Kuum kaup: Sander Puri otsib stabiilset mängupaika (16)

Sander Puri on tegevmängijatest noorim, kes läheneb 50 koondisemängule. Foto: Hendrik OsulaKolme aasta jooksul neljas välisklubis mänginud Sander Puri on taas uue meeskonna otsinguil ning loodab igatalvisele ringijooksmisele lõpu teha.

Kõigest 24-aastasena on äärepoolkaitsjal kirjas juba 48 koondisemängu ja 2 väravat, kuid klubikarjääris ei ole asjad nii libedalt sujunud. Probleemid jälitasid teda nii Kreekas, Poolas, Ungaris kui ka Soomes ning nüüd seabki ta klubiotsinguil esikohale stabiilse paiga leidmise.

Päev enne Šotimaale sõprusmängule sõitmist rääkis Puri Soccernetile, et praegu tal ühtegi sajaprotsendilist pakkumist laual ei ole. "Aga usun, et mingi variandi ikka leian," lisas poolkaitsja, kes on Kuopio Palloseuraga lepingu lõppemise järel vabaagent ja saab seega ka üleminekuperioodi välisel ajal klubi otsida.

Eelmise hooaja lõpus käis Puri operatsioonil ning omas KuPS-iga suusõnalist kokkulepet seal jätkamiseks, kuid tervenedes oli olukord juba muutunud. "Selline jutt jäi jah, aga neil tekkisid omad probleemid. Seal olid suured muudatused, paljud mängijad lahkusid ja see võimalus langes kuidagi ära," kommenteeris Puri.

Talvel hoidis ta end vormis Nõmme Kaljuga treenides, otsides samal ajal klubi välismaalt. Võimalus tekkiski, kui ta käis testimisel Stara Zagora Beroes ja Bulgaaria kõrgliigaklubi pakkus talle ka lepingut, aga selle lükkas mängija ise tagasi. "Põhjuseid oli rohkem kui üks, ei oleks klubi vastu aus neid meedias arutada. Samas ei olnud mul ka vaja tormata," poetas ta selgituseks.

REKLAAM

Bulgaariast naasmise järel liitus ta jälle enda venna Eino Puri koduklubi treeningutega, kusjuures välistatud ei ole ka püsivalt Eestisse naasmine: "Kunagi ei tea..."

Pool Euroopat läbi sõidetud

Neli-viis aastat tagasi sai Sander Purist üks meedias enimkajastatud Eesti jalgpallureid. Kõik algas sellest, kui Tallinna Levadias säranud poolkaitsja läks 2008. aasta mais testimisele Dortmundi Borussiasse. Kuu aega hiljem kirjutas Eesti Päevaleht, et Puri üleminek Dortmundi on juba kokkulepitud ja sisuliselt kindel.

Lumepall oli sellega veerema löödud ning kasvas aina suuremaks. Kui Dortmundi huvi venima hakkas, seostati Puriga üha uusi kosilasi, üks uhkem kui teine: Schalke 04, Bremeni Werder (Saksamaa), Glasgow Celtic (Šotimaa), Doncaster Rovers, Fulham, Wigan (Inglismaa), Tilburg Willem II, NAC Breda (Holland), FC Luzern (Šveits). Osad testimise, osad läbirääkimiste ja osad lihtsalt kuulduste tasemel.

"Suudaks kokku lugeda küll [klubid, kus testimas sai käidud], kui nüüd meenutama hakata, aga kas sellel on mõtet. Käidud sai igal pool, sain igasuguseid vastuseid ja kogemusi," meenutas Puri, kes ei kahetse sellest perioodist midagi: "Lugesin hiljuti Marek Lemsalu lugu, kuidas tema käis ka tulutult igal pool – eks nii see asi käib. Eestist suurde liigasse potsatada ei ole kerge."

Möödus poolteist aastat, kuniks otsingud lõpuks tulemust andsid: Puri sõlmis viieaastase lepingu Kreeka kõrgliigaklubiga AE Larisa. Kolgata tee sellega aga ei lõppenud, pigem isegi algas. Kreekas ilmnesid kiiresti probleemid, Larisa kaotas ühe mängu teise järel ja langes esiliigasse, Puri vajus varumeestepingile. "Ei oska öelda [kas Kreekasse siirdumine oli õige otsus]. Alguses oli kõik hästi ja sain treeneriga hästi läbi, aga vist juba kolm mängu hiljem lasti ta lahti, treenerid vahetusid kogu aeg ja siis läks väga keeruliseks."

2011. aasta alguses saadeti ta Poola kõrgliiga kevadringiks laenule Kielce Koronasse. "Poolas oli ka algus tip-top, aga pärast kolme mängu sain juba trauma ja siis Eesti-Serbia mängul sain veel vigastada, nii et see läks paljuski selle nahka."

Samal aastal järgnes teinegi laenuleping, seekord Ungari kõrgliigaklubiga Papa Lombard. Koostöö lõpetati ennetähtaegselt 2012. aasta alguses. "Ungaris olid teistsugused probleemid. Mänguaega sain seal küll stabiilselt, aga lõpus tekkisid klubiga rahalised probleemid ja oli keeruline seal jätkata."

Ning mullu kevadel lõi Puri käed Soome kõrgliigaklubiga KuPS. "Sealgi tekkisid omad probleemid. Kõigepealt oli mul valida, kas minna Kreekasse tagasi või lõpetada leping ja otsida uus klubi. Otsustasin lepingu lõpetada, aga tagantjärgi tuli välja, et see ei käinudki nii ladusalt – paberimajanduse tõttu ei saanud ma esimeses viies-kuues mängus osaleda. Aga välisklubidest sain seal ikkagi kõige rohkem mängida, selles suhtes võib rahule jääda."

Foto: Siim Semiskar / ERR Sport"Ma ei ole veel nii vana mängija"

Senisele karjäärile tagasi vaadates nõustub Puri, et tema potentsiaal on klubijalgpallis veel realiseerimata: "Probleeme on olnud igasuguseid, nagu ma kirjeldasin, aga samas on kindlasti palju ka minus endas kinni olnud."

Pärast kõiki neid suurklubisid, kellega meest seostati, on tema senine käekäik poolehoidjatele mingil määral pettumuse valmistanud. Puri sõnul ei jälgi ta, mis foorumites ja kommentaariumides kirjutatakse, kuid ka tema enda ootused on aastatega muutunud: "Kui hakkasin Eestist välja minema, siis olid sihid küll kõrgemad. Nüüd on pilt reaalsem ja mingeid ulmeklubisid nagu Barcelona ma enam ei vaata."

"Aga teisest küljest ei ole ma veel nii vana mängija. Sellises vanuses ligi 50 mängu koondises mängida – selliseid mängijaid palju ei olegi. Järelikult mingi tase peab ikka olema," ei viska ta püssi põõsasse.

Puri ei soovi avaldada, kes temale uue klubi otsimisega tegelevad. Küll aga kinnitas ta, et lepinguliselt ta enam ühegi agentuuri klient ei ole. Veel Eestis mängides sidus ta end Hollandi agentuuriga Sports Entertainment Group (SEG) ning agentidega seonduv tekitas palju kõneainet. Ühelt poolt üritas mängijat rahaks teha Levadia, kes jättis Puri lepingupikendusest keeldumise tõttu 2009. aasta lõpus isegi mänguajata, teiselt poolt tegeles klubiotsingutega SEG ning kolmandalt poolt tahtsid Eesti agendid teda ise välismaale vahendada.

"Mängijale on see kahe otsaga asi. Mõnes mõttes on hea, kui erinevad inimesed otsivad erinevatesse kohtadesse variante, aga eks nemad seisavad oma huvide eest ja ei taha, et teised sellega tegeleks," vihjas Puri, et agendid töötasid mingil määral üksteisele vastu. "Ametlikult oli mul üks agentuur, kes mind aitas. Teised tegutsesid omal käel."

See, et kõikvõimalikest spekulatsioonidest kirjutati pidevalt meedias, ei olnud Puri hinnangul agentide huvi, vaid pigem kaevas ajakirjandus ise info välja. "Eks meedia on alati selline, kõik tuhnitakse välja. Nüüd see mind enam ei häiri, aga kui noor mängija läheb kuskile suurde klubisse testimisele ja sinust tehakse ajakirjanduses juba selle klubi mängija, siis milleks seda vaja on?"

Praeguseks teab Puri, et kõrgendatud huviga jalgpalluri tegemiste vastu tuleb lihtsalt arvestada ja leppida. "Info jõuab niikuinii meediasse, olgu see siis kohaliku meedia või klubide kaudu," nentis ta.

Mis edasi? "Oleks vaja sellist klubi, kus leiaks stabiiilsuse, et ei peaks võimlema iga talv," vastas Puri, kes soovitab kõigil noortel Meistriliigast edasipürgijatel võimalustest kinni haarata: "Andke ainult tuld! Kui on võimalus minna, siis on vaja minna ja endast maksimum anda. Midagi ei tule kergelt, aga proovima peab."

Sander Puri
Sünniaeg: 07.05.1988 (Tartu)
Klubi: -
Positsioon: Äärepoolkaitsja
Pikkus: 177 cm
Kaal: 72 kg
Saavutused: Meistriliiga kuld 2006, 2007, 2008 ja 2009; hõbe 2005; karikavõitja 2005 ja 2007; Soome karikafinalist 2012; Eesti parim noormängija 2009; Meistriliiga fännide lemmik 2009.

Senine karjäär:

2012 - Kuopio Palloseura (FIN) 19/2
2011/12 - Lombard-Papa TFC (HUN, laen) 12/-
2010/11 - MKS Korona Kielce (POL, laen) 8/1
2010/11 - AE Larisa 1964 (GRE) 10/-
2009/10 - AE Larisa 1964 (GRE) 11/1
2009 - Tallinna FC Levadia 20/10; Levadia II (EL) 1/-
2008 - Tallinna FC Levadia 34/11
2007 - Viljandi Tulevik (laen) 13/4
2007 - Tallinna FC Levadia 1/-; Levadia II (EL) 14/4
2006 - FC Levadia Tallinn 6/1; Levadia II (EL) 29/18
2005 - FC Levadia Tallinn 14/2; FC Levadia II (EL) 22/6
2004 - SK 10 Premium Tartu (III liiga) 18/12
...
Eesti A koondis 48/2
Eesti U-21 koondis 14/-
Eesti U-21 koondis 2/-
Eesti U-19 koondis 10/2
Eesti U-18 koondis 1/-
Eesti U-17 koondis 6/-

Statistika: Soccernet.ee, jalgpall.ee, "Estonian Football 100 Years".

Kommentaarid

Kaspy   •  
(84.52.49.***)
"Sellises vanuses ligi 50 mängu koondises mängida – selliseid mängijaid palju ei olegi. Järelikult mingi tase peab ikka olema," ei viska ta püssi põõsasse.

Kogu austuse juures talendika mängija vastu, vahel tekib ikka arusaamatus küll, miks mängitatakse koondise tasemel meest, kellel puudub koduklubi, rääkimata võistlusmängu kogemusest.
Laz   •  
(213.249.239.***)
Kardan, et Puri on liiga stabiilselt sitt mängija, kes väljaspool Meistriliigat pole suutnud ennast maksma panna.

Kõigil mängijatel on vahetevahel mõõnad. Puril on vahetevahel tõusud, kuid tavaliselt mõõnad. Kusjuures, peale mängu Brasiiliaga (varsti 4 aastat tagasi), on Puri olnud täielikult kuival. Ime, et kuskil veel rahagi makstakse tema eest.
hm   •  
(82.43.198.***)
Olen nõus. Ja see, et ta koondises regulaarselt mänguaega saanud on kohati justkui mitte millegi eest olnud. Või siis lihtsalt, et on nn treeneri lemmiklaste nimekirjas olemise eest.
Kapustin   •  
(90.191.53.***)
Aga ta on ju Kakalt palli ära võtnud!
Uuu   •  
(90.190.114.***)
Ja nüüd on Kaka ka madalseisus....mingi juhus?
apunkto   •  
(194.126.102.***)
Kahjuks minu jaoks samuti arusaamatu mängumees, kelle väärtusest ei ole mina küll juba aastaid aru saanud. Seetõttu pole ka väga üllatav, et ta klubist klubisse pendeldab..
-RoMaRiO-   •  
(88.196.224.***)
Spetsialistid, nimetage mõni teravam äärepoolkaitsja, kes koondisesse ei kuulu.
kangura   •  
(213.35.176.***)
täpselt.. kõik need kingi ja puri vihkajad... nimetage siis mängiijad koondises nendel positsioonidel kes lõpetaksid ära teie igavesti kestva hala
Gaby   •  
(198.175.14.***)
I was basically cuorius about if you ever considered modifying the page layout of your site? Its very well written; I enjoy what you have got to state. But maybe you could add a a bit more in the way of content so people can connect to it better. Youve got a great deal of wording for only having one or two pictures. Maybe you can space it out better?
Purnia   •  
(188.143.232.***)
Your answer shows real inetglilence.
Olya   •  
(88.151.103.***)
That's a morl-breaked. Great thinking!
Humberto   •  
(188.143.232.***)
i have got 15 sets. they can be completley my life. i rlaely like ffxiv gil a great deal of grrr as a result wonderful- brown camo brief classic- darkish bailey button- in height chocolate- little yellow- high blue- brief sand- quick black- candy slippers- proverb sneakers- treatment knit fixed zwdtmbjv platinum short- brown flipflopsok certainly like oughout see i prefer ffxiv gil
Bojana   •  
(131.162.131.***)
Do you might have a spam concern on this wisebte; I also am a blogger, and I was asking yourself your situation; we have developed some great methods and we are searching to exchange options with other folks, be positive to blast me an e-mail if planning to pursue.
Abdou   •  
(2.228.120.***)
You put the lime in the cooucnt and drink the article up.
Leandro   •  
(200.62.179.***)
Do you might have a spam concern on this web site; I also am a bgoeglr, and I was asking yourself your scenario; weve developed some nice methods and were searching to exchange options with other individuals, be sure to shoot me an e-mail if serious.
Larry Fox   •  
(80.79.116.***)
Tere tulemast 24hour laenu teenus

Kas oled proovinud saada pankadelt laenu ilma edu? Hädasti on vaja raha, et saada välja võla? Vajad raha laiendamiseks või loomist oma äri? Laenu saada üks Suurbritannia juhtivaid laenu firmad. 24hour laenu teenus on üks suurimaid tagatud laenud äriühingute Ühendkuningriigis ja meie sõbralik ja kogenud töötajad suudavad töödelda taotlus kiiresti ja tõhusalt. Võite laenata mis tahes perspektiivis 1-25 aastat ja laenata summa £ 2000 £ 50,000,000.00 mis tahes eesmärgil. Täpsema info saamiseks võtke ühendust e-posti teel: 24hourloanservice@gmail.com
Regards
Larry Fox

Sisene
LIVERPOOLI TABAS JÄLLE KRAHH
Jälle null, jälle kaotus, jälle krahh. Oleme ausad, Liverpooli mõõn on nüüd suuremat sorti kriis!
PÕNEV JALGPALLIÕHTU
Tunnikontroll | Kui palju mäletad lõppenud hooajast?
VÄLISMAAL TOIMUB
FLORA EDURIVI
Valus hoop: karm vigastus sunnib Eesti koondise ründaja sügiseni väljaku kõrvale
PREMIUM LIIGA
TUNJOVI SEIKLUS ITAALIAS
VÄRSKED VUTIJUTUD
Pikk ette (ja ise järele) | Kreida üleminek on Premium liiga kvaliteedikontroll
Soccernet.ee taskuhäälingu "Pikk ette (ja ise järele)" 98. saade keskendub Premium liigast välismaale murdmisele. Miks see on nii raske?
PIKK ETTE JA ISE JÄRELE
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
29
26
2
1
76:17
80
2.
Paide Linnameeskond
30
21
1
8
80:43
64
3.
Tallinna FCI Levadia
29
17
6
6
66:37
57
4.
Nõmme Kalju FC
30
14
7
9
52:31
49
5.
Tartu JK Tammeka
28
8
8
12
33:44
32
6.
Viljandi JK Tulevik
28
9
4
15
30:46
31
7.
Tallinna JK Legion
30
8
7
15
26:44
31
8.
JK Narva Trans
30
6
7
17
31:49
25
9.
FC Kuressaare
30
5
9
16
28:63
24
10.
JK Tallinna Kalev
30
5
5
20
20:68
20
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
80
Paide Linnameeskond
64
Tallinna FCI Levadia
57
Nõmme Kalju FC
49
Tartu JK Tammeka
32
Viljandi JK Tulevik
31
Tallinna JK Legion
31
JK Narva Trans
25
FC Kuressaare
24
JK Tallinna Kalev
20
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK