Levadia võitis põnevas duellis Paidet (0)

Foto: Imre PühvelMeistriliiga 8. vooru kohtumine Paides sealse Linnameeskonna ja Tallinna Levadia vahel oli kujunemas üsna ühepoolseks, sest külalised said kiirelt 2:0 eduseisu ja mängupilt suurt muutust ei lubanud. Sellele vaatamata viigistasid paidekad mänguseisu ja nii mõndagi huvitavat nähti kohtumises veel. Lõpuvile kõlades oli Levadia võtnud 4:3 võidu.

Külalised läksid mängu juhtima 12. minutil, kui eelnevalt oldi juba tükk aega Paide trahvikasti ümber löögile pääsetud ja ikka palli peremeheks jäädud. Paide puuriluku Mihhail Lavrentjevi kohmetuse kasutas ära Rimo Hunt, kes palli raamide vahele saatis. Enne pooltunni täitumist sooritas Nikita Koljajev väljastpoolt karistusala täpse löögi, mis vasaku posti kõrvalt sisse vuhises. Kuni sinnamaani ühepoolselt kulgenud mäng tundus sellega juba purgis olevat, kuid kodumeeskonnal oli vastus kiirelt võtta.

Mõned minutid hiljem teenis Tengiz Eteria viiv enne karistusala trahvilöögi. Tiit Tikenberg sooritas tugeva löögi, Levadia väravavaht Roman Smiško tõrjus selle enda ette ning Lauri Varendi karistas selle resultatiivselt ära. Teatud aeg möödus ja Linnameeskond viigistas seisu, kui Tikenbergi karistuslöögi suunas raamide vahele Markus Holst. Poolaeg viigiseisul siiski ei lõppenud, sest lõpuminutitel tõrjus Lavrentjev Artjom Artjunini löögi enda ette ning esimesena jaol olnud Koljajev viis omad taas ette.

Teisel poolajal hakkas kodumeeskond sarnaselt esimesele poolajale teenima järjest trahvilööke, ent ükski neist suurt ohtu Levadia väravale ei kujutanud. Teisest kolmveerandtunnist oli pool läbitud, kui äkki tekkis intsident, mis läks väheke käest ära. Vahetusest sekkunud Rauno Kööpi ja palli püüdnud Smiško vahel oli trahvikastis kerge kontakt, mille järel puurilukk küünarnukiga ründajale näkku lajatas. Paidekas vajus väljakule ning emotsioonidel lasi end kaasa viia ka Reinsoo, kes läks Smiško juurde ja kindameest tõukas. Kuna paidekal oli juba üks kollane kaart all, tähendas teine tema jaoks eemaldamist. Levadia väravavahile näitas kohtunik Martin Salong arusaadavalt otse punast kaarti.

Mängust võeti välja Aleksandr Dmitrijev ja raamide vahele asus varuväravavaht Priit Pikker. Penaltit lööma asunud Andre Mägi vastu oli Pikker siiski võimetu, sest puurilukk hüppas kõrvale, samas kui pall suunati lati alla. 85. minutil saatis levadiakas paremal pool trahvikasti paideka kohvile ning sai sedasi vabalt anda tsenderduse Igor Subbotinile, kes pealöögiga omad 4:3 ette viis. Lõpuminutitel suutsid külalised kindlalt kaitses seista ja sedasi võidu koju viia.

Mängu parim - Rimo Hunt

Hunt sai täna jala valgeks ning peale selle tekitas ta Paide leerile veel palju pahandust. Levadia ründetuusa tegutsemine oli jõuline, hea ja kindel nii alguses kui ka lõpuminutitel, mil tuli saavutatud eduseisu hoida ja mil ta eeskujulikult paar Paide rünnakualgatust neutraliseeris.