Kohalikud äärekohtunikud röövisid Eestilt ajaloolise võidu (lisatud pildigalerii) (12)

Henri Anier. Foto: Kasper Elissaar

Eesti lõpetas Okeaania turnee 1:1 viigiga Uus-Kaledoonia vastu. Ootamatult mängule õigust mõistma sattunud kohalikud äärekohtunikud lubasid võõrustajatel lüüa suluseisust värava ja võtsid ühe Eesti piiripealse tabamuse ära. Seega jäi sündimata Eesti ajalooline neljas järjestikune võit.

Kui mõne päeva eest jäi Eesti Vanuatul kohtumise alguses ootamatu pressi alla, siis täna Eesti Uus-Kaledooniale seda võimalust ei andnud. Avavilest saati võeti domineerivam poos ning kiigutati palli. Aeg-ajalt otsiti käike ka ettepoole, kuid mitte rutakalt. Umbes kümne minuti järel sahistas täna tipuründajana mänginud Rauno Sappinen võrku, kuid tegi seda suluseisust ja kohalikud kohtunikud tõstsid lipu.

Aeg-ajalt sai ka võõrustaja rünnakule, kuid Andreas Vaiklal tuli Eesti väravasuul vaid paar kerget palli püüda ning sellega sai ta laitmatult hakkama. 30-minutilise mängu järel pääses Henri Anier paremalt kasti ning väravavahi Rocky Nyikeinega vastamisi, kuid kiiper suutis löögile ette jääda. Mõni hetk hiljem pääses Rauno Sappinen kontrarünnakusse, kuid ta ei näinud tänast kaptenit Sergei Mošnikovi ja nii ei jõutudki sellel rünnakul pealelöögini.

Esimese poolaja lõpetas Uus-Kaledoonia palluri Richard Sele karistuslöök, mille Vaikla püüdis. Puhkepausile mindi seega väravateta seisult.

Teist kolmveerandtundi alustas Eesti jällegi paremini. 51. minutil keerutas Mošnikov umbes 30 meetri pealt karistuslöögist palli ristnurka, kuid Nyikeine sai näpud vahele. Kaks minutit hiljem andis Mošnikov Anierilt passi saanuna suurepärase söödu vabasse tsooni tagasi ründajale, kes kasti joonelt ühe puutega palli vasakusse alla nurka virutas - 1:0!

Eesti ei saanud eduseisu aga pikalt nautida. 64. minutil tekkis meie kaitseliinis segadus, mille järel poolajal vahetusest sekkunud pikakasvuline ründaja Emile Ounei suluseisus olles karistusallasse pääses. Vaikla tuli esiti vastu, siis aga hakkas taganema ning külje peale liikunud Ounei veeretas palli võrku - 1:1. Kohalik abikohtunik andis oma meeskonnale lubamatu eelise.

71. minutil proovis rünnakule tormanud Trevor Elhi Martin Milleri pikendatud söödu järel kaugelt väravat ohustada, aga sihik jäi ebatäpseks. 74. minutil otsis Ounei pealöögiga oma teist, kuid Vaikla püüdis lati alt. Neli minutit hiljem oli sama mees taas aktsioonis, ent siis jäi ta ise ebatäpseks.

84. minutil suunas Joonas Tamm standardolukorrast Mošnikovi antud palli peaga ristnurka, kuid taas tõusis äärekohtuniku suluseisulipp - tribüünilt tundus, et ebaõiglaselt. Igatahes viigiseis jäi püsima. 89. minutil näitas Eesti üle pausi taas ründeteravust, kui kaaslased sööduga Anieri leidsid, kes taas ühe puutega peale uhas - seekord napilt posti kõrvale küljevõrku.

Kuue üleminuti jooksul kumbki enam väravani ei jõudnud ehk Eesti koondis lõpetas Okeaania turnee ja oma aasta 1:1 viigiga.