Levadia sai Viljandi üle napi võidu (galerii!) (1)

Viljandi pidi lõpuks siiski Levadia paremust tunnistama. Foto: Hendrik OsulaMeistriliiga 15. voorus oli üllatustulemus kõige lähemal Maarjamäel peetud mängus, kus Tallinna Levadia tuli FC Viljandi vastu välja kaotusseisust ning võttis tänu Taijo Teniste hilisele tabamusele 2:1 võidu.

• Vaata videot väravatest siit!

Viljandi läks pisut ootamatult avapoolajal juhtima, kui Igor Morozov kauni kaarpalli oma väravasse läkitas. Teisel kolmveerandtunnil tegi esmalt seisu viigiliseks penaltipunktilt Konstantin Nahk, kolm minutit enne mängu lõppu tõi võõrustajatele kolm punkti Taijo Teniste.

"Tegelikult oli see täiesti meie mäng," lausus vahetusest sekkunud Levadia ründaja Artur Rättel. "Esimesel poolajal oli vastastel kaks võimalust, ühe värava suutsime ise omale sepistada. Ega neil rohkem erilisi võimalusi polnud."

Levadial jääb õnnest puudu

Mängu algus möödus üpriski tuliselt - esimese võimaluse ja nurgalöögi teenisid küll külalised, kuid seejärel võtsid mänguohjad enda kätte liigatabelis teist kohta hoidvad levadialased. Palju ei läinud aega ka esimese supervõimaluseni - Vitali Leitani madal tsenderdus paremalt äärelt lendas kõigist mängijatest mööda ning pallini jõudis esimesena vasakkaitses tegutsenud Taijo Teniste, kes madala löögi 6-7 meetrilt otse vastu posti lajatas.

Just siis, kui tundus, et Levadia on oma mängumootori korralikult tööle saanud, tuli võõrustajate poolehoidjatel üle elada kerge ehmatus - osavalt end vabaks mänginud Aleksandr Kulatšenko leidis sööduga üles kiirrünnakule sööstnud Andrei Veisi, kelle löögi Roman Šmisko raskustega tõrjus. Kulatšenko enda jätkuolukorrast teele saadetud pall lendas aga napilt väravaraamidest mööda.

Kõigest mõne minuti sees tabasid tallinlased veel koguni kolm korda väravaraame - esmalt leidis Igor Subbotini kauglöök üles posti, natuke hiljem tabas esmalt posti Leitan, sellest äärele põrkunud palli tsenderdas Andero Pebre aga vastu latti!

Levadia ebaõnn avaldus aga kõige rängemalt kohtumise 39. minutil - Viljandi kiirrünnakul läbisöötu blokeerida üritanud Igor Morozov sai pallile oma saapanina vahele, kuid pall põrkas nii õnnetult, et lendas üle Šmisko ja otse oma värava ristnurka - 1:0 Viljandile!

Levadia võtab oma

Teist poolaega alustas Levadia taas isukalt - päris mitmel korral pidi avapoolajal pisut raskustes olnud Aiko Orgla mulgid päästma, väravale jõudis kõige lähemale Igor Subbotin terava pealöögiga. Viljandi rünnakud jäid üha harvemaks ning aina rohkem oli tunda viigivärava lõhna.

64. minutil langeski lõpuks kivi Levadia poolehoidjate südameilt, kui Konstantin Nahk kohtuniku määratud pisut kahtlase väärtusega penalti kindlalt alumisse vasakusse nurka tulistas. Eelnevas olukorras teenis lisaks veale kollase kaardi Marten Mütt.

"Teadsime väga hästi, et Levadia tuleb teisele poolajale veel isukamalt peale ning olime selleks valmis," rääkis Viljandi eest algul keskkaitses ning pärast ründes mänginud Joel Indermitte. "Siis tuli aga pisut imelik penalti ning järsku oligi seis viigis."

Viigivärava järel jätkus võõrustajate surve ning kuigi kohati tundus, et Viljandi peab lõpuni vastu, siis lõpuks suutsid levadialased siiski ka võiduvärava lüüa - kõigest kolm minutit enne mängu lõppu leidis Nahki ülipikk tsenderdus üles teisel poolajal vasakpoolkaitsjana tegutsenud Teniste, kes osava puutega palli millegipärast väravajoonel püsinud Orgla selja taha saatis. Kuigi viljandlased üritasid kaotusseisu jäänuna veel midagi päästa, siis Levadia kaitsjad rohkem ei eksinud ning lõpuvile kõlades tuli külalistel tunnistada vastaste nappi paremust.

"Väga kahju on - võidu- või vähemalt punktilõhna võisime juba nuusutada," kahjatses Indermitte. "Eduseisus lootsime lõpuni vastu pidada, viigivärava järel tahtsime vähemalt punktigi."

"Eks me ise tegime mängu raskeks - liiga palju raiskasime kindlaid väravavõimalusi, meil oli neid vähemalt 6-7," sõnas mängu järel võiduvärava autor. "Oli puhas meie mäng - paraku ei osanud me oma võimalusi ära kasutada."

Küsimusele, kas mees sõidab peagi ka koondisega Lõuna-Ameerikasse, ei osanud Teniste kindlat vastust anda. "Hüppeliiges on veel paistes. Kohtun ja suhtlen veel koondise arsti ning klubi juhtkonnaga. Üks on aga selge - jalg on vaja terveks ravida."

Mängu parim - Taijo Teniste

Levadia vasakäär tegutses terve kohtumise vältel agressiivselt, tekitades nii Viljandi ründajatele kui kaitsjatele mitmeid probleeme. Oma kohtumise alguses raisatud kindla väravavõimaluse heastas mees lõpuminutitel võiduväravaga.