Kuressaare - raske õppustel, kerge lahingus (5)

Mullu pääses Kure dramaatiliselt üleminekumängudest. Tänavu loodetakse vältida ka draamat. Foto: Brit Maria TaelEelmisel hooajal üleminekumänge vältinud FC Kuressaare soovib tuleval hooajal veel ühe sammu edasi astuda, koguda varasemate aastatega võrreldes rohkem punkte ning saavutada parema koha.

Enne eelmist hooaega, kui nad lõpetasid kaheksandana, pidid saarlased kaks novembrit järjest kõrgseltskonda püsima jäämise nimel üleminekumängudel heitlema. Mõlemal korral see ka õnnestus ning eelmise aasta lõpus asetseti juba kaheksandal tabelireal ja kindel koht Meistriliigas oli ka järgmiseks hooajaks olemas.

Nüüd on Kuressaare seadnud sihid astme võrra kõrgemale. Soovitakse koguda nii suuremat punktisaaki kui saavutada paremat kohta tabelis. Selleks on saarlastel ka kõik eeldused olemas. Suures osas on säilinud meeskonna tuumik, kellel aasta jagu rohkem mängutarkust ja kogemusi ning talvised üleminekud on kindlustanud ühtlasema koosseisu ja pikema pingi.

Viikingite kapteni Sander Viira arvates on sel aastal just tegemist viimaste aastate tugevaima meeskonnaga. "Koosseis on kindlasti eelmise hooajaga võrreldes tugevam," rääkis ta, "Ma arvan, et meil on üle kolme aasta parim seis meestega."

Klubi tegevjuht ja ründaja Martti Pukk ei hakka siiski meeskonnale ulmelisi sihte seadma. "Miinimumeesmärk on meeskonnal liigasse püsima jääda, kõik kohad, mis kaheksandast kohast kõrgemale tulevad, on juba boonuse maiguga," ütles ta.

REKLAAM

Eelmise hooaja Floras pallinud Pukk usub, et meeskonnale konkurentsi pakuvad eesoleval hooajal kõik satsid peale Flora, Levadia ja Kalju. Mehe arvates on see kolmik jälle omaette klass. Trans ja Sillamäe on jällegi väga ettearvamatud ning neist ei oska ta enne hooaja algust midagi oodata.

Neli meeskonda, mis nii Sander Viira kui klubi presidendi Priit Penu suust kõlasid, olid Infonet, Paide, Tammeka ja Kalev. Need on meeskonnad, kellega põhiliselt eesmärkide täitmise nimel heidelda tuleb.

Raske treeningul, lahingus kergem

Kui paberil tundusid Kuressaare treeningmängud üsna nukrad, kaotused mitmetele Esiliiga meeskondadele ning suur allajäämine Meistriliiga uustulnukale Infonetile, siis klubi esindajad ise midagi hullu ei näe.

"Ei ole Kurel alati need treeningmängud kõige paremini õnnestunud, ei lase nendest selle aasta tulemustest ennast väga morjendada," rääkis Martti Pukk, "Treeningmängud ongi selleks, et erinevaid taktikalisi variante proovida ja testida uusi mängijaid, et nendest paremat ülevaadet saada."

Ühe kaotuste põhjusena tõi veteranründaja välja ka selle, et meeskonnas oli palju uusi mängijaid ning ehk ei oldud veel Meistriliiga treeningkoormustega harjutud.

Meeskonna kapten Sander Viira tunnistaski, et kuigi trennide arv nädalas on jäänud samaks, siis on need muutunud intensiivsemaks ning füüsilist poolt on rohkem tehtud.

"Raske treeningul, siis on kerge lahingus," resümeeris klubi president Priit Penu.

Viik Transiga ja võit Flora duubli üle näitasid aga Pukki arvates juba seda, et hooaja ettevalmistusega ollakse õigel teel.

Ühtlasem koosseis ja pikem pink

Kuressaare on talvel mitme täiendusega enda koosseisu tugevamaks muutnud ning nii tegevjuhi, presidendi kui ka meeskonna kapteni arvates on meeskonna üheks tugevuseks just pikem pink - peaaegu igale positsioonile on konkurents olemas.

Lahtine seis on veel ainult väravapostide vahel, sest hetkel on meeskonna nimekirja ainukese puurivahina kantud äsja 19-aastaseks saanud Riido Reiman. Priit Penu arvates on väravavahi koht kindlasti nõrgem kui eelmisel aastal, kuid samas loodab ta, et noortel väravavahtidel on võimalus areneda.

Ühe võimaliku nõrga küljena tõi Sander Viira veel välja füüsilise poole ja vähese enesekindluse. "Meil on tavaline see, et kui jääme kaotusseisu, siis võib mäng laguneda," nentis ta.

Samas usub kapten, et uued täiendused annavad kindlasti meeskonnale palju juurde. Eriti tõstis ta esile FC Viljandist tulnud Joel Indermitte ja Sander Sinilaidi. "Viljandi poisid on ikka kõvaks täienduseks olnud, nende pealt on näha, et kogemusi on."

Endiste Viljandi mängijate kohta jätkus kiidusõnu ka Martti Pukkil. "Ma arvan, et kõik Meistriliiga meeskonnad oleksid rahul, kui Joel Indermitte oleks tulnud nende juurde mängima," rääkis tegevjuht ja ründaja, "hea meel on ka selle üle, et Sander Sinilaid tuli meile, keskväljal väga oluline täiendus."

Kuressaare õnneks on enamus mängijad ka suurematest vigastustest priid. Kaitsja Märt Kluge saab pika vigastuspausi järel treeningutega alustada pooleteise kuu pärast, Aastalõputurniiril vigastada saanud äärepoolkaitsja Vladimir Gerasimov on samuti pikemalt väljas.

Meeskonna staar - Joel Indermitte

Nagu FC Kuressaare esindajadki väidavad, on sel hooajal meeskond väga ühtlane ja raske on kedagi esile tõsta. Siiski võib ühe nimena välja tuua Joel Indermitte, kes liitus saarlastega see talv FC Viljandist, kus ta paistis silma nii kaitses kui ka aegajalt rünnakul. Noor kaitsja on juba kirja saanud kaks koondisemängu ning võib eesoleval hooajal osutuda väga oluliseks tugitalaks Kuressaare kaitses.

Kellel silma peal hoida - Mairo Tikerberi

Eelmisel hooajal kolmandas liigas poole hooajaga 31 väravat löönud ja suvel Kuressaarega liitunud noor 19-aastane ründaja on juba välja võidelnud koha saarlaste põhikoosseisus. Eelmisel hooajal juba suure arenguhüppe teinud Tikerberi võib meeskonna tegevjuhi ja ründaja Martti Pukki arvates areneda uuel aastal veelgi. Saab ta nüüd ju esimest korda kogu kupatuse koos Meistriliiga tasemel hooaja ettevalmistusega kaasa teha. 

Suurim küsimärk - väravavaht

Meeskond võib tänavu hiilata sellega, et pink on piisavalt pikk ning konkurents ja tase klubisiseselt on hea. Siiski ei ole talvel pärast eelmise hooaja Kuressaare parima mängija Mihhail Lavrentjevi lahkumist väravapostide vahele samaväärset asendust leitud. Hetkel on klubi nimekirjas üks väravavaht ning selleks on noor 19-aastane Riido Reiman. 

FC Kuressaare
Peatreener: Sergei Zamogilnõi
Kapten: Sander Viira
Duubelvõistkond: Sörve JK (teine liiga)
Eelarve: 80 000 eurot
Värvid: kollane ja sinine
Koduväljak: Kuressaare linnastaadion
Koduleht: www.fckuressaare.ee
Esimene mäng: 2. märtsil kell 14.00 Infonetiga võõrsil (Sportland Arenal)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Rait Hansen, Riido Reiman.
Kaitsjad: Andro Aavik, Taavi Azarov, Edgars Butlers, Joel Indermitte, Algis Kelder, Märt Kluge, Pelle Pohlak, Urmas Rajaver, Rauno Reiman, Sander Viira.
Poolkaitsjad: Rene Aljas, Juri Gavrilov, Andre Ilves, Sander Laht, Amor Luup, Mikk Metsa, Margus Rajaver, Ott Reinike, Sander Sinilaid.
Ründajad: Vladimir Gerasimov, Raiko Karpov, Greger Könninge, Martti Pukk, Mairo Tikerberi, Elari Valmas.

Eeldatav põhikoosseis:

                           Riido Reiman

Edgars Butlers   Joel Indermitte    Sander Viira    Andro Aavik

 Elari Valmas    Sander Sinilaid      Amor Luup     Sander Laht
                           Andre Ilves
                         Mairo Tikerberi

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:
Andro Aavik (kaitsja, Lihula JK-st)
Edgars Butlers (kaitsja, Tallinna Legionist)
Juri Gavrilov (poolkaitsja, FC Flora II-st)
Joel Indermitte (kaitsja, FC Viljandist)
Raiko Karpov (ründaja, FC Flora II-st)
Sander Laht (poolkaitsja, FC Florast)
Martti Pukk (ründaja, FC Florast)
Ott Reinike (poolkaitsja, Raasiku FC Jokerist)
Sander Sinilaid (poolkaitsja, FC Viljandist)

Välja:
Sami-Sander Kivi (kaitsja)
Jaanis Kriska (kaitsja, Sörve JK-sse)
Tauno Laja (kaitsja)
Mihhail Lavrentjev (väravavaht, Paidesse)
Märten Pajunurm (kaitsja, FC Florasse)
Sander Seeman (poolkaitsja, Sörve JK-sse)

Hooajaeelsed kontrollmängud:

12.01. FC Kuressaare - Tartu SK10 (EL) 1:2 (Andre Ilves)
19.01. FC Kuressaare - FC Infonet 1:5 (ML) (Sander Laht)
26.01. FC Kuressaare - Jõhvi FC Lokomotiv (EL) 1:2 (Margus Rajaver)
02.02. FC Kuressaare - Rakvere Tarvas (EL) 1:2 (Margus Rajaver)
22.01. FC Kuressaare - Narva Trans (ML) 2:2 (Pelle Pohlak, Mairo Tikerberi)
16.02. FC Flora II (EL) - FC Kuressaare 1:2 (Andre Ilves 2)
19.02. FC Kuressaare  - Nõmme Kalju II (ELB) 3:3 (Sander Laht, Mairo Tikerberi, Andre Ilves)
23.02. FC Flora (ML) - FC Kuressaare, Sportland Arena

Võitviik; kaotus.
ML - Meistriliiga; EL - Esiliiga; ELB - Esiliiga B-tasand

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

FC ?   •  
(77.233.95.***)
Et siis puha Saaremaa omad poisid pundis ?
pigem   •  
(176.46.31.***)
ikka psühholoogiline, mitte füüsiline!
?   •  
(88.196.48.***)
Mis pilt see veel on... Tühjad tribüünid, kribukrabu ja udune ka veel... Need eelvaated peaks ju ikkagi mainekad olema ka klubi jaoks ja vähemalt võiks viisakalt olla presenteeritud. Kui pole head pilti, pange siis suurelt klubi logo!
karliito   •  
(90.191.50.***)
Aavik tuli Lihula JK-st mitte Pärnu Linnameeskonnast
pr0zzu   •  
(195.50.221.***)
Ilmselt peetakse siin silmas klubi, kellele kuuluvad mängijaõigused.

Sisene
OTSEPILT: Levadia ja Paide jagavad tabeli tipus tähtsaid punkte  (intervjuud!)
VÄLISMAA TIPPLIIGAD
TULINE
PREMIUM LIIGA
EKSKLUSIIV
Premium liiga saab põneva täienduse? Bogdan Vaštšuk treenib Eesti tippklubiga
Bayerni trooni ihaldavad paljud, aga nõuda võib vaid üks
Seitsmel viimasel kevadel on Müncheni Bayern kroonitud Saksamaa meistriks. Ometi leidub rodu põhjuseid arvata, et sel korral on asjalood teisiti.
SAKSAMAA
VUTISAADE!
Keres, nublu, McWoods ... Ameerikast tulnud Narva kangelane Eesti jalgpallist: see on superhästi organiseeritud
SILM PEALE!
Keres, nublu, McWoods ... Ameerikast tulnud Narva kangelane Eesti jalgpallist: see on superhästi organiseeritud (0)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" 26. osas käisime Narvas, millele on varasemast kuulsust toonud Paul Keres, hilisemast ajast nublu, aga ka Ameerika ründaja Eric McWoods, kes pallib sealse Transi ridades.
 
Miks suudab Kalju lõppe enda kasuks kallutada ja kuidas toimis <em>Fergie time</em>? U17 koondise spordipsühholoog teab
SILM PEALE!
Miks suudab Kalju lõppe enda kasuks kallutada ja kuidas toimis Fergie time? U17 koondise spordipsühholoog teab (0)
Luubi all on viimastel minutitel võiduväravate löömine - sellest, aga ka jalgpalluri peas toimuvatest nüanssidest annab ülevaate Eesti U17 koondise spordipsühholoog Laur Nurkse, kes teab isegi legendaarse Fergie time'i saladust.
REKLAAM
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
24
19
2
3
80:18
59
2.
Tallinna FC Flora
23
19
1
3
66:15
58
3.
Paide Linnameeskond
24
15
4
5
51:20
49
4.
Nõmme Kalju FC
21
12
7
2
41:19
43
5.
Tartu JK Tammeka
24
8
5
11
36:41
29
6.
JK Narva Trans
24
6
8
10
35:37
26
7.
FC Kuressaare
24
4
5
15
15:56
17
8.
JK Tallinna Kalev
23
4
4
15
17:59
16
9.
Viljandi JK Tulevik
22
4
3
15
20:45
15
10.
Maardu Linnameeskond
23
4
3
16
18:69
15
REKLAAM
SILM PEALE!

Vaata siit saate "Silm peale!" viimast osa!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA SUVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
59
Tallinna FC Flora
58
Paide Linnameeskond
49
Nõmme Kalju FC
43
Tartu JK Tammeka
29
JK Narva Trans
26
FC Kuressaare
17
JK Tallinna Kalev
16
Viljandi JK Tulevik
15
Maardu Linnameeskond
15
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee näitab sel hooajal otsepilti kokku üle 100 mängust nii Premium liigas, Esiliigas, naiste Balti liigas kui ka mujal. Püsi lainel!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK