Levadia tegi kindla sammu tiitli poole (0)

Foto: Brit Maria TaelLevadia ja Sillamäe on hetkel ise oma saatuse sepad: pärast võitu Kalevi üle liigub Levadia kindlalt ajaloo kaheksanda tiitli poole, Sillamäe aga kaotas pronksiheitluses edumaa, ent omab endiselt initsiatiivi.

Sillamäe tänast koosseisu ei saanud just optimaalseks pidada: Vjatšeslav Zahovaiko, Martin Vunk ja Mindaugas Bagužis pidid mängu kaartide tõttu vahele jätma, see kolmik kuulub aga kahtlemata Sillamäe jaoks ülitähtsate mängijate kategooriasse. Ka Levadial jäid kõrvale Artjom Artjunin ja Ilja Antonov, kuid Levadia pink on oskuste ja mängijate arvu poolest siiski Sillamäe omast pikem.

Esimestel minutitel käis platsil lahtine jalgpall - Kalev ja Levadia on need meeskonnad, kes armastavad ääremängijate oskuste kasutamist. Nagu ikka sel aastal, võttis Sillamäe esimesena initsiatiivi ja soovis kiiresti väravat lüüa.

Kiire turmtuli

Ka täna ootas Sillamäed edu juba 8. minutil. Nikolai Mašitšev sai standardolukorrast palli trahvikasti vasakus sektoris ja lõi sealt kaitsjate vahelt täpselt peale, valmistades Sillamäel palju rõõmu - 1:0!

Kuid juba minuti pärast rikkus Igor Subbotin kohalike tuju ära - vasakult äärelt tulnud tsenderdusega ei saanud Mihhail Starodubtsev hakkama ja ka Marius Cinikas ei osutanud Igor Subbotinile vajalikku vastupanu. Levadia parem äär oli tsenderduse lõpetamisel kiire ja täpne - 1:1.

Rohkem midagi ohtlikku tiimid luua ei suutnud. Kuigi Kalev domineeris, ei kujutanud pealelöögid ja tsenderdused ilma Zahovaikota Levadia väravale suurt ohtu. Ka Levadia kaitsjad ei lasknud Daniil Ratnikovi ega Kassim Aidarat enda trahvikasti. Levadia ründajad vaikisid aga terve esimese poolaja, sest ilma pallita on raske midagi ohtlikku üles ehitada.

Teine poolaeg toob muutuse

Teise poolaja alguses hakkas platsil aga valitsema Levadia. Korralik surve Sillamäe värava peale andis kohe tunda ja 47. minutil põrkas Dmitri Kruglovi karistuslöök paremalt Starodubtsevi ees vastu maad ja vaid mingi imelise reaktsiooniga suutis Sillamäe väravavaht palli jalaga tõrjuda. Sellele järgnes hea sööt Rimo Hundile, ent palli vastuvõtmiseks polnud ründajal hea positsioon, mistõttu tema löök ebaõnnestus täielikult.

Levadia surve tõi meeskonnale võiduvärava 56. minutil. Roman Smiško saatis omalt väljakupoolelt pika palli Artur Rätteli suunas, kes viibis juba Kalevi trahvikastis. Rättel  suunas peaga suurepärase pehme söödu Hundile. Starodubtsev eksis väljatulemisel ning Hunt tabas juba tühja väravat - 1:2!

Kalev võis juba kolme minuti pärast vastata. Deniss Tjapkini karistuslöök kohtas oma teel kedagi Levadia mängijatest ja muutis suunda nõnda, et lendas vaid napilt väravast mööda.

Levadia, tundes, et liiga madalale vajuda on ohtlik, läks kolmanda värava jahile. Subbotin jättis heast kohast pealelöögiõiguse Andreas Raudsepale, kuigi viimane Levadia eduseisu ei suurendanud - Starodubtsev tõrjus.

Sillamäe ei leia teed

Seesama Subbotin oli 67. minutil lähedal tiimi alt vedamisele. Lisaks veale Aidara vastu oma trahvikastis, mis tõi Kalevile penalti, võinuks mängu peakohtunik näidata ka teist kollast kaarti. Mängija õnneks ei toonud tema viga Levadiale pahandusi: Volodini penalti oli nii kehv, et Smiško püüdis löögi ja kohtunik Subbotinit platsilt ei eemaldanud.

Mängu lõpus otsis Sillamäe innukalt rada Levadia väravani, kuid leida seda ei õnnestunud. Levadia kaitses eduseisu nii arvukalt kui ka osavalt. Ilma Zahovaiko ja Vungita on Sillamäe ründemäng midagi teistsugust, mis meeskonna üldambitsioonidele ei vasta - paar poolmomenti oli Daniil Ratnikovil, kuid temast palju pikemad Levadia kaitsjad leidsid kiiresti võtte, kuidas ründaja pallita jätta.

Lõpuminutitel oli väravale lähedal taas Levadia, kuid ei Rättel ega Subbotin omi võimalusi kolmandaks väravaks ei realiseerinud.

Mängu parim - Rimo Hunt

Tegelikult võiks parima tiitli anda kahele mängijale korraga - nii Hundile kui ka Subbotinile, kuid Hunt ei teinud nii palju ebavajalikke vigu nagu tema tiimikaaslane. Lisaks võib Hundi värav Sillamäele kuu pärast osutuda hoopis kuldseks tabamuseks.

5. oktoobril kell 17.00 Sillamäe Kalevi staadionil (Kesk 30, Sillamäe)

JK Sillamäe Kalev - Tallinna FC Levadia 1:2 (1:1)
8. Nikolai Mašitšev - 9. Igor Subbotin, 54. Rimo Hunt

Hoiatused: 36. Daniil Ratnikov, 68. Kassim Aidara, 77. Igor Dudarev, 90+2. Jevgeni Kabajev - 26. Igor Subbotin, 44. Aleksandr Kulinitš
Realiseerimata penalti: 67. Aleksandr Volodin (Roman Smiško püüdis)
Mänguolud: +11, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras