Levadia teist korda tartlastele rõõmu ei pakkunud (0)

Levadia meeste naeratust seekord näolt ei pühitud. Foto: Rein Murakas (arhiiv)FC Levadia murdis 28. voorus Tartus kohaliku Tammeka avapoolaja väravatest 2:0 ja jätkab tiitlikursil.

Kui augustikuu alul pakkus samade meeskondade lahing Tamme staadionil Tartu publikule kõva emotsiooni, sest 2:1 võit jäeti koju, siis jahe septembriõhtu kujunes 400-pealisele pealtvaatajaskonnale märksa nurkamaks.

Kuldmedalite suunas liikuv Levadia pani sisuliselt asjad paika juba esimesel kolmveerandtunnil. Nikita Koljajevi ja Maksim Podholjuzini väravatest haarati poolajaks 2:0 edu, millele Tammekal seekord vastumürki polnud.

Levadia domineerib alguses lõpuni

Külalismeeskond Tallinnast ei hakanud pikalt mõtlema, vaid alustas väravajahti esimesest minutist, kuid Artur Rätteli esimene pealelöök oli ebatäpne.

Tammeka avapoolajal korralikult oma mängu käima ei saanudki, seega tuli neil enamjaolt tegeleda Levadia rünnakute tõrjumisega, millega esimesed veerand tundi ka küllalt edukalt hakkama saadi.

17. minutil leidis Levadia aga tee väravani, kui Rätteli ja Ilja Antonovi eeltöö realiseeris eeskujulikult Nikita Koljajev, kes saatis palli 10 meetrilt parema jalaga alla nurka - 1:0. Ja kogu staadion oli haudvaikne.

Mõni minut hiljem oli sama mees pääsemas Kaido Koppeliga silmitsi, kuid keskkaitsja Kevin Andersoni hea tegutsemine nullis Levadia järjekordse võimaluse. 24. minutil proovis külaliste vasakkaitsja Maksim Podholjuzin 30 meetrilt Koppelit üllatada, kuid mehe madal kauglöök vihises napilt postist mööda.

Podholjuzin ei jätnud aga jonni. 27. minutil tegi ta suurepärase tõusu mööda vasakut äärt, liikus pisut keskele ja virutas 18 meetrilt mänguvahendi Koppelile püüdmatult paremasse alla nurka - 2:0.

Pärast teist väravat Levadia mäng pisut rahunes ja Tammeka jõudis pisut rohkem palliga vastaste väljakupoolele. Tasuks 33. minutil kogu mängu esimene nurgalöök, mis Levadia väravale siiski ohtu ei tekitanud.

Küll aga ohustas Roman Smiško kaitstavat puuri 42. minutil Kristjan Tiirik, kes üritas nahkkera thierry-henrylikult paremaga tagumise posti kõrvale paigutada, kuid Smiško oli valvel ja püüdis Tammeka kapteni löögi.

Tammeka üritab, ent tulutult

Teine poolaeg algas ehmatusega: 49. minutil andis Dmitri Kruglov suurepärase madala tsenderduse trahvikasti, kus avavärava autor Koljajev pääses ka vabalt löögile, kuid Koppeli meisterlik jalatõrje päästis Tammeka lõplikust hävingust.

Kuigi Tammeka mängis märksa paremini ja valdas rohkem palli kui avapoolajal, oli Levadia see, kes tekitas teravust. 60. minutil tegi Podholjuzin analoogse soolorünnaku nagu 2:0-värava olukorras, ent lennutas sedapuhku mänguvahendi meetrijagu üle värava.

Kodumeeskonna mitmest teenitud nurgalöögist ohtlikem sündis 65. minutil, kui Tiirik mängis palli lühikese sööduga Siim Tennole, kes tulistas vasakuga trahvikasti nurgast Smiškole sülle. Mõni minut hiljem katsetas oma löögijalga Tauno Tekko, kuid ebatäpselt.

77. minutil mängis Rättel oskuslikult löögile Antonovi, kuid viimase 20 meetrilt teele saadetud pall maandus valel pool posti. 80. minutil kinkis Podholjuzin Tammekale kuldsest kohast ehk trahvikastijoonelt karistuslöögi. Publik haistis väravat ja elavnes.

Loomulikult asus lööki sooritama kapten Tiirik. Tänavu nii mõnegi iluväravaga maha saanud ründaja lõi paremaga, madalalt, tugevalt ja täpselt, ent... tartlaste kahjuks tõi Smiško palli posti kõrvalt ära. Tammeka mängu parim moment luhtus.

Viimasel kümnel minutil võttis Tammeka pisut suuremaid riske, mistõttu tekkisid Levadial võimalused eduseisu kasvatada, kuid selleni pealinlased siiski ei jõudnud. Auväravani ei jõudnud ka Tammeka. Seega vilistas peakohtunik Miko Pupart mängu 2:0 seisul lõppenuks.

Tartu JK Tammeka - Tallinna FC Levadia 0:2 (0:2)