Kuue punkti mängus Tulevikust Paidele vastast ei olnud (hindamine + galerii!) (5)

Premium liiga 24. vooru avamängus sai tähtsas kohtumises seljavõidu Paide Linnameeskond, kui võõrsil tehti Viljandi Tulevikule tuul alla koguni 4:1 tulemusega.

Tulevik oli juba enne mängu haavatud, kuna mängule tuldi väga õhukese koosseisuga. Kaartide tõttu olid eemal põhiväravavaht Karl-Romet Nõmm ning kaitsja Janar Õunap, lisaks neile olid erinevatel põhjustel koosseisust puudu ka Sander Post ja Karel Kübar.

Oma fänniarmeega kohale tulnud Paide kollasärkidele armu ei andnud ja varuväravavaht Ergo Hünersoni hakati terroriseerima avavilest alates. Juba kolmandal minutil tõusti vasakult äärekult rünnakule, aga Sören Kaldma viis palli paremale Samson Onomigho Iyedele, kes madala löögiga oma esimese Premium liiga kolli kirja sai.

Mõned minutid hiljem leidis nigeerlane hea sööduga Ander Ott Valge, kelle pommlöök Hünersoni väravast üle lendas. Kõigest minut hiljem oli mehel aga uus võimalus, kui ta joonelt väljas olnud puurilukust palli üle tõstis ja eduseisu suurendas.

Ka kolmas tuli kiirelt-kiirelt. Mängitud oli kõigest 17 minutit, kui Paide paremalt äärelt taas aktiivselt peale lendas ning Kaldma palli värava ette Henri Hansoni suunas tõstis. Paide ründajal ei jäänud Tuleviku kaitsjate vahel muud üle, kui peaga kolmas kotti ära lüüa.

Tuleviku parim võimalus tekkis kiirrünnakust päris poolaja viimastel minutitel, kui Roger Teori ja Heroli head eeltööd ei suutnud ära lüüa Kristen Kähr. Tuleviku ründaja lõi palli Paide väravavahile Magnus Karofeldile lihtsalt pihta.

Teisel poolajal vahetusest sekkunud Jarmo Ahjupera tõi Tuleviku rünnakule jõudu juurde ning oli mitmes päris ohtlikus olukorras osaline.

Aga Paidet ei suudetud kuival hoida ka teisel poolajal, kui Hanson kavala tõstega Magnar Vainumäe läbi mängis ja Paide poolkaitsja otse õhust kerge sirutusega neljanda ära lükkas.

Viimane sõna jäi siiski vanameister Ahjuperale, kes Nikita Novopašini jämeda vea tänulikult ära kasutas. Venelane hüppas palli alt läbi ja tegi Ahjuperale tee vabaks ning endine koondislane lõi välisküljega auvärava ära.

Tulevik lõpetas mängu veel ka vähemuses, kui Rainer Peips käega Sören Kaldma löömise eest endale 86. minutil punase kaardi teenis.

Mängu parim - Henri Hanson

Paide ääremängija oli omal äärel väga aktiivne ning Tulevik oli eriti avapoolajal temaga suurtes raskustes. Tasuks üks värav, üks väravasööt ning tegelikult veel ühele tabamusele eeltöö.