Levadia jätkas suurte võitude seeriat Transi vastu (galerii!) (6)

Tallinna Levadia teenis Premium liigas neljanda suureskoorilise kuiva võidu järjest, alistades Narva Transi 5:0.

Kohtumise algus oli hästi rahulik. Trans surus tihti mängu Levadia väljakupoolele, kuid pealinlased kasutasid ruumi narvalaste kaitseliini seljataga hästi ära ning ründasid ohtlikumalt.

Esimene moment tekkis Transil - Nikita Savenkov pääses 9. minutil Viktor Plotnikovi korneri järel peaga löögile, kuid saatis palli üle värava.

Kaks minutit hiljem andis aga Nikita Andrejev paremalt äärelt söödu kasti ja Jevgeni Harin kõmmutas latti. Skoor avati 20. minutil, kui Juri Tkatšuki nurgalöögi suunas Andrejev peaga võrku.

Sergei Lepmetsa pantritõrje nurjas Plotnikovi viigiürituse ning 31. minutil lõi Levadia teise värava - Dmitri Kruglovi ja Harini söötude järel lõpetas hea kombinatsiooni Muamer Svraka.

Trans vahetas esimese poolaja käigus oma formatsiooni, minnes 3-5-2 skeemilt üle 4-4-2 peale, kuid sellest polnud kasu. Poolaja viimasel minutil oli Levadia lähedal kolmandale tabamusele, kui Artur Kotenko tõrjus ristnurgast Markus Jürgensoni pehme kavala löögi.

52. minutil tegi lausa imelise tõrje Lepmets, kes peatas hüppelt ühe käega Dmitri Barkovi peapalli. Barkovil ei jäänud üle muud, kui jahmunult peast kinni võtta.

Levadia otsustas mängu teise poolaja keskel, mil Roman Debelko sai kirja oma hooaja viienda tabamuse. Kruglov tsenderdas, Kirill Nesterov lõi, Kotenko tõrjus palli õhku ja Debelko oli värava ees jaol.

Peagi tegi seisuks 4:0 Svraka, kes Gandolt söödu sai ja läbi Kotenko käte skooris. Kohtumise lõppskoori vormistas Debelko, kes tõusis uuesti liiga väravaküttide edetabeli ainuliidriks. Ründaja oli jaol pärast Mark Oliver Roosnupu söötu ja narvalaste ebaõnnestunud klaarimisüritust.

Enne mängu olid Levadia ja Trans võrdselt kümne punkti peal. Levadia omab nüüd 13 punkti, jagades Nõmme Kaljuga esikohta. Trans sai kirja hooaja esimese kaotuse.

Mängu parim - Juri Tkatšuk

Tkatšuk jagas keskelt hästi söötu ja tema nurgalöögid olid ohtlikud, neist üks andis Levadiale ka avavärava. Kuigi ta sai juba 13. minutil kollase kaardi, ei hoidnud ta end hiljem võitlustes tagasi.

31. märtsil kell 16.00 Sportland Arenal (Asula 4c, Tallinn)

Tallinna FCI Levadia - JK Narva Trans 5:0 (2:0)
20. Nikita Andrejev, 31., 70. Muamer Svraka, 67., 89. Roman Debelko

Väravasöödud: 20. Juri Tkatšuk, 31. Jevgeni Harin, 67. Kirill Nesterov, 70. Gando, 89. x