Klubide kodulehed ehk visiitkaardid (8)

Maailma rikkamaid klubisid Chelsea FC ilmutas hiljuti uue kodulehe ja näitab, kui palju Eesti klubidel veel arenguruumi onAlates tänasest hakkab Soccernet.ee-s igal reedel ilmuma artikleid pigem ebatavalistel ja meelelahutuslikel teemadel. Esimese asjana võtame vaatluse alla Meistriliiga klubide veebisaidid.

Koduleheküljed on kindlasti kõike muud kui naljaasjad. Interneti üha laialdasema leviku tõttu on neid hakatud nimetama visiitkaartideks, sest suures osas saavad inimesed oma esimesed kokkupuuted ja informatsiooni klubide kohta just netist.

Võtsime aluseks viis kategooriat (kujundus, funktsionaalsus, informatiivsus, operatiivsus ja sisu maht) ning hindasime neid kõiki viiepunktiskaalas. Selgelt eristusid üksteisest profi- ja amatöörklubide kodulehed, mis vastasid üldjuhul klubi tasemele, kuid oli ka erandeid.

Tartu Tammeka võis küll reaalsuses võistelda tabeli keskpaigas praeguse kaaslase JK Maagiga tabeli keskosas, kuid koduleht on neil parem kui kellelgi teisel. Debüüthooaja seitsmenda kohaga lõpetanud Pärnu Vaprus jagab veebisaitide võrdluses Narva Transiga neljandat kohta.

Tammeka ja Vaprus on mõlemad ka kodumängude külastatavuse poolest esirinnas. Kokkusattumus?

5 - suurepärane
4 - hea
3 - keskmine
2 - kehv
1 - mitterahuldav

TARTU TAMMEKA
www.jktammeka.ee

Praeguseks küll mitteeksisteeriva klubi kodulehekülg saab tõenäoliselt Tartu ühisklubi veebileheks ja on nii disaini kui ka sisu poolest konkurentidest selgelt üle.

Sobivad värvid, korralikult tehtud viidad ja alajaotused muudavad selle väga kasutajasõbralikuks. Info on põhjalik, kuid ometi ei tekita vajaliku leidmine raskusi, sest kõik on loogiliselt ülesehitatud ja selge.

Noorte- ja naistejalgpalli alajaotused on tehtud iseseisvatena, mis on funktsionaalsuse ainukeseks iluveaks, sest põhimenüü juurde pääsemiseks on vaja tagasi minna.

Nii operatiivsus kui sisu maht on samuti heal tasemel. Eraldi väärivad esiletoomist mängude ülevaated, mis ilmuvad kodulehele tavaliselt vaid paari tunni jooksul pärast kohtumiste lõppu. Norida saab veidi selle kallal, et hooaja käigus lisandunud mängijatele pole endiselt profiile lisatud.

Kujundus: 5
Funktsionaalsus: 5-
Informatiivsus: 4+
Operatiivsus: 5-
Sisu maht: 5-
Kokku: 24 punkti

FC FLORA
www.fcflora.ee

Uudiste operatiivsuselt teeb FC Flora koduleht kõigile teistele silmad ette, kuid paraku pole ülejäänud valdkonnad sugugi nii kiired uuenema.

Tähelepanuväärselt jõuavad EJL-i pressiteated Flora lehele tihtipeale palju varem kui ajakirjandusse või jalgpalliliidu veebisaidile. Tänuväärne on ka Meistri- ja Esiliiga mängude edastamine reaalajas.

Omauudiste hulgale ja operatiivsusele pole samuti midagi ette heita, kuid klubisiseseid asju nii hästi ei kajastata. Näiteks mängijate profiilid on väga puudulikud, duubelmeeskonda kodulehe kohaselt ei eksisteerigi ning naiskonna lehe viimane uuendus on pärit aastast 2004.

Kujunduse poolest on leht lihtne ja arusaadav, kuid veidi igav ja üheülbaline. Plussideks on korralik värvivalik ja kergelt kasutatavad lingid.

Uudiste maht on fcflora.ee-s parem kui kuskil mujal, ent puudulik taustainfo ei luba neil siiski Tammeka kodulehega konkureerida.

Kujundus: 4
Funktsionaalsus: 5-
Informatiivsus: 4
Operatiivsus: 4
Sisu maht: 5
Kokku: 22 punkti

FC LEVADIA
www.fclevadia.ee

FC Levadia kodulehe lahendus on küllaltki uus, kuid sellegipoolest on kujundus üsna tavapärane, kui suured flash'id välja arvata.

Suurimaks plussiks on põhjalik ja kiiresti uuenev info klubi ja mängijate osas. Samuti on see kõik tänu selgele ülesehitusele ka lihtsalt leitav.

Uudised ilmuvad lehele tihtipeale mitmepäevase viivitusega ega ole kuigi põhjalikud. Klubi mängude kohta ei ole üldjuhul rohkem infot, kui vaid protokoll.

Aeglasema internetiühenduse korral võib kahe suure flash'i laadimine küllaltki kaua aega võtta. Kui parempoolne neist täidab reklaami eesmärki, siis päises toimuv pidev liikumine hakkab pikapeale lihtsalt tüütama.

Sisu maht on kokkuvõttes palju nõrgem kui Tammekal ja Floral, kuid põhjalik mängijate info ning konkurentidest parem pildigalerii annavad hindeks siiski mööndustega nelja. Plusspoolele saab kanda selle, et kõik vajalik on kiirelt olemas ka vene keeles.

Kujundus: 4-
Funktsionaalsus: 5
Informatiivsus: 4+
Operatiivsus: 4
Sisu maht: 4-
Kokku: 21 punkti

NARVA TRANS
www.fctrans.ee

Narva Transi koduleht on taaskord väga lihtne ning tagasihoidliku värvigammaga. Enamike resolutsioonide jaoks on see liiga lai.

Funktsionaalsus on kehvem kui eelpool nimetatud klubidel, sest üldjuhul tuleb lehel ringi vaadates ka tagasiliikumisi teha.

Vajaliku info leiab üldjuhul küll üles, kuid valdavalt on see keskendunud vaid esindusmeeskonnale. Duubli, noorte ja naiskonna kohta on infot vähe ja pealiskaudselt.

Operatiivsuse koha pealt on kajastus ebaühtlane - vahel ilmub info lehele väga kiiresti, teinekord võibki seda ootama jääda. Siiski ei piirduta vaid hädavajalikuga, vaid pannakse üles ka näiteks kohalikes ajalehtedes ilmuvaid artikleid.

Kuigi Narvas eriti palju eestikeelseid elanikke ei ole, on kodulehest siiski tehtud ka riigikeelne versioon. See on keeleliselt küll päris vigaderohke, kuid väärib tunnustust kas või juba olemasolu eest.

Kujundus: 3
Funktsionaalsus: 4
Informatiivsus: 4
Operatiivsus: 3
Sisu maht: 3
Kokku: 17 punkti

PÄRNU VAPRUS
www.vaprus.ee

Pärnu Vaprusel on amatöörklubi kohta vägagi korralik koduleht, mis paraku ei uuene kaugeltki nii kiiresti kui võiks.

Kujunduse eest võib anda isegi mööndusega viis punkti ning funktsionaalsus on samuti väga hea. Mugava menüü kaudu leiab kõik vajaliku probleemideta üles... kui on, mida leida.

Kohe avalehelt võime lugeda, et meeskonna järgmine mäng toimub 5. novembril FC TVMK vastu. Võistkonna tänavuse hooaja arvepidamine on katkenud 12 vooru järel. Galeriis leidub vaid 2004. aasta pilte.

Nõrgimaks küljeks ongi leheküljel info vähesus ning selle aeglane uuenemine. Uudiseid ilmutatakse vähe ning sedagi vahel lausa nädalatepikkuse hilinemisega.

Kodulehele kuluks ära mõni entusiast, kes info uuendamise ja uudiste tegemise oma südameasjaks võtaks. Fännid?

Kujundus: 5-
Funktsionaalsus: 4
Informatiivsus: 2+
Operatiivsus: 3
Sisu maht: 3-
Kokku: 17 punkti

FC TVMK
www.fctvmk.ee

Sel aastal varjusurmast ärganud FC TVMK koduleht jätkab sama kujunduse, kuid uueneva sisu ja infoga. Pärast seda, kui endine mängija Dmitri Skiperski klubi projektijuhiks sai, on ka veebisait sammu edasi astunud.

Avalehe kujundus on väga kena, kuid kuna funktsionaalsus annab soovida, siis läheb see osaliselt ka disaini kraesse. Leht on liialt kokku surutud ning uudiste jaoks on jäänud vaid väike kastike.

Informatiivsus on küllaltki kesine, sest kuigi kohustuslik on olemas, jätab olukord eelkõige uudiste koha pealt soovida. Ka operatiivsus ei ole päris see, mis ta olema peaks. Lehel pole näiteks siiamaani ainsatki sõna peatreener Sergei Jurani lahkumise kohta.

Sisu maht on kohati väga korralik, kui võime lugeda näiteks et Mikk Haavistu silmavärviks on heleroheline ning et Antons Trifonovsile meeldib käia metsas seeni korjamas. Samas on duubli ja noorte osas info väga puudulik.

Kujundus: 4+
Funktsionaalsus: 3
Informatiivsus: 3
Operatiivsus: 3+
Sisu maht: 3
Kokku: 16 punkti

TALLINNA KALEV
www.jkkalev.ee

Uustulnuk JK Kalev omab esimest korda Meistriliigasse tõusnud klubi kohta korralikku veebisaiti. Seda eriti kujunduse ja funktsionaalsuse poolest, kuid sisu ei ole vormiga paraku esialgu veel võrreldav.

Suur osa menüü linkidest on kas kaua aega uuendamata või siis üldse ilma igasuguse infota. Uudiseid küll aegajalt tuleb, kuid kui vahel vahetub peauudis väga kiiresti, siis teinekord püsib kõik pikemat aega ühe koha peal.

Hooaja esimesel poolel esitati klubi esindusmeeskonna mängudest veel päris operatiivseid ülevaateid, mida kirjutas kuuldavasti peatreener Aavo Sarap isiklikult, kuid aja möödudes on needki unarusse jäänud.

Informatiivsus ja sisu maht on seega ühed kehvemad ning operatiivsus ei ole samuti väga kiita.

Kujundus: 4+
Funktsionaalsus: 4
Informatiivsus: 2
Operatiivsus: 3
Sisu maht: 2
Kokku: 15 punkti

LASNAMÄE AJAX
www.fcajax.ee

Aasta eest saanuks vastselt kõrgliigasse tõusnud Lasnamäe Ajax meilt ilmselt rohkem punkte, kuid just sel hooajal on olukord märgatavalt kehvemaks muutunud.

Amatöörklubi kohta küllaltki korraliku disainiga lehel pärineb enamik infot eelmisest aastast. Operatiivsuse poolest hetkel on tegu kõige kehvema lehega.

Uudiseid tuleb küll tihedamini, kuid need ei sisalda endas üldjuhul sellist informatsiooni, mida mujalt kiiremini ja kvaliteetsemalt leida ei võiks.

Kui see kõrvale jätta, siis sisu maht on kokkuvõttes siiski korralik ning vaadata saab ka näiteks vanemaid põhjalikke fotogaleriisid. Kahetsusväärselt puudub leheküljest eestikeelne versioon.

Kujundus: 3
Funktsionaalsus: 3
Informatiivsus: 2
Operatiivsus: 2
Sisu maht: 3
Kokku: 13 punkti

VILJANDI TULEVIK
www.jktulevik.ee

FC Ajaxi ja FC Kuressaarega võrdselt 13 punkti kogunud Viljandi Tuleviku kodulehe puhul jätab eelkõige soovida informatiivsus ja sisu maht.

Äärmiselt tagasihoidliku ja lihtsa kujunduse juures ei saa vähemalt lehekülje funktsionaalsuse kallal eriti norida. Seda sel lihtsal põhjusel, et infot on nii vähe, et sisuliselt jagub iga asja jaoks peamenüüs ruumi.

Vanemaid uudiseid on pea võimatu üles leida, sest viimase nelja ja poole kuu uudised on lihtsalt ühtekokku pandud ning automaatse otsingu võimalus puudub. Samas ei ole sealt peale mänguprotokollide suurt midagi ka leida.

Operatiivsus on kohati väga hea, kuid kohati langeb täielikult ära. Näiteks klubi Meistriliigasse pääsemisest pole seal endiselt sõnagi. Positiivse külje pealt väärib äramärkimist foorum, mis ei olegi päris hinge vaakumas, nagu on juhtunud enamike klubide erafoorumitega.

Üldjuhul eelistavad inimesed siiski Soccernet.ee foorumit, sest seal on kõik klubid ja toetajad üheskoos.

Kujundus: 2
Funktsionaalsus: 4
Informatiivsus: 2
Operatiivsus: 3
Sisu maht: 2-
Kokku: 13 punkti

FC KURESSAARE
www.fckuressaare.ee

FC Kuressaare kodulehekülje parimaks küljeks on operatiivsed ja põhjalikud uudised, kuid ülejäänu on sarnaselt Flora-süsteemi esiklubile veidi tagaplaanile jäänud.

Meeskondade nimekirjad on lootusetult vananenud. Näiteks B2 vanuseklassi koosseisu juurest võime leida praeguste põhimeeste nimesid ja nostalgilisi pilte. FC Kuressaares mängivad näiteks kaitsetala Jaanis Kriska ning puurivaht Rait Hansen.

Ka paljudes teistes alajaotustes jätab info soovida. Näiteks mängude kalender puudub täielikult ning pildigalerii on organiseerimata. Samuti on kõvasti arenguruumi lehekülje kujundusel, mis üldjoones on ülimalt lihtne, kuid kohati hoopis pingutab üle.

Kujundus: 2
Funktsionaalsus: 4-
Informatiivsus: 3
Operatiivsus: 3
Sisu maht: 1
Kokku: 13 punkti

REKLAAM
Kommentaarid

ForgoTTen   •  
(.***)
Mis te tahate Kanal 2 "Top 10" vistlema hakata? Latt on nii madalal?
mazz   •  
(.***)
Operatiivsus ei thenda vaid uudiste operatiivsust, vaid ka muu info tiustumise kiirust.
kll   •  
(.***)
Kuidas saab Tammeka operatiivsus parem olla, kui FC Flora oma? Kui te ei taha Florat esikohale panna, siis muutke muid numbreid, aga operatiivsusega kll seda ilus teha ei ole.
kertz12   •  
(.***)
uups ei pannud thele :p
malle   •  
(.***)
to kertz12: mis artiklit sa lugesid? Tallinna Kalevi kodukas ka ju hinnatud!
Erko   •  
(.***)
Tuleviku kodulehe kohta vib nii palju elda, et selle kallal pole kahjuks kski proff kinud. Kui leiaks mne inimese, kes korraliku ssteemi suudaks teha, siis oleks teine asi kohe.
kertz12   •  
(.***)
Miks siis Tallinna Kalevi kodukat ei pandud, see on ka pris kobe
malle   •  
(.***)
et siis tammeka eksisteerib antud hetkel veel!!! nii kaua kuni pole allkirju paberitel on veel 2 klubi JK Tammeka ja JK Maag!!!!!!!

Sisene
PREMIUM LIIGA LIIKUMISED
SUUR OTSUS
WADA otsus: Venemaal ei lubata osaleda 2022. aasta MM-il
UUE KÄIGU OOTEL
Suur lugu | Maksim Gussev: mind on ära unustatud, aga ma tulen varsti tagasi
EESTI PREMIUM LIIGA
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
36
29
3
4
110:21
90
2.
Tallinna FCI Levadia
36
24
6
6
98:32
78
3.
Nõmme Kalju FC
36
22
11
3
79:34
77
4.
Paide Linnameeskond
36
23
5
8
78:30
74
5.
Tartu JK Tammeka
36
14
7
15
57:62
49
6.
JK Narva Trans
36
13
9
14
57:49
48
7.
Viljandi JK Tulevik
36
7
7
22
35:75
28
8.
JK Tallinna Kalev
36
6
6
24
29:89
24
9.
FC Kuressaare
36
6
5
25
24:87
23
10.
Maardu Linnameeskond
36
4
5
27
30:118
17
REKLAAM
FÄNNITURNIIR 2019

Kõige fänniderohkem turniir tuleb taas 21. detsembril! Registreerimine kestab kuni 11. detsembrini.

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Jälgi, millised muutused toimuvad kahe hooaja vahel Eesti meistriliga klubides!

SILM PEALE!

Vaata siit saate "Silm peale!" viimast osa!

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
90
Tallinna FCI Levadia
78
Nõmme Kalju FC
77
Paide Linnameeskond
74
Tartu JK Tammeka
49
JK Narva Trans
48
Viljandi JK Tulevik
28
JK Tallinna Kalev
24
FC Kuressaare
23
Maardu Linnameeskond
17
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK