Levadia vähendas kindla võiduga oluliselt Kalju tiitlilootusi (galerii!) (1)

Tallinna Levadia alistas meistriliiga 29. vooru olulises mängus Nõmme Kalju 3:0. Nüüd on Levadial Kaljust kahe enampeetud mängu juures kuus punkti rohkem.

Kuigi enamiku mänguajast viibis pall Levadia platsipoolel, toimusid ohtlikumad momendid Kalju värava all.

Esimene Rimo Hundi lähilöök ebaõnnestus, aga järgmine kord suutis Vitali Teleš tema löögi vaid niimoodi tõrjuda, et Jevgeni Kobzar sai tagasipõrganud palli terava nurga alt väravasse virutada - 0:1.

Teise värava lõi Igor Morozov, kes sai Gando Bialalt vasakult äärelt karistusalasse söödu ja saatis vasaku jalaga väikese rikošeti kaudu palli tagumisse nurka - 0:2.

Palju mööda ei läinud tagumisest postist ka Kobzari kauglöök ega Anton Mirantšuki hea triblingu lõpetuseks tehtud lähilöök.

Olukorra muutmiseks saatis Kalju juba 36. minutil Tarmo Neemelo vahetusest platsile. 62. minutiks tegid nõmmekad ära kõik kolm vahetust, samas kui Levadia tegi oma ainsa vahetuse alles 86. minutil.

Levadia saatis lõpu eel väljakule viienda kaitsja, et seisu kindlustada, aga ometi jõudis Levadia ise 88. minutil veelkord sihile. Jorge Rodrigues ei suutnud näiliselt lihtsas olukorras palli karistusalast puhtaks lüüa ja Hunt vormistas lähedalt lõppseisu - 0:3.

Mängu parim - Igor Morozov

Morozov võitis palju õhuvõitluseid, hoidis taga asjad korras, lõi värava ning osales ka avavärava toonud rünnakus.