Lampardi debüüt algas lootusrikkalt, kuid lõppes katastroofiliselt (0)

Inglismaa kõrgliiga avavooru suurimas mängus purustas Manchester United koduväljakul koguni 4:0 Londoni Chelsea.

Vähemalt mängu algus sellist tulemust ei ennustanud. Frank Lampard oli algkoosseisu usaldanud noorukesed Tammy Abrahami ja Lampardi käe all mullu Derby Countys mänginud Mason Mounti, kes mõlemad alustasid kohtumist teravalt. Abraham tabas varakult posti, lisaks oli Chelseal kasutada veel mitmeid väravavõimalusi.

Tasapisi sai mängu sisse ka United. Mullu Evertonis laenulepingu alusel viibinud keskkaitsja Kurt Zouma kinkis esmalt Anthony Martialile hea võimaluse. See jäi prantslasel kasutamata, kuid 18. minutil võttis Zouma karistusalas maha Marcus Rashfordi, kes realiseeris seejärel kindlalt penalti.

Värava järel läksid mõneks ajaks ohjad juba selgemalt Unitedi kätte, kuid Martial, Rashford ja teised ründeosakonna mängijad näitasid karistusalas tihtipeale üles otsustamatust ja paremad võimalused kippusid Chelseal tekkima.

Viigiväravat Chelsea aga kätte ei saanud ja teise poolaja keskel karistas United oma kiirrünnakutega Chelsea hõreda kaitseliini halastamatult ära. 65. minutil lõi Andreas Pereira hea tsenderduse võrku Martial, kaks minutit hiljem leidis muidu üpris kohutava partii teinud Paul Pogba kaitseliini seljataga geniaalse sööduga Rashfordi, kes tegi seisuks 3:0. 81. minutil sai taas Pogba söödu järel oma debüütvärava kirja ka Daniel James.

Viimati võitis United kõrgliiga raames nii suurelt Chelseat Matt Busby ajal 1965. aasta märtsis. Chelsea on aga esmakordselt pärast 2000. aasta septembrit väljalangemistsoonis.

Mängu eel:

United vahetas eelmise hooaja keskel treenerit, kui Ole Gunnar Solskjaer asus seni Jose Mourinho poolt täidetud toolile. Heast algusest hoolimata ei suutnud United enamat kuuendast kohast. Chelsea lõpetas keerulise hooaja kolmanda koha ja Euroopa liiga trofeega, kuid vahetas suvel treeneripingil Maurizo Sarri välja klubi legendi Frank Lampardi vastu.

Suvises üleminekuaknas täiendas United enda koosseisu Harry Maguire'i, Aaron Van-Bissaka ja Daniel Jamesiga. Chelseat kimbutas üleminekukeeld, kuid sellest hoolimata õnnestus neil kindlustada Mateo Kovacici ja Christian Pulisici mängijaõigused.