Levadia pani Tammeka ilusale seeriale punkti ja jätkab liidrina (vaata galeriid!) (0)

Premium liiga laupäeva viimases mängus sai Levadia esmakordselt Kadrioru murule ning koduseinte toel lõpetati Tartu Tammeka ilus seeria ja pakuti neile viie kaotuseta mängu järel esimene lüüasaamine, kui tartlased 3:1 alistati.

Matš sai täiesti pöörase alguse, kui Muamer Svraka lõi 7. minuti alguseks kodumeeskonna 1:0 juhtima. Jevgeni Harni andis paremalt äärelt tsenderduse, mille keskpoolkaitsja peaga kindlalt nurka suunas.

Eduseis jõudis kesta aga vaevalt minuti, kui Levadia keskkaitsja Maksim Podholjuzin eksis tagasisööduga ning Levadia enda süsteemist tulnud praegune Tammeka ründaja Mart Paul Preimann palli vahelt lõikas, Tristan Koskorile söötis ning Koskor kerge vaevaga oma hooaja kaheksanda tabamuse vormistas.

See puhus Levadiale veidi uut hingamist sisse ja veerandtunni täitumisel sai Roman Debelko Karl Johan Pechteriga vastamisi, aga lükkas palli kogu staadioni suureks üllatuseks väravast mööda. 31. minutil tõrjus Pechter Harini löögi Nikita Andrejevile pea peale, aga sealt kukkus mänguvahend värava katusele.

Kohe pärast seda sai Mihkel Järviste teisel pool väljakut viie meetri pealt proovida, aga eksis ka tartlane. Tammeka surve tol hetkel aga püsis ning Sergei Lepmetsal oli õnne, et Sander Kapperi kauglöök posti kõrvalt mööda vuhises.

Kuigi matš oli sealt edasi küllalt võrdne, sai Levadia avapoolaja lõpus kerge surve ja kui Andrejevi enda löök jäi ebatäpseks, siis esimese poolaja viimastel sekunditel lükkas ta passi Juri Tkatšukile, kelle võimas pommlöök 20 meetri pealt Tammeka värava vasakus alumises nurgas maandus - Levadia sai puhkama 2:1 eduseisust.

Teine poolaeg kulges oluliselt rahulikumas tempos. Intensiivsus oli madalam ja võimalusi mõlemal vähem. Tõsiselt-tõsiselt ohtlik oligi esmakordselt alles 60. minutil, kui Koskor Levadia kaitsjate selja taha pääses, aga palli väravast mööda saatis.

Minutite kogunedes sai Levadia mängu aga üha enam enda kätte ning 79. minutil muudeti seis lõpuks turvaliseks, kui Roman Debelko Mark Oliver Roosnupu söödu järel palli tagumisse nurka keerutas - 3:1.

Võiduga tõusis Levadia tagasi tabeliliidriks, Tammeka jätkab neljandana.

Mängu parim - Juri Tkatšuk

Levadia mängumootor Tkatšuk dirigeeris platsil toimuvat, oli korduvalt väravale ohtlik ja lõi ka värava.

28. aprillil kell 16 Kadrioru staadionil

Tallinna FCI Levadia - Tartu JK Tammeka 3:1 (2:1)
7. Muamer Svraka, 45. Juri Tkatšuk, 79. Roman Debelko - 8. Tristan Koskor

Väravasöödud: 7. Jevgeni Harin, 45. Nikita Andrejev, 79. Mark Oliver Roosnupp - 8. Mart Paul Preiman