Levadia andis lahingu, aga Paide on hõbedale jälle lähemal (0)

Premium liiga nädalavahetusele tõmmati joon alla Sportland Arenal, kus Tallinna FCI Levadia võõrustas Paide Linnameeskonda. 2:2 viik aitas Paide hõbemedalitele lähemale.

Mõlemad meeskonnad läksid algusest peale võidu järele ja läbi esimese poolaja pakuti äärmiselt nauditavat, võimalusterohket jalgpalli. Levadia virutas esimesena, kui Bogdan Vaštšuk skoori avas, ent Henri Anieri ja Karl Mööli tabamustest haaras Paide puhkepausiks jämedama otsa.

Teist poolaega alustas aga taas väravaga Levadia ja 2:2 seisul muutus mäng veidi kinnisemaks. Oli näha, et kuigi Paide ihanuks võitu - kolm punkti kindlustanuks neile hõbeda -, vajas Levadia seda rohkem. Viimaseks 15 minutiks jäi Paide ilma esiväravavahist Mait Toomist, kuid Levadia ei saanud laussurvet peale ja kui moment tekkiski, hiilgas noor Mattias Sapp reaktsioonitõrjega.

Viik tähendab, et meeskondade vahe on endiselt seitse punkti. Levadial on veel teoreetiline võimalus hõbe kaela saada, kuid selleks peavad nad võitma kõik kolm kohtumist (Kalju ja 2x Flora) ning lootma, et Paide ei teeni kahest mängust üle ühe viigipunkti.

Teisipidi vaadates on Levadia edu Nõmme Kalju ees viis punkti ja nädala pärast kohtutakse omavahel, kusjuures Levadiat ei saa kogunenud hoiatuste tõttu aidata Igor Žurahhovski, Robert Kirss ja Brent Lepistu. Kui Kalju võidab mõlemad kohtumised (lisaks Levadiale vs Paide), võivad nad teenida pronksi, kui Levadia ei teeni kahest mängust Floraga üle ühe punkti.