Levadia jättis avavoorus Kalju kuivale (galerii!) (8)

Foto: Hanna OdrasVõimsa eelhooaja taustal Meistriliiga peafavoriidiks kerkinud Nõmme Kalju ei suutnud avavoorus Tallinna Levadia väravalukku lahti murda, leppides kuiva viigipunktiga.

Kalju vormiline kodumäng Sportland Arenal kujunes võrdlemisi kinniseks heitluseks, kus nõmmekad olid küll veidi üritavamaks pooleks, aga Levadia pakkus südi vastupanu.

Kalju peatreener Igor Prins andis kohtumise järel mõista, et soosikuks tituleerimisega on avalikkus ilmselt liiale läinud ning tegelikult ootab ees tasavägise konkurentsiga hooaeg.

“Mis te arvasitegi, et Kalju hakkab kohe hooaja alguses paugutama?” küsis Prins ajakirjanikelt imestunult. “Kohtumine kujunes oodatust teistsuguseks, väga võitluslik mäng oli. Me ei suutnud oma mängu käima panna ning hakkasime pikki palle ette taguma. Meil oli nagu esimese mängu kramp sees ning me ei saanudki oma mängu käima.”

Levadia loots Marko Kristal oli veidi rahulolevam: "Kui sa esimesest mängust suurfavoriidi vastu punkti saad, siis tuleb rahul olla. Mängupilt mulle eriti ei meeldinud, aga taktikaliselt täitsime kaitses ülesandeid väga korralikult. Oli näha, et esimeses mängus poistel natuke jalad värisesid, aga eks see mäng andis neile kõvasti enesekindlust."

Kompav avapoolaeg

Marko Kristali hoolealused olid teinud jaanuarikuisest sõprusmängu 1:4 kaotusest õiged järeldused ning neutraliseerisid Kalju rünnakuid eeskujulikult. Aktiivse ja küllaltki kõrge pressinguga ei lastud nõmmekatel ründemängu käima saada ning pallivõitmise korral tormati ise väravajanuliselt ette.

Kaks head võimalust Kaljul avapoolajal siiski avanes. Enne veerandtunni täitumist pääses Hideaki Takeda Oliver Konsa söödu järel keskelt löögile, aga saatis palli otse Roman Smiško sülle. Poolajavile eel pääses nurgalöögi järel peaga löögile Eino Puri, ent Levadia puurivaht vastas sellelegi hea tõrjega.

Levadia poolelt valmistas vastastele peavalu Esiliiga eelmise hooaja parim mängija Rimo Hunt, kellele saadeti kiirrünnakutel mitmeid palle ette, aga aktiivsusele vaatamata ta pealelöögini siiski ei jõudnud.

Elavdumine, aga mitte piisavalt

Teisel poolajal mängupilt mõnevõrra elavdus ning seda mõlemalt poolt, tempo muutus kõrgemaks ning heitlus lahtisemaks. Kalju rünnakule andsid värskema ilme kaks vahetust: Gambia poolkaitsja Yankuba Ceesay sekkumine lubas Hidetoshi Wakuil äärele suunduda ning sisse toodi ka kergest vigastusest taastunud Tarmo Neemelo.

Juba poolajal tegi ühe muudatuse ka Levadia, aga seda teistsugustel põhjustel. Kapten Igor Morozov asendati vigastuse tõttu Andreas Raudsepaga, kelle asumisega äärekaitsesse liikus Maksim Podholjuzin omakorda keskkaitsesse. Noorusele vaatamata pidas Levadia kaitseliin jätkuvalt hästi.

Hoolimata tunduvalt lõbusamast mängupildist, jäid väravavõimalused ikkagi kasinaks ja piirdusid enamjaolt ebatäpsete kauglöökidega. Parim šanss avanes kümmekond minutit enne lõppu jällegi Kaljul, kui Wakui poolt trahvikasti nurga juurest sooritatud löök nõudis Smiškolt võimast pantrihüpet ning jätkuolukorras maandus teise jaapanlase Takeda pealöök Smiško kinnastes.

Mängu viimastel minutitel saatis Hunt posti kõrvalt pealöögi üle värava ning teises väljakuotsas luhtas veel samalaadse võimaluse Takeda.

Arenguruumi küllaga

"Tegelikult peab rahule jääma," arvas Kalju kapten Alo Bärengrub. "Esimene mäng ja me ei suutnud väga teravaid väravavõimalusi tekitada. Mõlemalt poolt olid ainult poolvõimalused. Suutsime küll palli lükata, aga lõpplahendus jäi puudu."

Siiski ei teinud Bärengrub saladust, et meeskonna ambitsioonid on märksa kõrgemad: "Julgen öelda, et asi läheb paremaks ja tänase mänguga ei ole keegi rahul. Igaüks saab juurde panna ja arenguruumi on kindlasti."

Kristal näeb enda meeskonnal olulist arenguruumi ründetegevuses. "Rünnakupool oli natuke nutusem, võib-olla just ärevuse pärast oli seal palju praaki," ütles ta, tundes samal ajal heameelt nullimängu üle:

"Kirjutan selle oma meeskonna arvele, et me suutsime neil rünnakuteravuse ära võtta. Poisid tegid head tööd."

Mängu parim - Oliver Konsa

Esimesel poolajal oli Konsa ainus nõmmekas, kes enda rolli rünnakute ehitamisel välja mängis. Teisel poolajal lisandus teravust ka teiste meeste näol, aga kokkuvõttes väga silmapaistvat persooni selles mängus esile ei kerkinudki.

Flora, Paide ja Tallinna Kalev võidukad

Küll aga ei jäänud väravad nägemata Paides mängu vaadanud publikule: Meistriliiga hooaja esimese väravaga sai Tengiz Eteria hakkama 41. minutil, kui tema peapall väravas maandus. Paar minutit hiljem suurendas Sander Rõivassepp Paide Linnameeskonna eduseisu kaheväravaliseks.

Teisel pooajal suutsid mõlemad meeskonnad tabada ka latti, kuid ainukeseks väravaks jäi Kuressaare vastus 66. minutil läbi Amor Luubi jala. Paide pidas siiski edukalt lõpuni vastu ja tabelisse 2:1 võit ning 3 punkti.

Sillamäe ja Flora kohtumiseski püsis 75. minutit tablool viigiseis, kuni valitsevad meistrid paremuse maksma panid. 75. minutil skooris Karl Mööl ning 12 minutit hiljem lisas Siim Luts veel ühe, tõstes tiitlikaitsja varakult tabelis tuttavale esimesele reale.

Õhtuses mängus alistas Tallinna Kalev kodus Kassim Aidara ja Rasmus Tomsoni väravatest 2:1 FC Viljandi ja liitus seega tabeli tipus Flora ja Paidega. Viljandi poolt vastas väravaga Sander Sinilaid.

Narva Transi ja Tartu Tammeka vaheline avavooru kohtumine on Narva koduväljaku mängukõlbmatuse tõttu edasi lükatud.

1. vooru mitteametlikud protokollid:

10.03. kell 14:00 Sportland Arenal

Nõmme JK Kalju - Tallinna FC Levadia 0:0 (0:0)

Hoiatused: 35. Hideaki Takeda - 31. Igor Morozov
Mänguolud: +3, uduvihmane ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.

Suluseisud             0:1    1:0    1:1

Kalju: 1-Teleš, 5-Bärengrub, 6-Rodrigues, 14-Kallaste, 77-Šišov, 75-Wakui, 7-Puri, 16-Melts (46. 8-Ceesay), 10-Konsa, 23-Takeda, 15-Jevdokimov (46. 99-Neemelo).
Varus: 96-Koppel, 3-Koogas, 2-Bianchi, 19-Vnukov, 18-Terehhov, 99-Neemelo, 8-Ceesay.

Levadia: 1-Smiško, 3-Artjunin, 4-Morozov (46. 27-Raudsepp), 17-Podholjuzin, 19-Kulinitš, 7-Toomet, 6-Antonov, 23-Kaljumäe, 20-Pebre, 5-Leitan (55. 9-Rättel), 28-Hunt.
Varus: 30-Pikker, 21-T. Laurits, 9-Rättel, 18-Taar, 16-Ustaal, 27-Raudsepp, 10-Subbotin.

10.03. kell 14:00 Sillamäe Kalevi kunstmuruväljakul

JK Sillamäe Kalev - Tallinna FC Flora 0:2 (0:0)
75. Karl Mööl, 87. Siim Luts

Hoiatused: 21. Aleksandr Volodin, 55. Gnedojus - 64. Siim Luts
Mänguolud: +1, udune ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 122
Peakohtunik: Roomer Tarajev
Abikohtunikud: Martin Lember, Marger Pormann

S. Kalev: 1-Starodubtsev, 5-Valaitis, 7-Volodin, 9-Paponov, 10-Ivanov (79. 11-Podelis), 17-Vihrov, 18-Nesterovski, 20-Gnedojus, 23-Sillaste (74. 21-Koršunov), 55-Malinin, 71-Veis.
Varus: 3-Naumov, 11-Podelis, 16-Kazlauskas, 19-Macežinskas, 21-Koršunov, 25-Gladilins, 26-Tamberg.

Flora: 1-Pedõk, 22-Baranov, 25-Frolov, 19-Kams, 33-Mööl (90. 10-Pukk), 16-Jürgenson, 14-Belov (75. 99-Prosa), 24-Palatu, 5-Peitre, 73-Luigend (68. 41-Minkenen), 11-Luts.
Varus: 12-Toom, 4-Jahhimovitš, 41-Minkenen, 13-Laabus, 17-Torop, 99-Prosa, 10-Pukk.

10.03. kell 14:00 Paide kunstmuruväljakul

Paide Linnameeskond - FC Kuressaare 2:1 (2:0)
41. Tengiz Eteria, 45+1. Sander Rõivassepp - 66. Amor Luup

Hoiatused: 44. Ervin Kõll, 90.+2. Teet Allas - 15. Rene Aljas, 63. Sami Sander Kivi
Mänguolud: +4, uduvihmane ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 145
Peakohtunik: Jaan Roos
Abikohtunikud: Neeme Neemlaid, Aron Härsing

Paide: 1-Orgla, 13-Mägi, 3-Tubarik, 2-Allas, 5-Lomp, 25-Reinsoo, 8-Kõll, 22-Eteria (49. 26-Voolaid), 7-Kald (69. 16-Goldberg), 10-Tikenberg, 14-Rõivassepp (60. 17-Varendi).
Varus: 12-Kaalma, 4-Nõmme, 26-Voolaid, 17-Varendi, 9-Ellram, 16-Goldberg, 11-Stepanjan.

Kuressaare: 1-Lavrentjev, 5-Pajunurm, 4-Kluge, 26-Kivi, 15-Laja (40. 23-Luup), 8-Trasberg, 18-Aljas (80. 11-Kasuk), 10-Ilves, 14-Jäger (80. 19-Seeman), 39-Valmas, 13-Könninge.
Varus: 12-Riido Reiman, 11-Kasuk, 23-Luup, 19-Seeman, 7-Gerasimov.

10.03. kell 17:00 Kalevi Keskstaadioni kunstmurul

JK Tallinna Kalev - FC Viljandi 2:1 (1:1)
24. Kassim Aidara, 50. Rasmus Tomson - 42. Sander Sinilaid

Hoiatused: 57. Elbasan Kabashi - 45.+1. Marten Mütt, 46. Rasmus Munskind, 68. Erkki Junolainen
Mänguolud: +4, udune ilm, teisel poolajal vihmasadu; kunstmuru rahuldavas seisukorras.