Kullajaht kestab lõpuni välja (7)

Flora, Kalju või keegi kolmas? Foto: Märt VassiljevSeitse vooru enne hooaja lõppu pakub Meistriliigas põnevust harvanähtavalt tasavägine tiitlivõidujooks koguni nelja võiduvõimelise kullanõudlejaga.

Ühtteist saab selgemaks laupäeva õhtuks, kui peetud hooaja viimane Tallinna derbi ning Narva Transi ja Nõmme Kalju kohtumine. Tõenäoliselt ootab meid aga ees pingeline tiitliheitlus vähemalt oktoobri lõpuni välja.

Poolteist kuud tagasi eelmist kokkuvõtet kirjutades näis FC Flora liikuvat vääramatus tempos, aga tiitlikaitsja vormikõvera langus on põnevuse tagasi toonud.

Viimastel nädalatel tõusis teemaks Flora ja Nõmme Kalju vastasseis, kus kord omas kerget eelist üks, siis teine ja siis jälle esimene. Iga voor võib favoriidiseisust muuta ning kuna pidada on veel suur hulk esineliku siseseid duelle, siis ei saa ka Narva Transi ja FC Levadiat maha kanda.

Tabeli tagumises otsas on vähem intriigi kui eelmistel aastatel, aga ees see-eest rohkem kui küllaga.

Foto: Märt VassiljevTallinna Flora eelmisesse sügisesse ulatunud alistamatuse seeria lõppes kuus vooru tagasi Levadiat võõrustades. Neli päeva hiljem oldi lähedal hoopis kaotusteseeria alustamisele, aga nende õnneks põhjustas Levadia viimastel minutitel penalti ja võõrsilmäng lõppes viigiga.

Siia juurde mängud Kaljuga – 0:3 kollaps Hiiu staadionil ja suure surve all 1:0 edust kinnihoidmine kodus – ning tiitlikaitsja küsitav vorm ongi tõsiasi. Vahepeal saadi Tartu Tammekalt kõikuva mängupildi juures punktid kätte, aga üldjoontes paistab tõenäoline, et varem või hiljem nad veel punkte loovutavad.

Flora kasuks räägib see, et lähikonkurentidest on neil jäänud mängida vaid Levadia ja Transiga, lisaks keeruline võõrsilmäng Sillamäe Kaleviga. Kui need mängud suudetakse läbida loovutamata rohkem kui kaks punkti, siis teiste vastastega ei tohiks juba puhtalt tänu paremale füüsisele probleeme tekkida ning vahe olekski püüdmatu.

Millest on Flora probleemid tingitud? Üks võimalus on öelda, et mingit mõõna ei olegi, vaid tabelitipp on sel hooajal lihtsalt nii võrdne – polnud nende mängupilt ju ka hooaja alguses midagi erilist, aga kuidagimoodi suudeti tulemused enda kasuks kallutada.

Kindlasti on jätnud oma jälje mitmete põhitegijate vigastused, mis on meeskonna pika pingi tõsiselt proovile pannud. Lisaks pole ka leegionärid, kui välja arvata vana tuttav Nikolai Mašitšev, suutnud ootustele vastavalt esineda.

Foto: Gertrud AlatareNõmme Kalju on muutunud hooaja jooksul muudkui paremaks ning Igor Prinsi tava mängitada nädalast nädalasse 90 minutit sisuliselt sama koosseisu pole vormile mingit jälge jätnud. Florast oldi kahe mängu kokkuvõttes mänguliselt üle, aga ometi üks nendest kaotati ja nii pole kõik enam nõmmekate kätes.

Enne võrdlemisi õnnetut allajäämist Florale püsis meeskond Meistriliigas kaotuseta ligikaudu viis kuud ja neist viimased kaks kuud oldi tunnistatud ainult võite. Kaljul on parimad näitajad ka liidrite omavaheliste mängude võrdluses, kuid hooaja alguses kaotatud punktid eeldatavalt nõrgematele muudavad olukorra raskeks.

Siiski astub Kalju hooaja lõpusirgele ilmselt kõige parema vormi ja enesekindlusega, sest nimekas ja kogenud koosseis on kokku sulandunud ning suvised täiendused annavad ka vahetusteks rohkem võimalusi.

Foto: Hendrik OsulaNarva Trans ei jäta eeldatavalt nõrgemate vastu midagi juhuse hooleks ja see lubab neil medalitest hammastega kinni hoida. Et mõelda suuremalt, tuleb neil hakata ka tippmeeskondi võitma, aga sellega nad tänavu veel hakkama pole saanud.

Transi väravate vahe on konkurentsitult parim ning seal pole ka midagi imestada, kui nad tagumise otsa tiimidel alati puuri palle täis löövad. 84 väravast 28 on sündinud Lasnamäe Ajaxi vastu, kusjuures punase laternaga on neil veel üks mäng ees.

Aleksandrs Cekulajevs on üksinda löönud Ajaxile 13 väravat ning ohustab Tarmo Neemelole kuuluvat Meistriliiga rekordit, jäädes 7 vooru enne lõppu sellest vaid 7 värava kaugusele. Teatavasti püstitas Neemelo tippmargi 2005. aastal, lüües FC TVMK eest 41 väravat. Suvel Sillamäelt lahkumise järel Narva siirdunud Aleksandr Tarassenkov ja Aleksandr Kulik on meeskonna rünnakule samuti palju juurde andnud.

Ent kui on vaja ennustada medalivõitjaid, siis Transi šansid paistavad praegu kõige napimad. Esiteks tuleb neil näidata, et nad suudavad ka Tallinna suurt kolmikut võita. Teiseks kaovad hooaja lõppfaasis kunstmurule kolides narvalaste eelised, sest nende mäng on üles ehitatud pigem individuaalsele tehnikale, samas kui kunstmurul saab otsustavaks võitluslikkus.

Foto: Gertrud AlatareTallinna Levadia on selles osas Transi vastand, et heitlustes teiste tippudega hoitakse klubi ajaloo lippu kõrgel, aga alumistele meeskondadele loovutatakse lubamatult palju punkte. Küsimusi tekitanud treenerivahetus on siiski meeskonnale vähemalt esialgu pigem hästi mõjunud.

Ründeteravuse puudus, mis sai neile saatuslikuks eurosarjas Luksemburgi klubi vastu, tekitab probleeme ka koduliigas. Löömata jäänud väravad Viljandile ja Paidele ning muidugi ka tehniline kaotus Kuressaarele panevad mõtlema oleksitele, mis paraku midagi ei maksa.

Esiväravaküttide Vitali Leitani ja Nikita Koljajevi vigastused suurendasid resultatiivsuse muresid veelgi ning Artur Rättel pole suutnud teha loodetud läbimurret. Viimasel ajal peavad väravalöömise eest hoolitsema Janar Toomet ja Trevor Elhi, kes alustasid hooaega veel Esiliigas.

Eeldusel, et tiitel otsustatakse omavaheliste mängudega, võib Levadia võimalusi kõrgeimasse mängu sekkuda hinnata kõrgemalt kui Transi omi, aga taas tekitab küsimusi resultatiivsus. 9 kohtumisest teiste liidritega on nad kaotanud sel hooajal vaid 2, aga ka enda kasuks on suudetud kallutada vaid 2.

Nii Levadia kui ka Transi treenerid on välja öelnud, et tiitlist nad enam ei unistata ja eesmärgiks on medalid. Meeskonna jaoks on muidugi hea liigsest pingest hoiduda ja üks mäng korraga võtta, aga fännidele lohutuseks – eesseisvaid mänge ja Flora viimase aja vormi vaadates on kõik võimalik.

Foto: Gertrud AlatareSillamäe Kalevi, Paide Linnameeskonna, Tartu Tammeka ja FC Viljandi rolliks on sisuliselt jäänud hooaja korralik lõpetamine ja heal juhul ka tiitliheitluse kaartide segamine.

Neist kaks esimest on hetkel korralikul punktisoonel ja võivad juba tulevale aastale mõelda, Tammekal ja Viljandil tuleb veel püsimajäämise kindlustamiseks natuke vaeva näha. Et uuele hooajale optimistlikult vastu minna, peavad sügisesed voorud õnnestuma ning Kalev ja Paide ongi viimasel ajal maksimumi lähedaselt punkte korjanud.

Sillamäe mängijate jaoks on lisamotivatsioon tõestada, et nad suudavad tippudega võrdselt mängida. Lisaks tuleb neil kinnitada enda kohta meeskonnas, sest Kalev ei mõtle koosseisumuudatusi planeerides kaua.

Paide on praegu juba sisuliselt kindlustanud parima amatöörklubi tiitli, jättes kahe järjestikuse seljavõiduga endast maha ka poolprofiklubiks tituleeritud Tammeka. Treenerit vahetanud tartlastel on käsil raske hooaja lõpp ning kardetavasti veel raskem talv, sest parimatele mängijatele eesotsas Albert Prosaga võivad klubi ambitsioonid väikseks jääda.

Viljandigi on hooaja teisel poolel positsioone loovutanud, sest suvel jäädi ilma mitmetest olulistest mängijatest. Kahe vähempeetud mängu juures seitsmepunktiline edu FC Kuressaare ees paistab siiski turvaline, eriti arvestades saarlaste viimase aja kesiseid tulemusi.

Samuti suvel jõudu kaotanud Kuressaare on saavutanud viimase seitsme kohtumisega vaid ühe värava ja ühe punkti, olles praeguse seisuga kindlalt teel üleminekumängude suunas. Noored täiendused on küll viisakalt hakkama saanud, kuid vajavad kõrgliigas karastumiseks aega.

Lasnamäe Ajaxi järele jäänud küsimärgid seonduvad klubi tulevikuga, sest sellise tasemega ei ole neil mõtet järgmisel hooajal isegi Esiliigas pallida. Ohus on kümneliikmelise Meistriliiga negatiivsed rekordid: 2007. aastal teenis Ajax vaid 5 punkti, praegu on neil kirjas 4; 2005. aastal lasi JK Dünamo endale lüüa 157 väravat, Ajaxile on praegu löödud 136.

Foto: Märt VassiljevEsiliigas käib samal ajal tasavägine heitlus kõrgliiga otsepääsme ja üleminekumängude nimel. Liider Tallinna Kalev on väikese vahe sisse teinud, aga FC Infonet ja FC Puuma on võitluses vähemalt teise koha pärast üksteisel kaelas kinni. Lootust pole veel kaotanud ka Kiviõli Tamme Auto.

Vaadates ette üleminekumängudele, kus Esiliiga paremuselt teine iseseisev klubi kohtub ilmselt Kuressaarega, on kohanõudlejad kindlasti võimelised võitma.

Saarlased ei ole tugevamad kui eelmise hooaja lõpus, aga Infonet ja Puuma on kahtlemata paremad kui oli nende eelmise aasta üleminekumängude vastane Tamme Auto. Samas on Kure harjunud Esiliiga satsidest kõrgema tempoga mängima.

Kes keda?

Viimase kolme kuu jooksul on esineliku väliselt kaotanud punkte ainult Levadia, kes kinkis Kuressaarele tehnilise võidu ning ei suutnud avada Viljandi ja Paide väravalukku.

Üldjoontes on aga pikk hooaeg ja muruväljakud toonud proffide ja amatööride vahe ootuspäraselt esile ning favoriidid end naljalt üllatada ei lase. Teisisõnu – tiitel ja medalid jagatakse ära omavaheliste kohtumistega.

Selleks hooajaks on peetud Flora ja Kalju vahelised mängud, aga kõik teised medalinõudlejad astuvad veel korra vastamisi. Punktikaotused on tõenäolised, kuna isegi seni parimat omavaheliste mängude saldot omav Kalju on võitnud vaid 50% nendest matšidest.

Transi võimalused näivad selles valguses kõige kesisematena, sest kuigi nad sõidavad nädalast nädalasse nõrgematest rongiga üle, pole nad võitnud ainsatki kohtumist Flora, Kalju ega Levadia vastu.

Loomulikult ei saa välistada, et favoriite ootavad kuskil veel ka väiksemad, aga seda valusamad rehad. Sillamäe ja Paide on viimase aja heade esitustega kõigile ohtlikud ning kui tabeli tagumises otsas peaks teravnema püsimajäämisheitlus, siis annab vere maitse ka autsaideritele jõudu juurde.

Esinelik isekeskis

Tallinna Flora: 16 punkti (4 võitu, 4 viiki, 2 kaotust; väravate vahe 13:10)

05.03. Kalju – Flora 0:1
19.03. Levadia – Flora 1:1
23.04. Trans – Flora 0:2
17.05. Flora – Trans 3:0
03.07. Flora – Kalju 3:3
16.07. Trans – Flora 1:1
16.08. Flora – Levadia 0:1
20.08. Levadia – Flora 1:1
10.09. Kalju – Flora 3:0
13.09. Flora – Kalju 1:0

24.09. Flora – Levadia
29.10. Flora – Trans

Nõmme Kalju: 18 punkti (5 võitu, 3 viiki, 2 kaotust; väravate vahe 16:9)

05.03. Kalju – Flora 0:1
19.03. Kalju – Trans 1:1
02.04. Levadia – Kalju 1:3
11.06. Kalju – Levadia 1:1
18.06. Trans – Kalju 1:3
03.07. Flora – Kalju 3:3
06.08. Levadia – Kalju 0:1
20.08. Kalju – Trans 1:0
10.09. Kalju – Flora 3:0
13.09. Flora – Kalju 1:0

24.09. Trans – Kalju
01.10. Kalju – Levadia

Narva Trans: 4 punkti (0 võitu, 4 viiki, 5 kaotust; väravate vahe 6:15)

19.03. Kalju – Trans 1:1
16.04. Levadia – Trans 2:1
23.04. Trans – Flora 0:2
17.05. Flora – Trans 3:0
21.05. Trans – Levadia 1:1
18.06. Trans – Kalju 1:3
16.07. Trans – Flora 1:1
24.07. Levadia – Trans 1:1
20.08. Kalju – Trans 1:0

24.09. Trans – Kalju
22.10. Trans – Levadia
29.10. Flora – Trans

Tallinna Levadia: 11 punkti (2 võitu, 5 viiki, 2 kaotust; väravate vahe 9:10)

19.03. Levadia – Flora 1:1
02.04. Levadia – Kalju 1:3
16.04. Levadia – Trans 2:1
21.05. Trans – Levadia 1:1
11.06. Kalju – Levadia 1:1
24.07. Levadia – Trans 1:1
06.08. Levadia – Kalju 0:1
16.08. Flora – Levadia 0:1
20.08. Levadia – Flora 1:1

24.09. Flora – Levadia
01.10. Kalju – Levadia
22.10. Trans – Levadia

Foto: Gertrud AlatareFaktid

 • Flora kaotas 4 vooru jooksul 2 mängu. Eelmise 2 kaotuse loendamiseks tuleb tagasi vaadata 52 mängu.
 • Kalju jalgpallifestivali publikunumber (2730) ületab 6 Meistriliiga klubi kõigi selle hooaja kodumängude külastatavuse.
 • Kui Aleksandrs Cekulajevs teeb kaasa kõik järelejäänud mängud ja jätkab oma senist väravahoogu (1,27 väravat mängu kohta), siis nihutab ta Meistriliiga hooaja rekordi 43 väravani.
 • Levadia on löönud esineliku sisestes mängudes sel hooajal ainult 1 korra mitu väravat.
 • Pikimat võiduseeriat omab praegu hoopis Kalev, kes on võitnud järjest 5 mängu. Tõsi, kõik autsaiderite vastu.
 • Paide on kogunud juba praeguseks 8 punkti rohkem kui eelmisel, enda seni edukaimal Meistriliiga hooajal.
 • Tammeka on kaotanud järjest 9 mängu, kuigi on nende jooksul vaid 1 korra väravat löömata väljakult lahkunud.
 • Viljandi lasi hooaja esimesel poolel endale lüüa keskmiselt 1,38 väravat, aga pärast Aiko Orgla lahkumist Florasse ja veel mitmete põhimeeste kaotamist on see näitaja 2,18.
 • Kuressaare on löönud viimase 7 mänguga vaid 1 värava, suutmata ka Ajaxi väravalukku lahti muukida.
 • Ajaxile on löödud viimase 8 mänguga 60 väravat, kusjuures Kuressaare suudeti selle seeria sees kuival hoida.

Tabel

#   Võistkond M Vi K - La P
1. Tallinna FC Flora 27 19 6 2 67 - 19 63
2. Nõmme JK Kalju 28 19 6 3 61 - 17 63
3. Narva JK Trans 29 18 6 5 84 - 21 60
4. Tallinna FC Levadia 28 16 9 3 62 - 20 57
5. JK Sillamäe Kalev 29 15 3 11 71 - 41 48
6. Paide linnameeskond 28 9 6 13 29 - 44 33
7. Tartu JK Tammeka 28 7 5 16 41 - 67 26
8. FC Viljandi 27 6 6 15 24 - 46 24
9. FC Kuressaare 29 4 5 20 17 - 53 17
10. Lasnamäe FC Ajax 29 0 4 25 8 - 136 4

Statistika

Võistkond Vi K La VV H E P
Tallinna FC Flora 70.37 22.22 7.41 2.48 0.70 +48 1.15 0.04 253.69
Nõmme JK Kalju 67.86 21.43 10.71 2.18 0.61 +44 0.68 0.04 459.50
Narva JK Trans 62.07 20.69 17.24 2.90 0.72 +63 1.34 0.07 143.14
Tallinna FC Levadia 57.14 32.14 10.71 2.21 0.71 +42 1.29 0.18 173.71
JK Sillamäe Kalev 51.72 10.34 37.93 2.45 1.41 +30 2.10 0.10 182.47
Paide linnameeskond 32.14 21.43 46.43 1.04 1.57 -15 1.43 0.11 150.79
Tartu JK Tammeka 25.00 17.86 57.14 1.46 2.39 -26 1.64 0.00 306.86
FC Viljandi 22.22 22.22 55.56 0.89 1.70 -22 1.56 0.00 111.07
FC Kuressaare 13.79 17.24 68.97 0.59 1.83 -36 1.28 0.03 160.53
Lasnamäe FC Ajax 0.00 13.79 86.21 0.28 4.69 -128 1.86 0.31 84.14

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Pingeline lõpp!!!   •  
(80.79.125.***)
Päris raju seis on tabelis ja kuidagi ei oska isegi ennustada mis juhtuma hakab... Siin võib tõesti veel kõike juhtuda!
ehhee   •  
(88.196.219.***)
et kullajaht oleks õiglasem, peaks vahele jäänud mängud kiiresti ära mängitama. praegu Floral 2 viimast mängu Viljandiga ...
ehhee   •  
(88.196.219.***)
et kullajaht oleks õiglasem, peaks vahele jäänud mängud kiiresti ära mängitama. praegu Floral 2 viimast mängu Viljandiga ...
er1k   •  
(90.191.118.***)
Esiliigas on samuti kõik lahtine, seega tuleb huvitav klubijalgpalli sügis Eestis.
Billy   •  
(2001:41d0:2:71de.***)
Kas see olen ainult mina vf5i tudauvnd Prototype'i modelid ja animatsioon kuidagi nirud? Ma tavaliselt ei vingu graafika fcle, aga seetf5ttu olingi fcllatunud, et see mul fcldse silma je4i. Huvitav. No offense, Joosep, see ju ikkagi fcks su lemmikme4nge.
Emine   •  
(142.54.240.***)
wow ... you are my new favorite blog ... so many tnihgs to say ... marimekko - grew up in Sweden and wore Marimekko pyjamas, dresses, had Marimekko sheets, curtains, drapes and tablecloths growing up ... can you tell I grew up in the 70's in Scandinavia (P.S. FYI ... Finland (homecountry of Marimekko) is part of the Nordic countries with Iceland and the three Scandinavian countries which are Sweden, Denmark and Norway ... only S,D & N are really Scandinavian ...) LOVE YOUR STUFF ... thanks for being a creative person and putting a smile on my face!
Connie   •  
(14.63.164.***)
Kivat kenge4t ja sf6pf6 kannu! Me4 olen joskus mittyinet, ette4 koskahan olisin niin rikas, ette4 raskisin ostaa noita nappeja. Kerro sitten ensi vuoden puolella, ette4 oliko noista sulle apua!

Sisene
VÄLISMAA
Pettumus Pariisis: PSG kaotas ning langes ainsas sarjas, mida Messi pole kunagi võitnud
TARTU TOIMETUSED
Üks välismaa kaitsja jäi Tammekas lepinguta, aga teine avaldas muljet
Suri legendaarne treener, Eesti koondise ühe kõige piinlikuma kaotuse arhitekt
KODUSED VUTIJUTUD
Marti Pähn: minu ambitsioon on teha Tammekaga klubi kõige parem hooaeg
PIKK ETTE (JA ISE JÄRELE)
SOOMLASTE PRONKS OLI TUGEVAM
INGLISMAA JALKAJUTUD
Udune Albion | Ühendatud anumate põhimõte aitab Arsenali ja pitsitab Manchester Cityt
RAHA-RAHA-RAHA
Põhjalik turuülevaade! Kui palju laristasid inglased? Millised rahad käisid Eesti klubidest läbi?
OLUKORRAD KLAARIKS
Videokohtunik | Hooajale joon alla! Rähklemine ja sülitamine ning suluseisud ja sisselendamised panid kukalt kratsima (+ kogu aasta statistika)
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
0
0
0
0
0:0
0
2.
JK Tallinna Kalev
0
0
0
0
0:0
0
3.
FC Kuressaare
0
0
0
0
0:0
0
4.
Pärnu JK Vaprus
0
0
0
0
0:0
0
5.
JK Narva Trans
0
0
0
0
0:0
0
6.
Harju JK Laagri
0
0
0
0
0:0
0
7.
Tallinna FCI Levadia
0
0
0
0
0:0
0
8.
Nõmme Kalju FC
0
0
0
0
0:0
0
9.
Paide Linnameeskond
0
0
0
0
0:0
0
10.
Tartu JK Tammeka
0
0
0
0
0:0
0
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!