Laupäevases leitsakus sadas naiste liigas väravaid (0)

Emma Treiberg (paremal) skooris Kalevi eest juba esimesel minutil. Foto: Oliver Tsupsman

Laupäeval tehti palava ilma käes algust naiste Meistriliiga viienda vooruga, kus kolme esimese mänguga löödi kokku 15 väravat.

Liigatabelis liidri Flora lähimaks jälitajaks olev Tallinna Kalev tegi Viljandis kohaliku Tuleviku ja Suure-Jaani Ühendnaiskonna vastu ideaalse mängu alguse, kui Emma Treiberg külalised juba avaminutil juhtima viis. Puhkepausiks lisas Jana Pipar veel kaks väravat.

Teise poolaja alguses lõi Treiberg oma teise, misjärel püsis 4:0 seis tablool viimaste minutiteni. Alles üleajal vormistasid Evelyn Šilina ja Kaili Pertel lõppseisu.

Ülekaaluka võidu sai ka tabeli kolmas naiskond Saku Sporting, kes alistas punase laterna Nõmme Kalju 7:0 (4:0). Pärnu legendid Berle Brant ja Kairi Himanen lõid kumbki kaks väravat, lisaks said jala valgeks Annabel Jäär, Liisa-Lii Tamme ja Hanna-Lisa Kuslap.

Viienda vooru avamäng Tartus sealse Tammeka ja Pärnu Vapruse vahel kulges kõige tasavägisemalt. Vaprusel oli 10. minutil võimalus juhtima asuda, ent Kristel Lepiku penalti ei leidnud teed väravasse. Avapoolaja keskel avas Valgevene koondislane Anastasija-Grazyna Štšerbatšenia aga skoori. Teisel poolajal oli Tammekal võimalus penaltist seis viigistada, ent ka Renate-Ly Mehevets jättis 11 meetri trahvilöögi realiseerimata. Vapruse 2:0 võidu vormistas 88. minutil Štšerbatšenia.

Voorule tõmmatakse joon alla täna kell 14 Põlvas, kus kohalik Lootos võõrustab FC Florat. Seda mängu saab otseülekandes vaadata Soccernet TV-st.

JK Tulevik / Suure-Jaani United ÜN - JK Tallinna Kalev 0:6 (0:3)
1., 50. Emma Treiberg, 36., 44. Jana Pipar, 90+3. Evelyn Šilina, 90+5. Kaili Pertel

Hoiatused: 57. Gerli Israel, 82. Katarina Põldur, 90+4. Maive Jürmann
Peakohtunik: Voiteh Karnatsevitš
Abikohtunikud: Mark-Oskar Arst, Markus Herman Tiik

Tulevik/Suure-Jaani: Reti Talts, Sandra Liir, Anett Joandi, Anna-Liisa Joandi, Maria Soll, Maive Jürmann, Sirli-Stella Jõgis, Kairi Koort (56. Katriin Kabanov; 90+2. Kristi Mägi), Teele Toomsalu, Katarina Põldur, Gerli Israel.
Varus: Teisi Toomsalu, Katriin Kabanov, Kristi Mägi.

Kalev: Jonna Soomets, Maria Orav, Birjo Rasmussen, Marie Heleen Lisette Kikkas (65. Kaili Pertel), Ljubov Maksimova (65. Žanna Smirnova), Ketlin Saar (54. Kadri-Ann Valgeväli), Mirell Soasepp, Evelyn Šilina, Anett Kadastu, Jana Pipar (54. Anne-Catherine Paulus), Emma Treiberg (65. Kätlin Ojapõld).
Varus: Kadri-Ann Valgeväli, Kaili Pertel, Žanna Smirnova, Kätlin Ojapõld, Anne-Catherine Paulus.

Saku Sporting - Nõmme Kalju FC 7:0 (4:0)
10., 38. Berle Brant, 11., 58. Kairi Himanen, 17. Annabel Jäär, 52. Liisa-Lii Tamme, 60. Hanna-Lisa Kuslap