Leipzig on taas kolmas: Werner tegi "vanale tuttavale" kübaratrikki (Schalke sai jälle tappa!) (0)

Saksamaal lõppes nädal suurte triumfidega: nii Leipzig kui ka Augsburg suutsid kodust eemal olles vastased võimsalt alistada. Kaotajateks olid vastavalt Mainz ja Schalke.

Teatavasti on Leipzig sel hooajal üks suurimaid konkurente Müncheni Bayernile: tugevaimaks omaduseks on tiimil ründeosakond, kuna tänasega on neil kirjas lausa 68 väravat (klubi rekord kõrgliigas). Samas viimasel ajal on klubi vormikõver olnud pisut langemas trendis, kui viigistatud on järjest Freiburgi, Wolfsburgi ja Leverkuseniga. Tänasel konkurendil Mainzil oli siiski, mida karta, kuna mäletatavasti sai Reinimaa klubi novembris lausa 0:8 tappa Leipzigilt.

Kahjuks või õnneks leidsid Julian Nagelsmanni hoolealused taas oma suurepärase vormi üles. Alustuseks löödi 36 minutiga kolm ning teisel poolajal lisati veel kaks. Õhtu täht oli loomulikult Timo Werner (24), kes on nüüdseks sel hooajal löönud 26 mänguga 24 väravat. Võib arvata, et sakslasele täitsa meeldib Mainzi vastu mängida, kuna nagu varasemalt mainitud sai ta ka pool aastat tagasi neile kolm väravat löödud.

Kui vaadata Gelsenkircheni Schalke ajalugu - 7 Bundesliga tiitlit, 5 karikavõitu - siis on pisut üllatav vaadata, kui vilets on momendil nende mänguvorm. Tegemist on ju ikkagi meeskonnaga, kes alles tunamullu hõbemedali teenis. Hiljutistes matšides pole peatreener David Wagneri käe all tiimil aga üldsegi mitte hästi läinud: viimati suudeti 90 minutiga kedagi võita 17. jaanuaril, kui alistati Mönchengladbach. Sellele on järgnenud üheksa liigamängu, millega on teenitud neli (!) punkti ning väravatevahe on ääretult kehv 2:27.

Täna alistuti Ragnar Klavani vanale koduklubile Augsburgile 0:3. Kusjuures mäng toimus nende oma kodusel Veltins-Arena staadionil, kus Baierimaa Fuggerstädter polnud varem iial võitnud. Kohtumise avavärava lõi 23-aastane sakslasest Eduard Löwen otse karistuslöögist ning nüüdseks on Augsburg lausa neli trahvilööki (ehk rohkem kui ükskõik, mis teine tiim liigas) see hooaeg väravasse löönud.

Schalke - Augsburg 0:3 (0:1)