MarinKirill Nesterov, Mark Oliver Roosnupp, Artur Rättel.

Ründajad (5): Nikita Andrejev,  Eduard Golovljov, Rimo Hunt,  Ingemar Teever, Vladimir Voskoboinikov.

Õnneks ei ole ka Rogic meile päris tundmatu. Poole aasta jooksul mängis tema Infonet peaasjalikult 4-2-3-1 formatsiooni, mida harrastas ka Igor Prinsi Levadia. Mänguliselt olid joonised küll erinevad, aga kui välja arvata mitmel positsioonil rügavad mehed, on selline jaotus edasiseks arutluseks hea põhi.

Võtame aluseks niiöelda suurturniiri koosseisu ehk 23 mängijat, kelle hulka kuuluvad näiteks kolm väravavahti, neli äärekaitsjat, neli keskkaitsjat, neli alumist poolkaitsjat, viis ülemist poolkaitsjat ja kolm ründajat.

Matvei Igonen on juba viimasel paaril aastal välismaale ihanud. Foto: Oliver Tsupsman

Väravavahid (3)

Väravavahid (5): Matvei IgonenMihhail Lavrentjev, Sergei Lepmets, Priit Pikker, Kristjan Tamme.

Väravavahtide osakonnas on seis vaat et kõige põnevam. Infoneti meestel on küll kehtivad lepingud, kuid Sergei Lepmets oli lõppenud hooajal suurepärane ja Priit Pikker on aastaid Levadiat teeninud, olles teise numbri rolliga pealtnäha rahul.

Lepmetsa säilitamise soov oleks igati loogiline ja sellele on viidanud ka Levadia-Lepmetsa seosed sotsiaalmeedias. Kevadel 32. sünnipäeva tähistav Pikker aga vaevalt mujale siirdub ehk kui kindad varna ei lähe, võib ta varuväravavahina veel aastaid teenida. Ilmselt saab ta vähemalt võimaluse ennast Rogicile näidata.

Aga Infoneti mehed? Igonen tõenäoliselt Lepmetsaga mänguaega jagada ei soovi, loogilisem käik tundub välismaa. Klubihooaeg ei olnud küll hiilgav, aga noortekoondises jättis ta parema mulje kui Rootsis-Soomes mänginud Andreas Vaikla ja lõpuks sai tehtud ka koondisedebüüt. Lavrentjevi puhul tundus aga, et mõne aasta taguse taseme taastamiseks vajaks ta regulaarset mänguaega kõrgemal tasemel kui esiliiga ja potentsiaalseid kosilasi peaks Premium liigas olema.

Milline on Kristjan Tamme saatus, kes sõlmis ligi kolm aastat tagasi Levadiaga profilepingu ja teenis kaks aastat tagasi isegi koondisekutse? Vigastuste küüsis olnud puuriluku jaoks oleks ilmselt parem liikuda edasi - vähemalt laenule, kui Levadias teda endiselt tulevase esikindana nähakse.

Ennustus: Jäävad Lepmets ja Pikker. Kolmas väravavaht on mõni noortest.

Gando on ainus kehtiva lepinguga välismaalane. Leping on taskus ka Jevgeni Harinil. Foto: Oliver Tsupsman

Äärekaitsjad (4)

Äärekaitsjad (6): Gando Biala, Igor Dudarev, Dmitri Kruglov, Aleksandr Kulinitš, Martin Käos, Aleksandr Volodin.

Äärekaitsjate osakonnas on asjad ehk kõige selgemad. Dudarev oli möödunud hooajal liiga parimate äärekaitsjate seas, Gando mitmekülgsus ja pikk leping garanteerivad koha ka talle. Käosiga sõlmiti sügisel pikk leping, esialgu jätkab ta ilmselt duublis – teda nelja mängija hulka arvestada ei saa.

Kahest vabast kohast üks peaks kuuluma Dmitri Kruglovile, kui vanameister seda ise muidugi soovib – kaks aastat tagasi läks tema tee Levadiaga lahku, sest Infonet pakkus kindlust pikema lepingu näol. Kruglovil on aga kamaluga kogemust ja Levadia pakkumisest paremat ilmselt ei tule.

Jääb küsimus viimasele kohale, millele kandideerivad kaks Infoneti meest, kaks Aleksandrit – Volodin ja Kulinitš. Kulinitš on neli aastat noorem ja mängis tänavu rohkem, Volodinit seob aga leping. Rogici ajal mängisid regulaarselt mõlemad, aga hooaja lõpus eelistas temagi Kulinitši, kui kõik mehed terveks said.

Ennustus: Neli kohta täidavad Dudarev, Gando, Kruglov ja Kulinitš. Käos lepib rolliga duublis.

Vasakult Dmitri Kruglov, Pavel Marin, Vladimir Avilov. Foto: Oliver Tsupsman

Keskkaitsjad (4)

Keskkaitsjad (6): Artjom Artjunin, Vladimir Avilov, Andrei Kalimullin, Igor Morozov, Roman NesterovskiMaksim Podholjuzin.

Kuus nime on siin vaid tinglikult, sest Eesti kõrgliiga rekordimees Andrei Kalimullin on üsna kindlalt karjäär lõpetamisele viidanud. Oma 41. eluaastal ta vaevalt jätkab, eriti Levadias, kes heitis ta mõned aastad tagasi üle parda kui "parim enne" ületanud mängija.

Podholjuzini jätkamine on kindel ja Rogic olla väidetavalt Nesterovski talendi austaja, tema jäämist soodustab ka leping. Milline on aga Artjunini, Avilovi ja Morozovi tulevik?

 Noorimal ehk Avilovil oleks ehk sarnaselt Igonenile aeg kiigata välismaa poole, et pärast mõneti ebaõnnestunud hooaega ennast mujal proovile panna. Artjunin oli küll tänavu Levadias kindel põhimees, kuid mitte alati keskkaitses ja siin-seal räägitakse, et ta ei pruugi Rogici esimesse valikusse mahtuda. Otsus võib tulla hiline ja sõltuda sellest, mis saab Aleksandr Volodinist.

Morozovi hooaeg läks vigastuse nahka, aga kogu seltskonnast on just tippvormis Morozov mees, kelle kvaliteediga võib ka Euroopas julgelt mängida. Võimaluse ennast tõestada saab ta kindlasti.

Ennustus: Podholjuzin, Nesterovski ja Morozov jäävad, neljanda koha täidab uus leegionär. 

Josip Krznaricit oodatakse tagasi. Artur Rättelil lepingut ei ole. Foto: Jana Pipar / EJL

Alumised poolkaitsjad (4)

Alumised poolkaitsjad (8): Timur Bulavkin, Aleksandr DmitrijevPavel Dõmov, Josip Krznaric, Kaspar Mutso, Rasmus Peetson, Andreas Raudsepp, Alex Roosalu.

Timur Bulavkin on mängija, kellest Rogic poole aasta jooksul ilmselt kõige rohkem rääkis ja seda peamiselt ülivõrdes. Jutud noorte arendamisest viitavad ka Mutso ja Dõmovi jäämisele. Samas võiks jääda ka Peetson, kelle arengukõver vajaks suuremat väljakutset kui praegune Vaprus. Varem pigem ründava poolkaitsja rolli täitnud pärnakas oli tänavu pigem number kaheksa peal.

Kindlasti ei lähe Rogic aga tiitlit püüdma ainult noortega. Andreas Raudsepa möödunud hooaeg oli väikestviisi pettumus ja ehk kuluks tallegi ära uus keskkond välismaal, küll aga on igati loogiline käik Josip Krznaricit tagasi meelitada. Horvaat jättis väga professionaalse mulje ja mida hooaeg edasi, seda paremad olid ta esitused. Eriti hästi sobis ta Mutsoga.

Kui Krznaric naasta ei soovi, on variant ka Aleksandr Dmitrijeviga jätkata. Kui aga vanameistrit kutsutakse Norrast ja Krznaric allkirja annab, võiks oletada, et Dmitrijevit ei hakata vägisi kinni hoidma.

Ennustus: Krznaric tuleb tagasi, jäävad Mutso ja Dõmov. Neljanda koha jagavad Bulavkin ja Peetson – kas siis esindus-duubel või esindus-laen teljel. Duublisse jääb ka Roosalu.

Kirill Nesterovi leping kestab 2018. aasta lõpuni. Foto: Oliver Tsupsman

Ülemised poolkaitsjad (5)

Ülemised poolkaitsjad (8): Jevgeni Harin, Tarmo Kink, Jevgeni Kobzar, Cristofer Kuusma, Pavel MarinKirill Nesterov, Mark Oliver Roosnupp, Artur Rättel.

Sellest seltskonnast jätkavad kõige tõenäolisemalt Infonetist üle tulnud lepingulised mehed Nesterov ja Harin. Rogici filosoofiaga peaksid sobima ka Marin ja Roosnupp, kuigi viimane võib vabaagendina mõelda välismaast. Veel üks hooaeg stabiilselt tipus kuluks aga kogu nelikule ära ja Nesterov on ehk ainsana liiga vana, et enam kõrgest lennust unistada.

Kogenumatest meestest on Kobzari naasmine samuti laual, Kink aga välistas ühendklubis jätkamise üsnagi kindlalt. Üks korralik number kümme kuluks meeskonnale ära – eelmistel aastatel on Levadia seda küsimust lahendanud laenudega ja nii Anton Mirantšuk kui Joao Morelli olid lotovõidud. Infonetil olid tiitliaastal kasutada Sergei Mošnikov ja terve Sergei Tumasjan.

Kõige huvitavam on vahest Artur Rätteli saatus. Mängis ta ju pikalt Levadias, kuid pärast rasket vigastust enam varasemat rolli tagasi ei teeninud ja kinnitas Infonetis kanda pigem alumise poolkaitsjana, kuid mängis Rogici ajastul tihti ka kõrgemal. Võib samuti eelkõige välismaad sihtida.

Ennustus: Esinduses jätkavad Nesterov, Harin ja kaks kolmikust Kobzar-Roosnupp-Marin. Viimane mees on number kümnel mängiv leegionär. Kuusma jääb duublisse.

Rimo Hunt on Levadia üks võtmemängijaid. Foto: Oliver Tsupsman

Ründajad (3)

Ründajad (5): Nikita Andrejev,  Eduard Golovljov, Rimo Hunt,  Ingemar Teever, Vladimir Voskoboinikov.

Albert Prosa (oodatud) lahkumine tegi asju selgemaks. Tõenäoliselt riputab Teever putsad uuesti varna, Voskoboinikov aga andis mõista, et tema teenete vastu konkreetset huvi pole. On raske ennustada, kumb oleks loogilisem valik, kui Rogic sooviks meeskonda ka ühte kogenud väravakütti.

Suures plaanis täidab seda rolli ja enamatki aga Rimo Hunt, kes oli Levadia üks liidreid nii väljakul kui selle kõrval. Ka 32-aastaselt on ta liiga parimate mängijate hulgas.

Nikita Andrejev ei jätkanud naastes sealt, kus eelmisel kümnendil pooleli jäi, kuid hooaega ei saa liigitada ka ebaõnnestumiseks. Et ta liitus alles veebruari lõpus, ei olnud ettevalmistus ehk päris see. Kui Andrejevi sõnad Tallinna kui koju naasmise osas on tõsised, oleks jäämine loogiline.

Bulavkini kõrval oli teine Rogici silmatera Golovljov – samas ei olnud Infonetil ka väga palju rohkem noori, keda Premium liiga tasemel julgelt usaldada võiks. Tema puhul on küsimus rollis, sest Golovljov jõudis nappide mängudega tõestada, kuidas ta võiks regulaarse mänguajaga stabiilselt väravaid lüüa.

Ennustus: Hunt ja Andrejev jäävad, kolmas mees on uus leegionär. Golovljov jäetakse meeskonda, aga läheb laenule; võimalik, et katteks tuuakse tagasi ka emb-kumb vanameister. 

Mida arvad Sina, hea lugeja? Jäta oma nägemus kommentaaridesse!

Vaata ka Soccernet.ee üleminekute sisulehte!

Kommentaarid

REGISTREERITUD (2)
ANONÜÜMNE (6)

-RoMaRiO-   •  
(2001:7d0:8ca9:780:eddf.***)
ei välista, et Igonen, Avilov ja Raudsepp välismaal mingi mitte väga glamuurse klubi leiavad, aga veidi naljakalt kõlab küll soovitus välismaale siirduda pärast ebaõnnestunud hooaega, nagu oleks see sammu tagasi tegemine.
ivar5lepik   •  
(37.157.110.***)
Mis puudutab mainitud kolmikut - loomulikult ei eelda, et neile oleks välismaal kõik uksed lahti. Palju tugevamast klubist rääkida ei ole realistlik. Sammu tagasi on küll võimalik teha, näiteks Norra kolmandasse liigasse, aga ka seda ei pidanud silmas; leian, et tänasel päeval on võimalik ja vahel ka mõistlil teha Eesti kõrgliiga tipust teha horisontaalsamm. See nõuab mugavustsoonist väljumist ja neid astmeid on alates Soomest (paljud) kuni Kesk-Euroopani (edukas näide Ilja Antonov hiljutisest). Kui ei õnnestu, siis ei õnnestu, tagasi tulla ja Eestis mängida saavad nad alati, aga keskkonnavahetus, heas mõttes šokk tuleb vahel kasuks.
Foggi puhul möönan piinlikku eksimust. Aga eks Levadiagi on komplekteerimisega hiljaks jäänud, kuid siiski võitnud :)

Pikk ette (ja ise järele) | Otsime koduliiga parimat võõrleegionäri + Pohlaku presidentuuri eripärad
POTENTSIAALSED ÜLEMINEKUD
MUSTA MÕTISKLUSED
Tippspordi varjatud kaasnähtusest
MUSTA MÕTISKLUSED
OLULIST
TOIMETAJA VALIK
SOCCERNET.EE JALGPALLISAADE
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
17
14
1
2
52:12
43
2.
Tallinna FCI Levadia
17
13
2
2
54:12
41
3.
Nõmme Kalju FC
17
11
4
2
32:15
37
4.
Paide Linnameeskond
17
11
3
3
36:10
36
5.
JK Narva Trans
17
4
6
7
22:22
18
6.
FC Kuressaare
17
4
4
9
10:33
16
7.
Tartu JK Tammeka
17
4
3
10
24:33
15
8.
Viljandi JK Tulevik
17
4
3
10
16:34
15
9.
JK Tallinna Kalev
17
2
3
12
11:43
9
10.
Maardu Linnameeskond
17
2
3
12
10:53
9
REKLAAM
SILM PEALE!

Vaata siit saate "Silm peale!" viimast osa!

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
43
Tallinna FCI Levadia
41
Nõmme Kalju FC
37
Paide Linnameeskond
36
JK Narva Trans
18
FC Kuressaare
16
Tartu JK Tammeka
15
Viljandi JK Tulevik
15
JK Tallinna Kalev
9
Maardu Linnameeskond
9
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK