Levadia naaseb Leedust väravateta viigiga (0)

Marijampole sisehallis peetud kohtumine kujunes sündmustevaeseks ja suhteliselt võrdseks. Kumbki meeskond ei suutnud skoori teha ja nii jääb kordusmängu eel kõik lahtiseks.

Tänases teises kohtumises viigistas Riia Skonto kodus 1:1 Panevežyse Ekranasega.

Levadia ootab Šiauliaid vastukülaskäigule 20. aprillil Maarjamäele ning püüab kodus kindlustada enda jaoks esimest poolfinaalkohta.

Avapoolaeg täis kevadist uimasust ja praaki

Avapoolaeg algas Marijampole sisehallis vägagi uniselt, kus mõlemad meeskonnad paistsid silma pigem rohke praagi ning vigadega.

Esimese 15 minutiga loodi vaid üks ohtlik olukord, mille autoriks oli Aleksandr Volodin, kes palli teravalt värava poole saatis, kuid lõppkokkuvõttes langes see siiski Šiauliai väravavahi Šarunas JureviCiuse saagiks.

Šiauliail oli veel mitmel korral kasutada hulganisti nurgalööke ning eri kohtadest karistuslööke, kuid midagi väga ohtlikku nendest ei sündinud.

Pigem oli Leedu klubil ootamatult ohtlikud ääred, kelle sooritused paaril korral ka Smiškolt tõrjeid nõudsid. Sama võib öelda ka rohesärkide kohta, kelle ääred pärast ärkamist oma noorusliku tahtejõu ja kiirusega mitmelgi korral lootustandvaid rünnakuid sepistasid, kuid sellegipoolest lõppes kohtumise avapoolaeg väravateta.

Lootustandvalt tempokas algus, kuid see muutus ruttu

Teine poolaeg algas kohe paugutamisega, kui Levadia alguses palli ohtlikult ära kaotas ning seejärel loodi hoopiski leedukate värava all ohtlik rünnak. Paraku ei saanud tempokat mängu kaua näha, kuna meeskonna naasesid oma avapoolaja esituste juurde.

Mitmel korral oli Levadia lähedal väravale, neist üks parimaid ehk Trevor Elhi oma, kellele anti suurepärane läbisööt, kuid sellele üritusele tõmbas kriipsu peale suluseis. Mitmel korral saadi löögile ka kasti tagant, kuid need üritused, eesotsas Artur Rätteli kahurdamine, ei toonud vilja.

Kuigi Levadia enesekindlus ajapikku tõusis, puudus ründes see sära (Nikita Koljajev?) mida oleks olnud vaja värava löömiseks.

Šiauliai lõpusurve ei murdnud rohesärke

Lõpuminutitel hoidis Levadia hambad ristis kinni oma võõrsilviigist, kuna Šiauliai oli surunud rohesärgid oma kasti, kust üritati suure surve toel väravat saada, kuid lõppkokkuvõttes kujunes sellest vaid pingeline lõpp ning selles paaris on veel kõik võimalik.

Homme õhtul kell 19 võõrustab Tallinna Flora oma veerandfinaali avamängus A. le Coq Arenal lätlaste FK Ventspilsi ning ka sellest mängust on Soccernetil kavas LIVE-ülekanne.

Lõpptulemus:

kell 19:00 Marijampole sisehallis

FK Šiauliai - Tallinna FC Levadia 0:0 (0:0)

Hoiatused: 78. Trevor Elhi
Peakohtunik: Aleksandrs Anufrijevs
Abikohtunikud: Jurijs Popovicenko ja Jevgenijs Morozovs

Šiauliai: 1-Šarunas Jurevicius, 22-Audrius Veikutis, 19-Edvardas Pšelenskis, 5-Juvenal Gomes da Silva, 31-Laurynas Rimavicius, 17-Saša Kolic (86. Tautvydas Eliošius), 16-Paulius Janušauskas, 11-Arvydas Veikutis (46. Viktor Raskov), 32-Robertas Veževicius, 99-Rytis Leliuga, 14-Gocga Tvildiani (72. Rokas Urbelis).
Varus: 90-Tadas Simaitis, 7-Edvinas Jasaitis, 20-Tomas Sirevicius, 9-Rokas Urbelis, 8-Tautvydas Eliošius, 29-Viktor Raskov, 25-Vilius Lapeikis.

Levadia: 1-Roman Smiško, 21-Markus Holst, 17-Maksim Podholjuzin, 14-Povilas Šarunas, 19-Aleksandr Kulinitš, 27-Taijo Teniste, 8-Konstantin Nahk, 7-Aleksandr Volodin, 28-Igor Subbotin (68. Andero Pebre), 9-Artur Rättel (80. Albert Taar), 25-Trevor Elhi (87. Valerijus Mižigurskis).
Varus: 30-Aleksei Matrossov, 18-Albert Taar, 20-Andero Pebre, 47-Valerijus Mižigurskis.

LIVE-ülekanne:

Reeglid:

• Soccernet.ee jätab endale õiguse kommentaare toimetada või mitte avaldada.
  • Mängu ajal keskendume sündmustele ning muu jutu jaoks sobib pigem Soccerneti jututuba.
  • Korduvatele küsimustele LIVE-ülekande kestel ei vastata.