Kitto: meil on see hooaeg raske (0)

Stanislav Kitto. Foto: Gertrud AlatareNarva Trans sai reede õhtul valusa 1:2 kaotuse Tallinna Infonetilt. Transi veteran Stanislav Kitto tunnistas, et see hooaeg on nende jaoks raske.

Narva Transi veterankaitsja Stanislav Kitto: "Väga ebameeldiv tulemus. Kaotust me ei väärinud. Algus oli väga hea. Me lõime kohe värava ja meil olid teised momendid ka. Mängisime aktiivselt, kuid mõnel hetkel rahunesime maha, andsime Infonetile mängu ohjad ära ning meie endi tehtud vigadest suutis vastane kaks korda meile vastata.

Mängu lõpus panime vastase surve alla, kuid mängisime väga primitiivselt. Pidanuks rohkem ääri kasutama hakkama, tsenderdusi proovima, kuid mängisime liiga palju individuaalselt."

Transi kehv seis pole Kitto sõnul normaalne. "Trans ei asu kindlasti omal kohal, kuid see hooaeg on selline, et meil on raske. Peame siis rohkem trenni tegema ja rohkem trennist kaasa võtma ja mängus rakendama."

Infoneti peatreener Aleksandr Puštov: "Selge see, et meile löödud värav polnud loogiline ning mäng kulges absoluutselt tasavägises võtmes. Värav oli väravavahile oma ebatäpse söödu tagajärg ning Trans karistas meid selle eest väravaga. Seejärel me rahunemine maha, enam-vähem hakkasid rünnakud õnnestuma, tulid kohe ka momendid ja meie aktiivne mäng sundis Transi eksima.

Meie väravat ma siiski pean loogiliseks vastavalt sellele, kuidas see mäng esimesel poolajal kulges. Kui skoori viigistasime, siis hakkasime kohe teise poolaja peale mõtlema, et kuidas siis mängida. Vaheajal ma otsustasin et muudatusi ei tee. Põhimõtteliselt olin mänguga rahul ja põhirõhk oli täna pandud rünnaku peale.

Selleks andsime Manuchole appi veel ühe mängija, et keskväljalt oleks talle rohkem abi momentidel loomisel. See teine värav oli Manucho jaoks väga tähtis ja ausalt välja teenitud - ütleks, et isegi autasu tema töö eest. Kuna skoor oli meile sobiv, siis otsustasin, et muudame mängu ja suuname rohkem tähelepanu kaitsele.

Kaos, mis platsil viimastel minutitel toimus, oli kindlasti sellest tingitud, et me jäime tugeva surve alla ja meie trahvikasti lendasid need pikad pallid vahet pidamata. Käis väga tõsine võitlus, võitlus ja veel kord võitlus. Arvan, et selline mäng meeldis väga publikule, kuid meie jaoks polnud ilu täna esimesel kohal, vaid seal oli ikka tulemus. Kolm mängu järjest ei olnud võitnud.

Trans on meie konkurent ja vaatamata mõnele psuhholoogisele probleemile tulime siia, et võita. Ei ütle, et meil vedas või et polnud võitu väärt. Mu arvates Trans ei näidanud täna mitte kui midagi."

Miks poolajal Dmitri Kovtunovitš Vladimir Avilovi vastu välja vahetati? "Kovtunovitš ei tundnud end täna väga hästi. Tal oli liiga palju pingeid. Lisaks sellele oli mul too vahetus niikuinii plaanis, võib-olla pisut hiljem oleks lihtsalt selle teinud. Avilov polnudammu traumade tõttu mänginud ja Dmitri ei saa vastavalt laenulepingule Kalju vastu mängida, seega andsime Avilovile mänguaega."

Miks Jevgeni Gurtšioglujants mängis täna paremkaitsjat? "Meil pole paremal äärel sellist stabiilsust nagu vasakul äärel, kus [Trevor] Elhi mängib. See mees on meie jaoks tõeline leid! Seega tuleb proovida ja vaadata, kes sobib paremkaitsjaks paremini. Kord veab, kord mitte. Gurtši on kogemustega mängija ning ma usaldan teda. See oli täna kindlam variant, kui jälle mingi loterii mängimine. Kui on vaja, siis ta mängib paremal äärel isegi vaatamata sellele, et kannatada võib meie loovus ja poolkaitse. Hetkel meil teisi paremaid kandidaate ei ole."