Levadiale magus, aga mitte kuldne võit, Flora suu medalitest puhas (galerii!) (7)

Tallinna Levadia lõpetas hooaja 2:1 võiduga suurima rivaali Tallinna Flora üle, kuid leppis hõbemedalitega. Flora jäi aga sootuks ilma medalitest.

Mängu alustas selge ülekaaluga Flora, kes esimestel minutitel Levadia kasti ümber toimetas. Paaril korral oli aktsioonis Rauno Alliku, kelle löögid siiski liialt ohtlikuks ei saanud. Õige kiirelt muutus olukord võõrustaja Levadia jaoks halvaks, sest meeskonna kaitse tugitala Igor Morozov vigastas oma põlve.

See andis esiti Levadia mängu uue tagasilöögi ning 19. minutil haaras Flora juhtohjad, kui Alliku kastini jõudes söödu Rauno Sappinenile leidis, kes Sergei Lepmetsaga silmitsi jooksis ja palli eestpostist väravavõrku lajatas - 1:0!

Aegamisi Levadia veidi kohanes ja kuigi Flora valdas enam palli, oli poolaja lõpus Rimo Hundil kuldne võimalus seis viigistada, kuid paremalt äärelt tulnud tsenderduse suunas mees mõne meetri pealt napilt üle värava.

Teistpoolaega alustas Levadia oma kroonjuveeli Anton Mirantšuki platsile toomisega ja meeskonna mäng paranes kohe märgatavalt. Väga ohtlikud olid nii Hundi kui ka Pavel Marini löögid. Levadia täielik surve kandis vilja 63. minutil.

Pika rünnaku lõpetuseks andis Marek Kaljumäe paremalt söödu värava ette, kust Jevgeni Kobzar nahkkera kindlalt mööda maad Mait Toomi selja taha lükkas.

Levadia jätkas survega, kuniks Flora alles viimasel kümnel minutil kergelt initsiatiivi haaras. Madis Vihmann sai kahel korral ohtlikult peaga löögile, kuid esimesel juhul tegi Lepmets imetõrje ning teisel juhul jäi värav ta jaoks liiga väikseks. Nurgalöögi järgselt sai ka Maksim Gussev Lepmetsale tööd pakkuda, ent see jäi ka kõigeks.

87. minutil survestas Kevin Kauber sedavõrd Joonas Tamme, et Mait Toom palli kehva tõrjega enda selja taha kaotas ning Kauber mänguvahendi tühja võrku lajatas - 2:1!

Sellise skooriga mäng ka lõppes, mis tähendab, et Levadia tagas omale hooaja lõpuks teise koha ja Euroopa liiga pääsme, Flora pidi leppima aga neljanda tabelirea ja vähemalt hetkel eurosarjast ilmajäämisega. Nemad peavad ootama nüüd kevadeni ja lootma, et kas Infonet või Kalju võidab karika.

Mängu parim - Sergei Lepmets

Hoidis mitmel korral Flora mehed hea tõrjega väravata ja lõpuks sai otsustavaks tema ametivenna Mait Toomi jäme eksimus, mis Lepmetsa töö veelgi enam esile tõi.