Levadia jätkab täiseduga, Trans kriisis (0)

Kui eelmisel nädalal valmistas Artur Rättel probleeme Tallinna Kalevi kaitsjatele, siis seekord langesid tema ohvriteks Narva Transi mängumehed. Foto: Brit Maria TaelMeistriliiga kolmanda vooru kohtumises võtsid üksteiselt mõõtu vanad rivaalid Levadia ja Trans. Sportland Arenal toimunud kohtumine lõppes levadialaste kindla 3:0 võiduga.

Levadiale tõid võidu Artur Rätteli tabamus avapoolaja lõpus ning Rimo Hundi ja Kaspar Pauri väravad teisel kolmveerandtunnil.

Hooaja algus oli mõlema meeskonna jaoks seni kulgenud erinevalt - kui Levadia oli kahest mängust saanud kaks võitu, siis uuenenud Transi tulemused on osutunud meeskonna mängijate ja poolehoidjate ootustele vastupidisteks.

Seega oli Transi ülesanne selleks mänguks äärmiselt selge - võtta selle hooaja esimesed punktid. Mäng algas rahulikus tempos ning initsiatiivi haaras esialgu enda kätte Levadia. Trans mängis kaitses üsna tähelepanelikult ning proovis ka aeg-ajalt vastu rünnata.

Levadia kontrollib kohtumist

Alates kümnendast minutist oli initsiatiiv täielikult Levadia käes ning kolm korda oli viie minuti jooksul Artur Rättel heas ründepositsioonis, ent tema üritused soovitud tulemust värava näol siiski ei toonud. Transi esimene pealelöök juhtus alles esimese veerandtunni lõpus, kui Škinjov tegi pealelöögi umbes 20 meetrilt, kuid see üritus oli selgelt ebatäpne.

Esimese poolaja lõpuni viibisid mõlemad tiimid peamiselt kesktsoonis ning mäng muutus üsna tasavägiseks. Trans üritas pressingu abil palli endale saada ning paaril korral panidki Transi ründeliini mängijate tegemised Levadia kolleegid närvitsema ning palli kaotama. Narva mängijad tundsid end platsil üha kindlamalt ning oli lootust, et teisel poolajal tuleb põnevam heitlus kui esimesel.

Ent avapoolajal oli varuks veel üks pööre - lisaminuti viimastel sekunditel õnnestus Levadial hea tsenderdus paremalt äärelt Transi trahvikasti, kus Narva meeskonna keskkaitsjad jätsid vabaks Levadia ründaja Artur Rätteli. Kui pool tundi tagasi sarnases olukorras Levadia noor ründaja väravat lüüa ei osanud, siis teine katse osutus palju edukamaks - 1:0!

Transil napib kestvust

Teine poolaeg algas samas vaimus nagu esimene - initsiatiiv oli taas Levadia käes ning koheselt asus Tallinna tiim ka rünnakule, kuid pealelöök Rättelilt teise poolaja esimesel minutil polnud Transi puuriluku jaoks suur probleem. Järgmisest ohtlikust situatsioonist Pedõk oma meeskonda siiski päästa ei suutnud - Rimo Hunt murdis parema ääre tsoonist Transi trahvikasti ning saatis palli postipõrkest väravasse - 2:0!

Trans ei tahtnud siiski kaotusega leppida - prooviti rünnata, kombineerida ning peale lüüa. Paraku ei suutnud Transi üritused Roman Smiškot tõsiselt tülitada - võrreldes esimese poolaja lõpuga mängisid Levadia kaitsjad palju kindlamalt ja rahulikumalt. Trans üritas peale lüüa ka trahvikasti piiridest väljastpoolt ning ühel korral tuli Levadia väravavahil oma klassi näidata, kui ta imeilusa hüppega suutis narvalaste kauglöögi latti tõrjuda.

Ka mängu lõpus oli aktiivsem siiski Levadia - Transil tundus nappivat usku oma võimalusse 20 minutiga skoor viigistada ja võiduni jõuda. Mängijad olid suhteliselt passiivsed ning oli näha, et füüsilised jõud on tiimil otsakorral. Levadia aga soovis võtta mängust võimalikult palju ning jätkas aktiivset tegutsemist, mis tõi 86. minutil ka penalti, mille teenis Nikita Koljajev.

Sama mehe 11 meetri karistuslöögi suutis Stanislav Pedõk küll tõrjuda, kuid puurivatht ei jõudnud palli ära fikseerida ning tagasipõrkunud palli saatis väravasse Levadia noor mängija Kaspar Paur, kelle jaoks oli see esimene värav Eesti jalgpalli tippliigas.

Mängu parim: Artur Rättel

20-aastane edurivimes oli kõige teravam ja aktiivsem mängija Levadia ründeliinis. Tema värav esimese poolaja lõppsekunditel saatis Narva Transi nokdauni.