Levadia tegi Paidega asjad selgeks esimesel poolajal (galerii!) (0)

Tallinna Levadia domineeris Premium liiga 19. vooru kohtumist Paide Linnameeskonna vastu kindlalt, lõi juba avapoolajal kolm väravat ja võitis lõpuks 4:0.

Esimese kümne minuti jooksul midagi ohtlikku ei sündinud, aga siis hakkas juhtuma. Gando läbisöödu järel pääses Roman Debelko karistusalas löögile, Andrea Liotti tõrjus jalaga. Dmitri Kruglovi kornerile pani jala vahele Muamer Svraka, Itaalia puurivaht tõrjus taas.

18. minutil avas Levadia skoori. Mark Oliver Roosnupp andis madala söödu kasti, Debelko löök põrkas Sören Kaldma kaudu posti ja sealt omakorda Gandole ette. Kameruni poolkaitsja tühja värava ees ei vääratanud.

Küll aga jättis Gando kasutamata järgmise oivalise võimaluse, tulistades Jevgeni Harini ja Roosnupu söötude järel täiesti vabana kuuelt meetrilt üle. Peagi suutis Harin Paide kaitsjate paanika järel palli Svrakale lükata, Liotti oli juba olukorrast väljas, kuid Svraka löögi tõrjus väravajoonelt Kaldma.

37. minutil murdis Gando mööda otsajoont trahvikasti ja pall põrkas õnnelikult ette Harinile, kes vajutas pöördelt ristnurka - 2:0.

Täpselt samasse ristnurka kõmmutas 44. minutil palli Roosnupp, kes sai Debelkolt karistusala joonele kannasöödu - ilus värav ja vaheajaks 3:0.

Teisel poolajal oli juba pinge maas. Levadia teenis palju standardolukordi, kuid nendest väravalisa ei tulnud. Mängulistes olukordades pääsesid ohtlikult löögile Svraka ja vahetusest sekkunud Rasmus Peetson, aga esimesel juhul Liotti tõrjus ja teises situatsioonis oli löök ebatäpne.

Ootamatult läks lõpus platsil närviliseks. Viimase 16 minutiga teeniti viis kollast kaarti, neist neli läksid Paide meeste arvele.

Kohtumisele pani aga üleajal punkti Debelko, kes jõudis enne Liottit Svraka sööduni, mängis puurivahist mööda ja lükkas terava nurga alt kera võrku.

Mängu parim - Jevgeni Harin

Harin mängis esimesel poolajal vasakul äärel pidevalt Dmitri Krugloviga väga hästi kokku. Ta oli üks peaosalisi mitme suurepärase väravavõimaluse tekitamisel ning lõi 37. minutil kohtumise teise värava.