Levadia võitis napilt Paidet (0)

Foto: Imre Pühvel (arhiiv)Kui eelmine mäng Tallinna Levadia ja Paide Linnameeskonna vahel pakkus publikule palju põnevat jalgpalli, siis kolmapäevases 11. vooru mängus oli kõike muud kui põnevust või ilusat jalgpalli. Teist päeva järjest kasutuses olnud Kadrioru muruväljak oli juba nii väsinud, et palli ohjeldamiseks tuli mõlema tiimi mängijatel väga palju vaeva näha.

Mängu algminutid kulgesid rahlikus tempos ja ilma oluliste sündmusteta. Esimene moment, mida võib pidada poolmomendiks, juhtus alles 9. minutil, kui Nikita Koljajev lõi madalast tsenderdusest tulnud palli selgelt väravast mööda.

Kuigi Levadia oli platsil pigem domineeriva tiimi rollis, ei õnnestunud neil Paide tiimi hea kaitsetöö tõttu kombineerida nii, nagu Levadia on harjunud. Ja kui Paide keskkaitsjate duo oli oma tööülesannetega hädas, siis nii õhus kui ka maa peal oli omas trahvikastis peremees Paide väravavaht Mihhail Lavrentjev.

20. minutil sündis Levadia teine võimalus värava löömiseks - Rimo Hunt mängis ühest kaitsjast kasti ääres mööda, kuid löök ei olnud kõige tugevam ja Lavrjentev püüdis. Seejärel tuli esimene vastus ka Paidelt - tiim teenis nurgalöögi ning trahvikastis jõudis esimesena pallini Tõnis Vanna, kes proovis peaga lüüa, aga pall läks väravast selgelt üle. Juba viie minuti pärast proovis väravavaht Priit Pikkeri rahu häirida ka Tiit Tikenberg, kuid sarnaselt eelmisele korrale sellest midagi ohtlikku välja ei tulnud.

Paide esimene vahetus toimus oodatust varem - Ervin Kõll lahkus platsilt 31. minutil, kuid mitte vigatsuse, vaid üldise väsimuse tõttu. Nagu tunnistas mängujärgses intervjuus Paide loots Meelis Rooba - amatööridel on raske pärast pikka tööpäeva ka vutiplatsil endast parimat anda. Kuid vaatamata sellele, et Paide koosseisus on päevasel ajal palgalistest töötajatest mängijaid, näitas Paide Levadia vastu väga ja väga head füüsilist vormi - füüsiline ettevalmistus on tiimil heal tasemel.

Levadia reaalseim võimalus riietusruumi parema tujuga minna sündis mõned minutid enne vilet - Artur Pikk sai tsenderdusest üsna vabalt kastis peaga löögile, kuid ei suutnud seda väravale suunata. Esimene poolaeg lõppes viigitulemusega ning Levadia peatreeneril oli vaja vaheaja jooksul välja mõelda, milliseid abinõusid tarvitusele võtta, et Paide vastupanu murda.

Värav ja realiseerimata penalti

Teine poolaeg tõi kohe ka Levadia vahetuse - esimesel poolajal nähtamatuks jäänud Koljajevi asemel tuli platsile Ingemar Teever - ning teine poolaeg algas tänu sellele vahetusele Levadia jaoks palju paremini ja teravamalt, kui oli olnud Levadia mäng esimese poolaja vältel. 51. minutil oli just Teever see, kes sooritas Levadia esimese pealelöögi teisel poolajal, kuid löök oli väga nõrk ning Lavrentjevile mingeid probleeme ei valmistanud.

Alates 55. minutist oli initsiatiiv juba kindlalt Levadia käes - Paide kaitsjad tegid kõvasti tööd, kuid aeg-ajalt õnnestus Levadial luua ka midagi sellist, millest võinuks sündida hea võimalus skoori avamiseks.

Värav juhtus aga Levadia kiirrünnaku viljana. Paide oli ründamas Levadia poolel, kui rünnak läks ebatäpse söödu tõttu luhta ning järgnes keskkaitsja sööt Hundile. Hunt jooksis uuema elektrirongi kiirusega mööda paremat äärt, kuhu ei jõudnud naasta Paide vasakkaitsja, ning tsenderdas trahvikasti. Pallini ei jõudnud esimesena mitte Lavrentjev ega Paide kaitsjad, vaid Pikk Levadiast ning tema löök läks otse tühja väravasse - 1:0.

Mängu viimastel minutitel oli Levadial suurepärane võimalus skoor duubeldada - Paide trahvikastis tegi Markus Holst Teeverile vea ning Levadia sai kohtunik Kristo Tohveri käest võimaluse penalti löömiseks. Aleksei Jahhimovitši löök oli küll tugev, kuid pikka kasvu Paide puurilukk arvas ära, kuhu Levadia kaitsja palli saadab, ning tõrjus penalti ära.