Kindel: Eesti koondis mängib kevadel koha eest EM-finaalturniiril! (23)

Eesti koondis on EM-finaalturniirist kahe võidu kaugusel. Foto: Jana Pipar

Eesti koondis lõpetas EM-valiksarjas viieliikmelise alagrupi ühe punktiga (üks viik ja seitse kaotust) viimasel kohal, aga võib sellele vaatamata järgmisel suvel Saksamaal toimuval finaalturniiril mängida. Selleks on vaja kahte võitu.

Eestil avanes selline võimalus tänu Rahvuste liiga D-divisjoni võidule, kui mullu saadi kaks korda jagu nii San Marinost kui Maltast. Lisaks sellele vajas Eesti, et vähemalt 12 koondist A-divisjonist saaksid läbi valiksarja finaalturniirile.

Varasemalt olid edasipääsu kindlustanud kümme A-divisjoni koondist: Hispaania, Prantsusmaa, Holland, Inglismaa, Belgia, Austria, Ungari, Taani, Šveits ja Portugal. Lisaks oli selge, et Horvaatia ja Wales paarist saab üks otse finaalturniirile. Esmaspäeva õhtul lisandus nimekirja veel kaks A-divisjoni koondist: Itaalia ja Tšehhi.

Seega pääses Eesti play-off'i, mille poolfinaalis minnakse vastamisi kõige parema A-divisjoni koondisega, kes ei pääse otse finaalturniirile. Selleks on praeguse seisuga Poola, aga kui Horvaatia ei võida teisipäeva õhtul kodus Armeeniat ja Wales alistab kodus Türgi, siis kohtub Eesti poolfinaalis Horvaatiaga. Poolfinaal toimub 21. märtsil ja Eesti mängib võõrsil. Finaal toimub viis päeva hiljem.

Praegune olukord:

Eesti koondise väravavaht Karl Jakob Hein lausus pärast valiksarja viimast mängu, et meeskond peab märtsis maksimumi andma. "Kui selline elu võimalus otsa vaatab, siis peame täiega peale minema. Tihti ei teki selliseid võimalusi," sõnas Hein.

Talle sekundeeris keskkaitsja Karol Mets: "Kindlasti see väga motiveerib ja kõik peavad ühiselt aru saama, et see võib olla ainulaadne võimalus Eesti jalgpallis midagi suurt korda saata."

Kommentaarid

Sander Simpson   •  
(46.131.52.***)
No lõppude lõpuks mis seal suurt vahet on kui nkn kotti saame. Kui suudetaks mängida samamoodi nagu võõrsil austria vastu siis on ehk isegi lootust aga nii vist vaevalt läheb.
Argo Hein   •  
(46.131.23.***)
Veits õnne ja praeguse Poola vastu võib ära kobistada. Horvaatia on kahtlasem.
Jon X   •  
(84.78.26.***)
San Marino lõi värava eile ja lõpetas valiksarja 3 väravaga, Eesti 2 vastu. Ja siis tüübid rehkendavad šansse horvaatide ja poolakate vastu 🤣🤣🤣🤣
Eranio   •  
(81.90.125.***)
Loodan, et kahe mängu peale saame 1 löögi raami.
SunWolf   •  
(82.131.113.***)
Eesti koondisel on ilmselt valiktsükli kehvem tulemus. Talvekuudel lükkab suur osa koondisest palli lumehanges. Mille pealt kavatsetakse pleiohvi edukalt läbida?
Kevin   •  
(91.129.98.***)
To SunWolf

Pohlak saadab Flora ilmselt kuhugi sooja treeninglaagrisse.
Vahetus90min   •  
(77.20.164.***)
Märts, Eestis hooaja ettevalmistuse lõppfaas. Eestisse peaks hetkel 4-5 kuuks palkama füüsise eksperdid. Kas siis igasse liigasse või siis igasse maakonda?

Ulme mõttelend, aga ulme võimalus ka koondisel.
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Tuleb ja EJL juhatuse ees müts maha võtta, et play offi on jõutud! Filosoofia on õige olnud!
Sander Simpson   •  
(46.131.52.***)
To Jon X, mina ei ole midagi rehkendand. Ma just ütlengi, et kui päriselt mängima ei hakata ja jalgu kõhu alt välja ei võeta siis saadaksegi tappa ja tuleb veel üks 5-0.
m445   •  
(213.180.18.***)
Meil ei ole Eesti liigast ju eriti mängijaid algkoosseisus olnud viimasel ajal
Ise ette ja pikk järele   •  
(195.50.210.***)
Tõenäoliselt me hävime seal playoffis märtsis. Kuid jalgpallis on ennegi imesid juhtunud. Lihtsalt selleks tuleb ise ka kõik ja rohkemgi teha. Retsilt raha ja know-how'd läheb vaja. Plats puhtaks praegustest treeneritest (va Poom). See on tõesti elu võimalus, samasugune nagu oli 2011. Lihtsalt hetkel oleme kinni selles ummikusse jooksnud koondise mängupildis ja lisaks on võitlus enda sees, et me ei väärinud sinna playoffi jõudmist. Aga kui kandikul antakse, siis tuleb vähemalt nii palju pingutada, et me seal väärikalt esineks ja oskaks jalgpalli mängida, isegi kui kaotame.

Isiklikult eelistaks treenerit, kes ei hakkaks mingi imala kuiva taktikajutuga meie meeste ajusid üle ujutama välismaa keeles, vaid suudaks olemasolevast materjalist välja pigistada maksimumi, igast mehest tuua välja tema parima. Mitte jääda kinni oma 5-3-2 formatsiooni või nagu kunagi Jensen oma rombi tagus. Väikeriigi koondises ei saa kahjuks oma unelmate taktikat kasutada, vaid olemasolevasse tuleb elu sisse puhuda kuidagi.

Kui Hurt ja Häberli või kasvõi üks neist jääb pukki, siis mängupildis midagi olulist ei muutu. Poola vastu lähme 5-4-1ga peale, äärtel Miller ja Pikk, vahetusest AM Tamm. Keskväljal palli võites pilk maha ja sööt tagasi oma kaitseliini, kust saab selle juba turvaliselt auti peksta. Loodan, et pean neid sõnu sööma.

Jõuluvanalt sooviks kingituseks Prinsi, Zahovaikot või Hennu. Keegi Kalevi staffist võib ka tulla kaheks mänguks. Muidugi iseasi, kas keegi üldse tahab, nagu ka eile Betsafes hr Kink väljendas. Et vabatahtlikult kahte suurt lutti CVsse saada, selliseid palju pole vist. Huvitav on näha, kuidas protsesside analüüsimine, filosoofia üle vaatamine jms hämarad tegevused kulgevad siin detsembri jooksul alaliidul.

Kas keegi oskab kommenteerida, kui kaua Soomets ja Sappinen (tean et tema vist üldse klubita hetkel) veel väljas on? Märtsiks vist veel vormi tagasi ei saa kumbki neist?
Hugo Patas   •  
(82.131.43.***)
Ma ei usu üldse, et mingid taktikalised formatsioonid või ka nende eitamine midagi muudaks. Samuti treeneri vahetus. Spordis räägitakse igasuguseid asju, kuidas võidetakse tahtmisega jne, aga 90% tulemustest määrab meisterlikkus, kas siis individuaalne või võistkondlik. Jalgpall on natuke "demokraatlikum", sest väravat lüüa ei ole tugevamatel alati kerge (näiteks poksis piisab sellest, kui lööd rohkem "peale"), ent sellised võidud on ainult juhused. Põhimõtteliselt ei muuda mitte miski fakti, et Eestil jääb puudu eelkõige meisterlikkusest ja siis võib-olla alles millestki muust.
cyrusvk   •  
(90.190.216.***)
Varasemalt on Eesti suutnud end ületada ja Horvaatiale hambaid näidanud. Praeguse hetke koondis jääb sellest küll valgusaastate kaugusele. Kuna mängijate valikul hetkel suuri muutusi teha ei saa võrreldes sellega, mis viimastes mängudes on olnud, siis on vaja muutusi strateegias. Häberli oma enam ei tööta, seega ainus reaalne võimalus midagi muuta oleks treeneri vahetus. See ei garanteeri edu, aga praeguse mängupildiga edasi minnes on nukker koslep playoffides garanteeritud.
tarmo treimann   •  
(146.255.183.***)
Poolal võib küll olla kehv seis praegu aga võrreldes Rootsiga kindlasti mitte kehvem. Kui meil ei olnud mängudes Rootsi vastu lootustki, miks siis Poola vastu mingeid lootusi hellitada? Muidugi tore, et sellist mängu mängida saame ja ühe mängu seerias on ootamatuste tõenäosus suurem kui kahe mängu seerias aga .... jah Moldova võitis Poolat aga Rootsi kaotas näiteks suurelt Aserbaidžaanile kuid meil polnud rootslaste vastu mingitki lootust. Hetkel on meie tase ikka lähemal Gibraltarile ja Maltale kui Moldovale ja Aserbaidžaanile
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Praegu tundub, et kuna ründes üks noormees peab sebima ja äärtest tulevad tsenderdused keskele, kust ära susatakse. Päästaks play offis formatsioon 5-4-2.
Ründes olemas variandid ja kaitses saaks kinni panna.
Tarmo Treimann   •  
(145.14.3.***)
purgeenius, kas pakud välja, et mängime väravavahita või küsime lihtsalt UEFAlt autsaideri erandit, et lubataks tavapärase 11 asemel 12 meest väljakule?
Hidalgo   •  
(83.191.203.***)
Poola koondis on viimased 15 aastat järjepanu kogu aeg lati alt läbi jooksnud. Vähemalt suurvõitstlustel on nende mängupilt koguaeg üsna kohutav olnud. Viimane MM saadi läbi ülisuure joppamise grupist edasi, aga see on ka ainuke kord.

Eesti peab muidugi väga palju juurde panema et mingigi võimalus oleks.
Wingback   •  
(213.180.19.***)
Mida me seal finaalturniiril teeme? Kellele pakuks rahuldust seal 0-3 või 0-7 pakke vaadata?
Vahetus90min   •  
(104.28.20.***)
Samas - see mäng pole punktidele, vaid edasipääsule. Mott teine, värskus teine , sellest võtaks ükskõik millise kehva mängupildiga positiivse tulemuse. Selleks mänguks tulgu Klavan ka ehk tagasi, kui füüsis suutlikum kui noorematel.

Retsi - retsi füüsist on vaja teha, tulevad ka individualistlikud oskused peidust välja.
R K   •  
(46.131.50.***)
Müncheni Bayern tõi mitu korda päästma halvast seisust Jupp Heynckes'i või Crystal Palace hädast välja aitama Roy Hodgson'i, mõlemad olles juba kõrges vanuses, kuid tegid alati oma töö ära. Võibolla me peaks siis oma legendi Tarmo Rüütli pooleks aastaks tagasi kutsuma, kes tundus, et oskab mehi sütitada ja isuga mängima panna, sest muud moodi meil lootust pole. Aga reaalselt rääkides võiks Igor Prins tõesti olla variant, kes suudaks vajamineva atmosfääri tekitada nagu Pärnuga tegi, sest hullemaks nagunii enam minna ei saa.
Jormma   •  
(90.191.245.***)
Tarmo Rüütli tippvutti naasta ei plaani: tuleksin tagasi vaid siis, kui keegi ähvardaks peksa anda.

Äkki keegi tõmbab kõne peale.
purgeenius   •  
(88.196.176.***)
To Jorma.
Poleks uskunud,et seda meest nii lihtne tagasi saada koondise juurde
ElectroBlast   •  
(85.29.21.***)
to Wingback

Suurturniiri melu oleks ikka :D ja läheks ka kohapeale vaatama, isegi kui 0-7 pakk oleks soolas.
2012 võitis Tahiti koondis Okeaania meistrikad Uus-Meremaa varasema apsaka tõttu. Seega mindi 2013 Konföderatsioonide karikale.
Tuppa saadi 1-6, 0-10 ja 0-8. Kõigil tuju hea, et sai seal ära käidud. :D

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
PIKK TEEKOND SAI LÕPU
Florast lahkuv Henn: koondise juhendamiseks mul pakkumist pole, ootan pikisilmi puhkust
INTERVJUU
Salakaval vigastus jättis koondise esiründaja tagaajajaks. Kubassova: meie konkurents on tervislik, aga ...
MEISTRITE LIIGA
Luup peale | Olgu jalas või punased püksid! Punaste Kuradite katse ree peale saada luhtus taas
ÜLEMINEKUMÄNG
Luup peale | Tammeka kõmmutas julge hundina mängule tulnud Viimsi rinna haavleid täis  (galerii!)
LAHKUJAD
Kellest said parimad ja halvimad? Fännide valitud hooaja sümboolsesse koosseisu mahub vaid kaks meistrit  (kes arenes enim, kes on aasta treener?)
EESTIST
KUUMAD KÜSIMUSED
NAISTE KOONDIS
Tammeka kapten ajaloolisest medalivõidust, uurija ametist ja usaldusest Eesti koondises
VUTIJUTTU
Pikk ette (ja ise järele) | Millise treeneridoomino vallandab Vassiljevi välismaale siirdumine?
INGLISMAAL TOIMUB
Udune Albion | Trent sidus Etihadil hargnema hakanud lõngakera otsad sealsamas kokku
KUUMA JOOGI KÕRVALE
KOKKUVÕTTED 2023
Premium liiga hooaeg numbrites 2023
KOKKUVÕTTED 2023
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
36
23
10
3
74:24
79
2.
Tallinna FCI Levadia
36
22
11
3
67:24
77
3.
JK Tallinna Kalev
36
14
11
11
49:41
53
4.
Paide Linnameeskond
36
13
14
9
50:34
53
5.
Nõmme Kalju FC
36
12
13
11
50:42
49
6.
Pärnu JK Vaprus
36
12
12
12
40:43
48
7.
FC Kuressaare
36
12
7
17
36:60
43
8.
JK Narva Trans
36
12
2
22
32:64
38
9.
Tartu JK Tammeka
36
5
12
19
33:65
27
10.
Harju JK Laagri
36
5
8
23
27:61
23
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
https://www.zone.ee/
SILM PEALE!

Vaata siit värsket videolugu!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
79
Tallinna FCI Levadia
77
JK Tallinna Kalev
53
Paide Linnameeskond
53
Nõmme Kalju FC
49
Pärnu JK Vaprus
48
FC Kuressaare
43
JK Narva Trans
38
Tartu JK Tammeka
27
Harju JK Laagri
23
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!