Levadia murdis Sillamäe needuse (1)

Kohtumine oli mõlemale poolele väga suure tähtsusega. Sillamäe võidu korral oleks klubi tõusnud kolmandale kohale, Levadia võidu puhul oleks klubi kindlustanud oma esikohta.

Sealjuures on Sillamäe olnud Levadiale parajaks Achilleuse kannaks, sest viimase kahe aasta jooksul pole levadialased suutnud nende käest võitu saada.

Sillamäe haarab ohjad

Mäng algas küllaltki ettevaatlikult, kus kumbki pool ei tahtnud liigseid riske võtta. Kohtumise edenedes hakkas Sillamäe initsiatiivi võtma - palliga toimetati väga kindlalt ning jõuti ka mitmete võimalusteni. Peamiselt käis mäng äärte kaudu, kus tsenderdustega otsiti Vjatšeslav Zahovaikot.

Kuigi mängu domineeris Sillamäe, olid ka Levadial mitmed head võimalused skoor avada. 18. minutil murdis edukalt vastase karistusalla  Ingemar Teever, kus vaid Sillamäe väravavaht Mihhail Starodubtsev suutis löögi tõrjuda. Hetked hiljem oli väravale lähedal Martin Vunk, kes saatis ligi 25 meetrilt võimsa löögi värava suunas, kus Levadia puurilukk Roman Smiško nahkkera üle värava tõrjus.

Mäng läheb teravamaks

Mida rohkem aeg edasi tiksus, muutusid mehed ka närvilisemaks. Mõne minuti jooksul sadas kaarte nagu tähti augustikuu taevast, kui kollased said Zahovaiko, Aleksandr Kulinitš, Aleksandr Dmitrijev ning ka Rimo Hunt. Kohtunikul oli seletamist palju.

Poolaja parim võimalus langes aga Sillamäele ja Zahovaikole - ründaja võttis pika palli omaks ning tõstis üle väravavahi, kuldse kolli hoidis ära aga väravapost.

Levadia uus tulemine

Teisele poolajale tuli juba palju vihasem Levadia. Mäng polnud kestnud kolme minutitki, kui pall oli juba sillamäelaste väravas. Head tööd tegid Hunt ja Podholjuzin, kes kiirete söötudega vastase karistusalla jõudsid, kus viimane mänguvahendi madalalt võrku saatis.

Kaalul oli palju ning mõistes värava tähtsust, muutus Levadia ka palju kaitsvamaks. Sillamäe küll proovis väravani jõuda, kuid Levadia oli kaitses kindel. Kasti murda enam ei suudetud ning kauglöögid suudeti blokeerida. Sillamäelastele tegi asja veelgi raskemaks Zahovaiko vigastus, kes tuli varakult välja vahetada.

Levadia pidas aga vastu ning tasavägine kohtumine lõppes Tallinna meeskonna 1:0 võiduga.

Mängu parim - Dmitri Kruglov

Kolmapäeval Eesti koondise eest skoorinud Kruglov tegi kõva tööpäeva, olles tegus nii kaitses kui ka rünnakutel. Tema tsenderdused ja pealelöögid kujutasid endast suurt ohtu.