Levadia saatis Kure kuivalt üleminekumängudele (0)

Foto: Märt VassiljevTallinna Levadia lõpetas palju pettumusi valmistanud hooaja rõõmsamates toonides, võttes FC Kuressaare alistamisega neljanda järjestikuse võidu.

Pärast šokk-kaotust Paide Linnameeskonna vastu alistas Levadia järjepanu 2:0 Narva Transi ja Sillamäe Kalevi, karikasarjas 4:1 Tallinna Kalevi ning viimases voorus ka 4:0 Kuressare, aga tugev lõpuspurt enam medaleid ei päästnud.

"Tundub, et just viimastes mängudes saime oma lõbusa mängu käima. Selle pealt on tulnud ka head tulemused ja väravad. Järgmiseks hooajaks on vähemalt selline idee olemas, mille poole püüelda," kommenteeris Levadia ründaja Janar Toomet.

Kuressaare hooaeg pole veel läbi, kuna ees ootab kulminatsioon üleminekumängude näol. Veel paar nädalat tagasi loodeti üleminekumängudest pääseda, aga liigahooaeg lõpetati kuivade kaotustega. Nõmme Kaljule jäädi alla 0:3, Tartu Tammekale liigas 0:2 ja karikasarjas koguni 0:7. Ning nüüd ka Levadiale 0:4.

"Kurb on see, et me andsime hooaja jooksul punktid sellistesse kohtadesse, kuhu ei oleks tohtinud," kahetses saarlaste kapten Martti Pukk. "Viljandi kaotas Ajaxile ainult kaks punkti ja meie kuus. Rohkem mitte keegi neile punkte ei kaotanudki. Pane need kuus või isegi neli punkti juurde ja hoopis Viljandi mängiks praegu üleminekumänge."

Poolajaga kõik selgeks

Maarjamäe staadionil peetud mängus pani kodumeeskond enda paremuse kiiresti maksvusele, surudes saarlased kaitsesse ja luues mitmeid väravavõimalusi. Sihile jõudmiseks kulus siiski ligikaudu pool tundi, kuni Jevgeni Novikov saatis lõpuks Vitali Leitani eeltöö järel täpse löögi tagumise posti kõrvale - 1:0!

Sealt edasi läks libedamalt ning juba viis minutit hiljem keerutas Konstantin Nahk 23 meetri pealt karistuslöögi lati alla - 2:0! Ning viis minutit enne vaheaega skooris ka Levadia vasakkaitsja Maksim Podholjuzin, kes murdis äärelt trahvikasti ja suskas terava löögi ettenurka - 3:0!

Võitja saatus sisuliselt otsustatud, kahanes teiseks poolajaks tuntavalt ka Levadia väravajanu. Tähelepanu tõmbasid endale hoopis rohesärkide fännid, kes läksid aia taga pürotehnikaga nii hoogu, et peakohtunik Kristo Tohver otustas minutiks kohtumise katkestada.

Levadia domineeris jätkuvalt ja võidunumbrid võinuks olla palju suuremad, kui sihik oleks paremini paigas olnud ja Priit Pikker poleks Kuressaare väravasuul mitmeid häid tõrjeid teinud. Lõppskoori vormistas paar minutit enne mängu lõppu Toomet, kes oli esimesena jaol Aleksandr Kulinitši löögist tõrjutud pallil - 4:0!

Pukk: ülekontsentreeritus

Kuressaare jättis Levadia vastu pingile põhimehed Andre Ilvese ja Märten Pajunurme, et vältida üleminekumängude eel võimalikke mängukeelde. Martti Puki sõnul ei võetud viimast liigaheitlust siiski sugugi kergelt, sest tõestamist oli palju.

"Ülekontsentreeritus," kõlas tema selgitus. "Tahtsime hirmasti parandada viimaseid mänge Tartuga, aga ei tea kas sellest tekkis mingisugune kramp, sest esimesel poolajal ei suutnud me mitte midagi teha ja lasime väga kergelt Levadial kolm väravat lüüa."

"Ja siis oli üldse väga raske end motiveerida edasi pingutama. Riietusruumis luges [peatreener Sergei] Zamogilnõi ikkagi sõnad peale, et kui me tahame üleminekumängudel midagigi saavutada, siis nüüd on vaja iseloomu näidata. Teisel poolajal oli Levadia meist küll üle, aga me ei langenud samale tasemele nagu viimases karikamängus Tartus."

Toomet jätkab Levadias

Poole hooaja pealt Levadia põhimeeskonda tõusnud Janar Toomet vaatab tulevale aastale optimistlikult ning loodab ise seal kindlasti jätkata, omades lepingut ka järgmiseks aastaks.

"Mulle meeldib siin," kinnitas ta. "Mulle meeldib see stiil, et tehnika on esikohal ja palliga mängimine tähtis. Tingimused on siin suurepärased, võimalus on antud ja sellest tuleb ainult kinni hoida."

"Kahjuks maksid tabeli alumise poole meeskondadele loovutatud punktid meile kätte. Järgmiseks aastaks on see hea õppetund. Sellist asja ei tohi lasta korduda ja kõikides mängudes tuleb kohe esimesest minutist alates enda maksimaalset taset näidata."

Mängu parim - Konstantin Nahk

Levadia endine kapten mängis hooaja (ja võib-olla ka enda Levadia-karjääri) viimast kohtumist isukalt, liikudes avapoolajal väljaku peal isegi tavapärasest rohkem. Nagu tavaliselt, külvasid ohtu nii tema söödud kui ka löögid. Ning üks karistuslöök vihises võrku nagu parimatel päevadel.

kell 14:00 Maarjamäe kompleksi muruväljakul

Tallinna FC Levadia - FC Kuressaare  4:0 (3:0)
28. Jevgeni Novikov, 33. Konstantin Nahk, 40. Maksim Podholjuzin, 88. Janar Toomet

Hoiatused: 71. Sami-Sander Kivi, 73. Martti Pukk, 86. Taavi Trasberg
Mänguolud: +8, pilves ilm; muruväljak heas seisukorras.

Suluseisud             0:1    0:0    0:1

Levadia: 30-Matrossov, 17-Podholjuzin, 3-Artjunin, 2-Kalimullin, 19-Kulinitš, 15-Toomet, 8-Nahk, 24-Novikov, 28-Subbotin, 9-Rättel (65. 18-Taar), 5-Leitan.
Varus: 1-Smiško, 12-Martõnov, 18-Taar, 20-Pebre, 4-Morozov.

Kuressaare: 1-Pikker, 25-Viira, 4-Kluge, 13-Rauno Reiman, 26-Kivi, 3-Saar, 23-Luup, 14-Jäger (68. 2-Lõppe), 39-Valmas (46. 11-Randmann), 19-Trasberg, 9-Pukk (82. 20-Margus Rajaver).
Varus: 12-Riido Reiman, 6-Pohlak, 8-Pajunurm, 11-Randmann, 18-Aljas, 2-Lõppe, 20-Margus Rajaver.