Kure naiskond alistas põnevusmängus Kalju (5)

Kure jäi meistriliiga uustulnukate duellis napilt peale. Foto: Siim SemiskarFC Kuressaare naiskond alistas meistriliiga avavoorus võõral väljakul 3:2 eelmise hooaja esiliiga pearivaali Nõmme Kalju.

Kuigi saarlased asusid kiiresti 2:0 juhtima, suutsid nõmmekad lüüa ühe värava tagasi. Enne poolaja lõppu taastas Kateriin Pani oma teise väravaga ikkagi kaheväravalise eduseisu.

Teisel poolajal näitasid naiskonnad väga lahtist ja pingelist mängu, mis kulges ühe värava alt teise alla. Eriti vihaselt mängis Kalju, kes lõi küll ühe värava tagasi, aga viigini nad enam ei jõudnud, kuigi võimalusi oli.

Kure alustab väravalöömisega

Pärast avavilet algas väga ettevaatlik ja pisut uimane mäng. Kerget pressi omas FC Kuressaare, kuigi esimesed reaalsed väravavõimalused tekkisid hoopis nõmmekatel. Esiteks ei suutnud Kadre Päri läbisöötu väravaks vormistada Katre Tekkel ja teiseks ei suutnud Sirle Romanenko üksi tühja värava ees olles palli tabada.

Väravaid hakkas lööma aga Kure. Kerge pressingu tulemusel sunniti 8. minutil karistusalas eksima Kalju kaitsemängija, kes puudutas palli käega. Tulemuseks oli penalti, mille suunas ilusasti väravasse Eesti U-17 koondise ründaja Maarjan Rand.

„Lõin vähe väravaid, oleksin võinud veel rohkem lüüa täna, sest võimalusi oli,“ arvas avavärava autor enda mängu kohta.

„See penalti tuli meile väga valel ajal, me olime just hakanud häid võimalusi lööma ja siis see lõi meilt jalad hetkeks alt,“ kommenteeris olukorda Nõmme Kalju taanlasest peatreener Rene Möller.

Penalti ka koduvõistkonnale

Kure oli haaranud initsatiivi ja 12. minutil andis Heleryn Viimsi keskväljalt pika söödu vastaste karistusalasse, kus söödu omaks saanud Kateriin Pani palli vastu posti saatis. 17. minutil oli aga aktsioonis sama neiu, lugedes väga hästi ära olukorra, kui Kalju väravavaht Marit Seller eksis väljalöögiga, ning võttis palli omaks ja lõi selle väravasse. Skooriks 2:0 Kuressaarele.

Järgnesid Kalju rünnakuüritused, kus olid väravale lähedal nii Merilin Pappel kui ka Katre Tekkel.

32. mänguminutil näitas end ka kohtunik, andes täiesti süütust olukorrast Kaljule penalti. Nimelt oli Merilin Pappel palliga trahvikasti murdnud ja Kure väravavaht tegi õigeagse väljajooksu, aga tänu Pappeli meisterlikule õhulennule said nõmmekad penalti, mille realiseeris Tekkel.

„Seal küll penaltit ei olnud,“ sõnas FC Kuressaare peatreener Markus Kuusk. Katre Tekkel arvas aga teisiti: „Vastaste väravavaht jooksis meie mängijale otsa täiesti julmalt, see oli penalti.“

Saarlased kasutavad arvulise ülekaalu ära

Mäng jätkus Kalju ohtrate rünnakuüritustega, kuid väravani jõudsid saarlased jällegi varem. 41. minutil sai õnnetus situatsioonis vigastada Katre Tekkel ning ta viidi väljaku äärde toibuma.

Ülekaalus olnud Kure poolt lõi oma teise värava Pani, kes kasutas ära Kalju kaitseliini hetkelist peataolekut ning koksas nurgalöögijärgses saginas palli tühja väravasse.

„Mängu ajal läks kaks korda kellegi jalg mulle jala taha, aga pärast esimest korda mõtlesin, et mängin poolaja lõpuni, kuigi ma tundsin, et jalg läks paigast ära,“ selgitas vigastada saanud Katre Tekkel.

„See värav tuli väga halval hetkel ja kahjuks sai Katre ka vigastada ning see vigastus on tõsine. Ma arvan, et ta on umbes kuu aega eemal, aga ta on tugev ja saab sellest üle,“ kommenteeris Möller.

Viik jääb väravajoonele

Teist poolaega alustasid täiesti ümbersündinud võistkonnad ja mõlemad pooled ründasid väga aktiivselt.

Kalju poolt näitas head mängu Kadre Päri, kes suutis nii mõnelgi korral olla Kure kaitsjatest parem. Kuressaare mängu elavdas aga nende noor koondise ründaja Maarjon Rand, kes tekitas võimalusi ja hoidis nõmmekaid pinge all.

Päri muutis häälekate Kalju fännide rõõmuks 63. minutil kaotusseisu minimaalseks, saates 16 meetrilt kaarpalli püüdmatult Anneli Õige kaitstud väravasse. „Teisel poolajal mängisime me väga hästi ja kasutasime osavalt ära ääri, mis tõi ka edu,“ Kalju treener.

Pärast seda jätkusid rünnakud mõlema värava all. Saarlaste poolt olid aktiivsed Rand, Pani ja vahetusest sisse tulnud Liis Lepik, kuid skoori enam muuta ei suudetud.

Mängu lõppedes oleks Päri mängu peaaegu viigistanud, aga väravajoonelt päästis viimasel hetkel oma võistkonnale kolm punkti Kure kaitsepolt Annika Kask. „Tegin mis suutsin seal, oli õnne,“ sõnas Kask.

Kuressaare treener enesekindel

Et naiste mäng erineb meeste omast, väljendus ka kasutatud taktikatest. Võiduks vajaminev skeem oli 3-1-3-1-2, Nõmme klubi kasutas aga klassikalist 4-4-2, kus viimane kaitsja Jaanika Liiva täitis libero rolli.

„Hooaja alguses on liberoga kindlam mängida, aga kui mängudega kindlamaks muutume, siis hakkame traditsioonilist 4-4-2 mängima,“ kommenteeris taanlasest treener Rene Möller taktikavalikut ja lisas: „Meil on hea võistkond, meil on mõned koondisemängijad ja meie eesmärgiks on liigas võita Kuressaaret, Kohtla-Järvet ja Maagi, ülejäänud on juba boonus.“

„Võistkonnavaimu võiks rohkem olla ja me võiksime platsil rohkem rääkida, nii et arenguruumi on,“ arvas hea mängu teinud Kure kaitse tugisammas Heleryn Viimsi, lisades veel: „Kaitset on vaja veel õlitada.“

„Me lähme igat mängu võitma. Ainsad rasked vastased on Levadia ja Pärnu, kõik ülejäänud on vägagi võidetavad,“ oli Kure loots Markus Kuusk oma noores võistkonnas kindel.

kell 14:00 Hiiu staadionil

Nõmme JK Kalju – FC Kuressaare 2:3 (1:2)
32. pen. Katre Tekkel, 68. Kadri Päri - 10. pen. Maarjan Rand, 19., 45. Kateriin Pani

Hoiatused: -

Kalju: 1-Marit Seller, 2-Jaanika Liiva, 7-Marika Soosaar, 12-Ilona Toots, 5-Kristiina Allos, 9-Sirle Romanenko, 23-Sandra Suppi, 8-Merlin Pappel, 10-Liisi Sakala, 19-Katre Tekkel (16-Liis Kiiver), 14-Kadre Päri.
Varus: 31-Maria Papunova, 11-Tuuli Pungas, 15-Teele Vilumets, 16-Liis Kiiver, 4-Jevgenia Medik, 3-Saara-Merilin Ehman

Kuressaare: 1-Anneli Õige, 21-Kätriin Tamm, 18-Annika Kask, 4-Anna Põld, 11-Heleryn Viimsi, 6-Katri Hoogand (5-Liis Lepik), 9-Miina Kallas, 17-Triin Juulik, 16-Liisi Salong (15-Maria Aleksejeva), 10-Maarjan Rand, 14-Katriin Pani (8-Helena Ramst).
Varus: 15-Maria Aleksejeva, 3-Kristiina Armus, 7-Marianna Leht, 5-Liis Lepik, 8-Helena Ramst, 20-Kristiina Oolu, 22-Liisi Räim.

1.   Tallinna FC Levadia 1 1 0 0 5 - 0 3
2.   JK Tallinna Kalev 1 1 0 0 3 - 2 3