Kohtla-Järve hävis Maarjamäel täielikult (0)

Ise ka ei usu - Nikita Koger lõi Järvele kaks ning Levadia kokku 10 väravat. Foto: Jana Pipar

Esiliiga 25. voorus toimus hooaja kõige suureskoorilisem mäng, kui Levadia U21 kodumurul Kohtla-Järvele kümme vastuseta väravat lõi. Kübaratrikiga sai hakkama Marten Niilop, kaks lisas Nikita Koger ning korra said jala valgeks Ioan Jakovlev, Markus Vaherna ja Robert Lepik. Lisaks sellele said külalised kirja kaks omaväravat.

Maarjamäel peetud kohtumist asusid väljakuperemehed vähem kui kümne minutilise mängu järel esimesest pealelöögist juhtima. Jakovlev tsenderdas vasakult äärelt palli kasti, kus Koger mänguvahendi rinnaga omaks võttis ning teise puutega kera madalalt väravasse lõi. Juba järgmisel minutil eksis külaliste äärekaitsja jämedalt, kaotades palli Mart Paul Preimanile. Ründaja toimetas selle edasi Kogerile, kes leidis värava suunas liikunud Niilopi, kes täpse sooritusega omade eduseisu duubeldas.

Üksikute minutite pärast sai Viktor Gusev Preimani löögile käed vahele, mille järel pall postipõrkest üle otsajoone lendas. Ühesuunaline liiklus jätkus ning 20. minutil tehti tabloole seisuks 3:0. Keskväljalt anti pass ette eesmärgiga see Jakovlevile toimetada. Gusev liikus küll poolkaitsjale vastu, kuid Levadia mängija suutis esimese puutega palli väravavahist mööda suunata ning seejärel lükkas moment hiljem selle tühja. Kohtla-Järvel ei tahtnud mäng kuidagi sujuda ning isegi keskväljal ei suudetud palli korralikult omadeni toimetada.

Külaliste üks väheseid eredamaid hetki järgnes, kui meestesummast pall klaariti ning see täiesti vabal positsioonil olnud Nikolai Martšukile kukkus, kes aga mingil põhjusel löögiga viivitama jäi ning sellega ohtliku momendi luhtas, sest hiljem järgnenud soorituse suutsid võõrustajad blokeerida. Head kiirust näidanud Jakovlev pääses peagi kaitsjate eest pakku, kuid kõige lõpetuseks tõstis palli lisaks Gusevile ka väravast üle. 37. minutil mängis vahelduseks ka kodumeeskond hoolimatult, kui Vitali Kutuzov palli kergelt omale napsas. Sööduga leiti seejärel Lasha Kemukhtashvili, kes väljaspool kasti olles keerutas palli tagumisse posti.

Asjalood ei olnud külaliste jaoks kaugeltki mitte head ning et muresid veel vähe olnuks, tuli poolaja lõpus sunnitud vahetus teha, kuna Deniss Kulikov tegi palli peale astudes jalale viga ning ei saanud jätkata. Kokkuvõttes see suurt ei mõjutanud, sest antud päeval oli meeskonnal kogu kaitse üsna olematu. 44. minutil andis Niilop õigeaegse läbisöödu Kogerile, kes liikus puurilukust mööda ning lükkas palli raamide vahele.

Levadia jätkab puude alla ladumist

Pausilt naastes ei muutunud mängupilti arvestades suurt midagi, Levadia domineeris täielikult ning mõned üksikud korrad, kui külalised midagi üritama hakkasid, tehti kiirustatud otsuseid ning seetõttu pall pikalt nende valduses ei püsinud. 52. minutil jättis taas soovida külaliste tegutsemine kaitses, kui külaliste poolelt klaarida ei suudetud ning Vaherna mänguvahendi enda valdusesse võttis ning seejärel värava sahisema pani. Vahetusest sekkunud Nikita Apet sai kohe väljakul oldud esimesel minutil peaga löögile, kuid kuna pall suunati keskele, ei valmistanud see Vladislav Tsvetkovile probleeme.

63. minutil pani Vaherna terava palli väravaesisele, kus Dmitri Gabinet kohutavat klaarimist näitas, virutades palli oma väravasse. 66. minutil oli kahevõitlus Lepiku ja viimase kaitsja Aleksei Tihhonovi vahel, mille järel ründaja siruli lendas. Vile saabus selge viivituse järel, pärast mida nägi kaitsja enda ees punast kaarti. Puude oli küll väike, aga kuna tegu oli viimase kaitsjaga, oli punane kaart karm reaalsus ja külalistel kiskus kõik järjest enam kiiva. Gusev näitas vahelduseks head tõrjetööd, lükates ühe käega ristnurga suunas teele pandud palli minema. 75. minutil sai aga puurilukk endale tuhka pähe raputada, kui oli raamidest pisut väljas ning lasi Niilopil kauglöögiga end üllatada - 7:0!

85. minutil leidis Markus Lokk otsajoone juurest Lepiku, kelle löök rikošeti järel väravasse lendas. Neli minutit hiljem päästis Vaherna palli auti minemisest ning toimetas selle karistusalasse, kus Lepik palli rinnaga edasi Niilopile suunas ning värav taas sahisema pandi. Viiv enne täisaja täitumist andis Alger Džumadil palli värava ette, kus külaliste enda mängija Kevin Kaivoja eesposti juurest palli võrku lõi ja sellega tabloole 10:0 skoor tehti.

Tegu oli äärmiselt ühepoolse kohtumisega ning lõppskoor võinuks veelgi suurem olla, sest Levadia jättis mitmed suurepärased momendid realiseerimata. Kuna Maardu Linnameeskond kaotas antud voorus, tõusis Levadia neist ühe punktiga ettepoole neljandale kohale. Kohtla-Järve paikneb endiselt eelviimasel positsioonil. Järgmises voorus kohtub Levadia võõral väljakul Tallinna Kaleviga ning Kohtla-Järve võtab kodus vastu külalised Maardust.

Tallinna FC Levadia U21 - Kohtla-Järve JK Järve 10:0 (4:0)
9., 44. Nikita Koger, 10., 75., 89. Marten Niilop, 20. Ioan Jakovlev, 52. Markus Vaherna, 63. ov. Dmitri Gabinet, 85. Robert Lepik, 90. ov. Kevin Kaivoja

Hoiatused: 25. Martin Käos, 82. Robert Lepik (mõlemad Levadia U21)
Eemaldamine: 66. Aleksei Tihhonov (Järve)