Kure lõpp tuli Levadia kullasajus (0)

Foto: Regina RähnTänavuse konkurentsitu viimase meeskonna FC Kuressaare lõpp meistriliigas tuli kodusel Salme staadionil kullasajus - Tallinna Levadia sai just Saaremaal hooaja viimase mängu ja 4:2 võidu järel kätte tiitlivõitu märkiva karika.

Vihmasel, tuulisel ja külmal Salmel alustas tiitlivõidu juba mitu vooru tagasi kindlustanud Levadia selgelt paremini, ent avalöök jäi võõrustajatele, kes nurgalöögist palli jalaga suunama pääsesid, ent mänguvahendi üle raamide lajatasid.

Seejärel asus tegutsema väravakütitiitlit jahtinud Rimo Hunt. Esmalt läbisöödu järel löök üle värava, seejärel individuaalse töö järel pall Salme karjamaadele ning siis 10. minutil posti. Õigel kohal oli aga Igor Subbotin, kes tagasi põrganud nahkkera Vadim Gurniku selja taha virutas - külalised juhtisid 1:0.

Kure ei jätnud aga asja nii. Vaid mõni minut hiljem purjetas Karl Mööl Levadia kasti joonele, andis söödu oma meeskonna kapten Elari Valmasele, kes äsas ka peale. Suurepärase hooaja teinud Roman Smiško oli aga kindel ja püüdis.

Saarlased üritasid, kuid said vastu pükse

Mäng rahunes mõneks minutiks, kuni Levadia umbes 30 meetri pealt karistuslöögi teenis. Palli taga võttis koha sisse külaliste vaat et kõige osavama jalaga Dmitri Kruglov ning tegi seda õigustatult - tugev keerdpall lendas kindla sihiga lati alla, kust Gurnik selle nurgalöögiks lükkama pidi.

Nurgalöögijärgse segaduse järel oli pall taas väravas. Levadia treener Marko Kristal küsis pingil kaaslastelt: "Omavärav?" Ei, hoopis Rimo Hunt, kes püüdis sellega Vladimir Voskoboinikovi väravaküttide edetabelis kinni. Levadia oli 20-minutilise mängu järel 2:0 ees.

Möödus vaid hetk, kui võõrustajatel tekkis imeline võimalus üks tagasi lüüa. Raiko Karpov sai penaltipunktile Valmaselt söödu, keeras, lõi - pall lendas taevasse. Kure pingilt oli kuulda nii ohhetusi kui naerukilkeid.

22. minutil teenis kodumeeskond aga juba nurgalöögi, kust Märt Kluge peaga löögile pääses. Olukord oli sedavõrd terav, et pall jõudis Levadia väravajooneni, kust Andreas Raudsepp selle minema lõi.

29. minutil pääses taas Karpov löögile, kuid tema madal löök jäi Smiško saagiks. 35. minutil sahises võrk aga hoopis teisel pool, kui Hunt Dmitri Kruglovi tsenderdusest peaga postipõrkest oma tänase teise ja hooaja 21. lõi - 3:0. Poolaja lõpus annab Maksim Podholjuzin veel korra ühe ohtliku tagasisöödu Smiškole, ent sedapuhku ei tule muud kui nurgalöök.

Kure kasutas Levadia une ära

Teine poolaeg algas palju rahulikumalt kui esimene. Sergei Zamogilnõi poolajal tehtud vangerdused, mille tulemusel Märten Pajunurm pingilt keskväljale toodi, Sander Sinilaid keskkaitsesse lükati ja Edgars Butlers paremkaitsesse pandi, muutis Kure mängu kindlamaks. Pall püsis maas ning Levadia sisuliselt löögile ei jõudnud.

59. minutil oli just Pajunurm aktsioonis, kui 30 meetrilt madala palli väravale saatis - Smiško püüdis kindlalt. Järgnes Kure domineerimine, mis tõi lõpuks 65. minutil nurgalöögil. Palli taha asus Pajunurm, kelle tsenderdus leidis Joel Indermitte, kes nahkkera kindlalt võrku lõi - 1:3!

Levadia unine olek jätkus ning 68. minutil sai Pajunurm kastijoonelt löögile, ent see lendas õige napilt latist üle. Neli minutit hiljem andis mängus juba teist korda Podholjuzin kahtlase väärtusega tagasisöödu Smiškole ning seekord sai ta ka karistada. Smiško virutas palli vastu survet teinud Valmast, kellest nahkkera koomiliselt väravasse veeres. Kure kaks, Levadia kolm.

Tahtmist täis Kuressaare sai oma teisest väravast palju indu juurde, ent kuna lähenemas oli mängu lõpp, helises Levadial äratuskell. Värske meister tegi tugeva viimase pingutuse ja suurendas 83. minutil ka oma eduseisu, kui vahetusest sekkunud Artut Rättel vasakust äärest kaunilt läbi purjetas ja sööduga värava eest Rimo Hundi leidis, kes oma kübaratriki ja Levadia 4:2 võidu vormistas.

Kuna oli teada, et Hunt ja Vladimir Voskoboinikov on väravakuninga tiitli lahingus sama pulga peal (Voskoboinikov oli selleks hetkeks Elvas löönud kaks väravat - K.E.), üritas Hunt kohtumise lõpus igast asendist oma tänast neljandat saada, kuid jalad jäid ebatäpseteks.

Ja kuigi Hunt langes hiljem veel väravaküttide edetabelis teiseks, siis ei pidanud ta kurb olema, kuna lõpuvile järel sai Levadia meeskond valgetes võidusärkides keskringi toramata ning kuldsete lipikute saju saatel Eesti meistri karika taeva poole tõsta. Kuressaare pakkis aga oma asjad kokku ja jättis selleks korraks meistriliigaga nägemiseni.

Mängu parim - Rimo Hunt

Tänavuse hooajaga 22 väravat löönud Levadia ründaja sai Saaremaal kirja kübaratriki ning tekitas veel ohtralt võimalusi, paistes sellega platsil eredaimalt silma.

9. novembril kell 14.00 Salme staadionil (Salme vald, Saaremaa)

FC Kuressaare - Tallinna FC Levadia 2:4 (0:3)
65. Joel Indermitte, 72. Elari Valmas - 10. Igor Subbotin, 19., 35., 83. Rimo Hunt

Hoiatused: 43. Sander Sinilaid, 74. Märten Pajunurm
Mänguolud: +7, tuuline ja vihmane ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.