19 klubi suur küsimus: kuidas peatada PSG? (1)

Täna algab Prantsusmaa kõrgliiga 82. hooaeg. Viimaste aastatega on selgeks saanud üks tõsiasi: klubid võivad pingutada nii palju, kui tahavad, aga hooaja lõpus kroonitakse võitjaks ikka PSG.

See on juba ammuteada fakt, et tänu Katari rahakuhjadele on PSG saanud tublist keskmikust Prantsusmaa liiga valitsejaks. 2011. aastal toimunud ülevõtmine on olnud ülemäära edukas: kaheksa hooajaga on PSG kuuel korral meistriks tulnud ning kaks korda teiseks jäänud. Eelmisel hooajal ei olnud teistel klubidel väiksemat lootustki: hooaja lõpuks oli PSG edu teise koha saavutanud Lille’i ees 16 punkti.

Koduliigas on kõik justkui liiga ilus, et tõsi olla, aga Euroopa tasemel pole PSG veel suutnud läbi lüüa. Meistrite liigas ei ole veerandfinaalist edasi jõutud ning möödunud hooajal pidi klubi vastu võtma valusa kaotuse kaheksandikfinaalis Manchester Unitedi vastu. See algatas omamoodi allakäiguspiraali, millest PSG jätkuvalt taastub ning mis võib teistele klubidele õhkõrna lootuskiire anda.

Peale kaotust Unitedile võitis PSG viimasest 12 mängust vaid kuus ning kukkus suurejooneliselt läbi ka Prantsusmaa karikafinaalis Rennes'i vastu. Korralik saun saadi ka teisel kohal lõpetanud Lille'i käest, kes meistreid 5:1 tümitas. Teiste klubide jaoks oli juba liiga hilja, et tiitlit jahtida, aga väike mõra suudeti PSG kindlusesse sisse raiuda.

Draamat lisasid kuhjaga ka PSG staaridest kubiseva meeskonna sisetülid, mis on siiamaani jätkunud. Neymari tulevik ei ole jätkuvalt selge ning brasiillane ei ole kordagi üritanud näidata, nagu ta ei tahaks Barcelonasse naasta. Kuulujutud aina süvenevad ning võib arvata, et parimas mänguvormis Neymar veel platsile ei naase.

Palju poleemikat tekitas ka poolkaitsja Adrien Rabiot, kes veetis suure osa eelmisest hooajast pingil, mitte selle tõttu, et vigastus kimbutaks, vaid ta otsis suure draamaga uut klubi Prantsusmaalt väljaspool. PSG õnneks selline klubi leidus ja Rabiot' uueks kosijaks sai Juventus. Nüüd näitab aeg, kas Rabiot' lahkumisega tekib ka rahulikum atmosfäär.

Milline julge hunt astub PSG vastu?

Isegi, kui PSG-s valitseb draama ja ebastabiilsus, ei ole klubi troonilt tõukamine sugugi lihtne. Viimati sai liigas sellega hakkama AS Monaco, kes võimsa hooajaga 2017. aastal tiitli võitis. Selline ettevõtmine mõjus Monaco klubile laastavalt: mitmed noorukid võrgutati klubist eemale (nende seas praegune PSG staar Kylian Mbappe) ning möödunud hooajal suutis Monaco vaevalt väljalangemistsoonist pääseda. 17. koht klubile, kes alles kaks hooaega tagasi karika pea kohale tõstis.

Omamoodi vägiteoga sai hakkama ka Rennes'i meeskond, kes suutis eelmisel hooajal võita Prantsusmaa karika. Võit tuli küll läbi kerge õnne, aga fakt on see, et penaltitega suutis Rennes PSG järjekordsest karikast ilma jätta. PSG sai samas juba kerge kättemaksu kätte, kuna hooaega avavas superkarikas triumfeeris liigavõitja 2:1.

Rennes'i puhul PSG liigas ohtu ei näe ja Monaco peab ka ilmselt järgmisel hooajal tegelema suurte remonditöödega. Kes siis üldse võiksid PSG ülemvõimu ohustada? Suurklubid Lyon ja Marseille loodavad alati tiitlikonkurentsis olla. Teisena lõpetanud Lille on ka võimeline edukat hooaega edasi arendama. Teised klubid pigem soovivad juba heal juhul Euroopasse pääseda.

Suurimad lootused on endale seadnud Lyon. Uue treeneri Sylvinhoga loodab Lyon PSG hegemoonia lõpetada ning püüda kõrgemat kohta kui eelmisel hooajal teenitud pronksmedal. Lyoni kahjuks räägib aga fakt, et mitmed mängijad on sel suvel endale uue mängumaa leidnud. Tanguy Ndombele lahkus Tottenhami ning Ferland Mendy leidis kodu Real Madridis. Siiski on alles jäänud plahvatuslik rünne eesotsas Memphis Depayga ning klubi loodab, et PSG probleemid annavad Lyonile väikese lootuse.

Marseille on endale uueks treeneriks palganud portugallase Andre Villas-Boasi. Meeskond lõpetas möödunud hooaja viiendal kohal ning soovib igal juhul sel korral Euroopasse pääseda, võimalusel isegi tiitli eest võidelda. Siiski võib selline ettevõtmine raskeks osutuda, kuna suvised sisseostud on pigem kesiseks jäänud.

Kes võib üllatada, kes kukub välja?

Esimesed neli meeskonda on ilmselt mingis järjestuses PSG, Lyon, Marseille ja Lille. Nende taga tekib aga väga tasavägine seltskond klubidest, kes võivad kõik üksteist üle trumbata ja kõrgel positsioonil lõpetada. Monaco on hea näide sellest, kui kiiresti võib Prantsusmaal tipust alla pudeneda.

Monaco oma lootuseid algavaks hooajaks ilmselt väga kõrgeks ei sea, aga meeskond võib siiski üllatada. Radamel Falcao on jätkuvalt löögiohtlik ning suudab klubile punkte tuua. Lisaks tuli talvel meeskonna treeneriks tagasi Leonardo Jardim, kelle käe all Monaco väljalangemistsoonist pääses. Monacol annet on, et kõrgetele kohtadele pretendeerida, aga on veel tükk maad minna, et tippudega võidelda.

Saint-Etienne lõpetas möödunud hooaja endalegi üllatavalt neljandal positsioonil ning loodab igal juhul hoida end sarnaselt kõrgel. Kaarte hakkab segama Euroopa liiga ja see võib tähendada, et mängud koduses liigas saavad selle arvelt kannatada. Klubi suutis siiski tähtmängijad endale hoida, seega Saint-Etienne panustab kõrgematele positsioonidele.

Kaks meeskonda tõusid Prantsusmaa kõrgliigasse, nendeks on Metz ja Brest. Nad asendavad Caeni ja Guingampi, kes liigast välja langesid. Dijon suutis oma positsiooni kõrgliigas hoida tänu üleminekumängude võitmisele. Võib eeldada, et vähemalt üks nendest kolmest langeb tänavu liigast välja, kuna esimene hooaeg peale kõrgliigasse naasmist on tihti võrdlemisi keeruline.

Viis pidepunkti:

  • PSG on üleminekuakna jooksul olnud tavapärasest vaiksem, aga meeskonda on siiski täiendatud. Abdou Diallo toodi Dortmundi Borussiast 32 miljoni euro eest sisse, Evertonist liitus klubiga Idrissa Gana Gueye. Ander Herrera leping Manchester Unitediga lõppes ning hispaanlane liitus PSG-ga.
  • Arsenali pikaaegne kapten Laurent Koscielny tegi kannapöörde ning liitus hoopis Bordeaux' klubiga. Möödunud hooajal 14. kohal lõpetanud sats loodab Koscielny abil kõrgemale positsioonile tõusta.
  • Lille müüs kalli raha eest oma staarründaja Nicolas Pepe Arsenalile, aga klubi loodab siiski jääda kõrgetele kohtadele. Möödunud hooaeg oli teisel kohal lõpetanud Lille'i jaoks parim alates 2011. aastast, kui klubi suutis tiitli võita.
  • Eelmise suve üheks suurimaks üleminekujutuks oli Lyoni mängija Nabil Fekiri liitumine Liverpooliga, mis siiski kunagi tõeseks ei osutunud. Nüüd aga liitus Fekir hoopis Hispaania klubi Real Betisiga. Vigastustega kimpus olnud Fekiri üleminekusummaks oli umbes 30 miljonit eurot, möödunud hooajal pakkus Liverpool prantslase eest lausa 60 miljonit eurot.
  • Montpellier suutis eelmise hooaja lõpetada igati austusväärse kuuenda kohaga ning käesoleva hooaja eesmärk on sarnase positsioonini jõuda. Montpellier on koos Monacoga ainuke klubi, kes on möödunud kaheksa hooaja jooksul suutnud PSG-lt tiitli ära napsata. 

Hooaja avavoor:

09.08. kell 21.45 Monaco - Lyon
10.08. kell 18.30 Marseille - Reims
10.08. kell 21.00 Angers - Bordeaux
10.08. kell 21.00 Brest - Toulouse
10.08. kell 21.00 Dijon - Saint-Etienne
10.08. kell 21.00 Montpellier - Rennes
10.08. kell 21.00 Nice - Amiens
11.08. kell 16.00 Lille - Nantes
11.08. kell 18.00 Strasbourg - Metz
11.08. kell 22.00 PSG - Nimes

Meeskonnad:

Amiens

Peatreener: Luka Elsner
Eelmisel hooajal: 15. koht
Üleminekud:

Sisse: Emil Krafth (Bologna), Haitam Aleesami (Palermo), Christophe Jallet (Nice), Sehrou Guirassy (Köln)
Välja: - 

Angers

Peatreener: Stephane Moulin
Eelmisel hooajal: 13. koht
Üleminekud:

Sisse: Rachid Alioui (Nimes), Julien Masson (Valenciennes), Danijel Petkovic (Lorient), Sada Thioub (Nimes), Mathias Pereira Lage (Clermont)
Välja: Flavien Tait (Rennes), Enzo Crivelli (Basaksehir), Alexandre Letellier (Sarpsborg, laenul)

AS Monaco

Peatreener: Leonardo Jardim
Eelmisel hooajal: 17. koht
Üleminekud:

Sisse: Gelson Martins (Atletico Madrid), Benjamin Lecomte (Montpellier), Ruben Aguilar (Montpellier)
Välja: Kephren Thuram (Nice), Youri Tielemans (Leicester), Han-Noah Massengo (Bristol City), Loic Badiashile (Cercle Brügge), Jordi Mboula (Cercle Brügge)

Brest

Peatreener: Olivier Dall'Oglio
Eelmisel hooajal: 2. koht (Ligue 2)
Üleminekud:

Sisse: Denys Bain (Le Havre), Romain Perraud (Nice), Ludovic Baal (Rennes), Samuel Grandsir (Monaco, laen)
Välja: - 

Bordeaux

Peatreener: Paulo Sousa
Eelmisel hooajal: 14. koht
Üleminekud:

Sisse: Laurent Koscielny (Arsenal), Enock Kwateng (Nantes), Mexer (Rennes), Loris Benito (Young Boys)
Välja: Lukas Lerager (Genoa), Igor Lewczuk (Varssavi Legia), Jerome Prior (Valenciennes), Jules Kounde (Sevilla), Zaydou Youssef (Saint-Etienne)

Dijon

Peatreener: Stephane Jobard
Eelmisel hooajal: 18. koht
Üleminekud:

Sisse: Bruno Ecuele Manga (Cardiff), Didier Ndong (Guingamp)
Välja: Sory Kaba (Midtjylland), Kwon Chang-Hoon (Freiburg), Valentin Rosier (Sporting), Bobby Allain (Olympiakos)

Lille

Peatreener: Christophe Galtier
Eelmisel hooajal: 2. koht
Üleminekud:

Sisse: Timothy Weah (PSG), Reinildo Mandava (Belenenses), Leo (Rio Ave), Benjamin Andre (Rennes)
Välja: Youssouf Kone (Lyon), Thiago Mendes (Lyon), Nicolas Pepe (Arsenal)

Lyon

Peatreener: Sylvinho
Eelmisel hooajal: 3. koht
Üleminekud:

Sisse: Ciprian Tatarusanu (Nantes), Boubacar Fofana (Ajaccio), Youssouf Kone (Lille), Thiago Mendes (Lille), Joachim Andersen (Sampdoria)
Välja: Tanguy Ndombele (Tottenham), Ferland Mendy (Real Madrid), Nabil Fekir (Real Betis), Jeremy Morel (Rennes)

Marseille

Peatreener: Andre Villas-Boas
Eelmisel hooajal: 5. koht
Üleminekud:

Sisse: Dario Benedetto (Boca Juniors)
Välja: Yusuf Sari (Trabzonspor), Lucas Ocampos (Sevilla), Clinton N'Jie (Moskva Dinamo), Remy Cabella (Krasnodar)

Metz

Peatreener: Frederic Antonetti
Eelmisel hooajal: 1. koht (Ligue 2)
Üleminekud:

Sisse: Thierry Ambrose (Manchester City), Kevin N'Doram (Monaco, laen)
Välja: Laurent Jans (Paderborn, laen)

Montpellier

Peatreener: Michel Der Zakarian
Eelmisel hooajal: 6. koht
Üleminekud

Sisse: Matis Carvalho (Toulouse), Arnold Souquet (Gent)
Välja: Isaac Mbenza (Huddersfield), Benjamin Lecomte (Monaco), Ellyes Skhiri (Köln), Ruben Aguilar (Monaco)

Nantes

Peatreener: Valid Halilhodzic
Eelmisel hooajal: 12. koht
Üleminekud

Sisse: Abou Ba (Nancy), Dennis Appiah (Anderlecht), Marcus Coco (Guingamp), Molla Wague (Udinese), Alban Lafont (Fiorentina, laen)
Välja: Ciprian Tatarusanu (Lyon), Enock Kwateng (Bordeaux), Diego Carlos (Sevilla), Koffi Djidji (Torino), Edelino Ie (Trabzonspor)

Nice

Peatreener: Patrick Vieira
Eelmisel hooajal: 7. koht
Üleminekud:

Sisse: Kephren Thuram (Monaco)
Välja: Romain Perraud (Brest), Oliver Boscagli (PSV Eindhoven), Christophe Jallet (Amiens), Allan Saint-Maximin (Newcastle)

Nimes

Peatreener: Bernard Blaquart
Eelmisel hooajal: 9. koht
Üleminekud:

Sisse: Romain Philippoteaux (Auxerre), Zinedine Ferhat (Le Havre), Sidy Sarr (Lorient)
Välja: Rachid Alioui (Angers), Denis Bouanga (Saint-Etienne), Sada Thioub (Angers)

PSG

Peatreener: Thomas Tuchel
Eelmisel hooajal: 1. koht
Üleminekud

Sisse: Pablo Sarabia (Sevilla), Ander Herrera (Manchester United), Abdou Diallo (Dortmundi Borussia), Idrissa Gueye (Everton), Mitchel Bakker (Ajax)
Välja: Adrien Rabiot (Juventus), Timothy Weah (Lille), Christopher Nkunku (Leipzig), Moussa Diaby (Leverkuseni Bayer), Gianluigi Buffon (Juventus), Dani Alves (Sao Paulo)

Reims

Peatreener: David Guion
Eelmisel hooajal: 8. koht
Üleminekud:

Sisse: Predrag Rajkovic (Maccabi Tel Aviv), Yehann Diouf (Troyes), Enes Mahmutovic (Middlesbrough)
Välja: Pablo Chavarria (Mallorca), Björn Engels (Aston Villa), Edouard Mendy (Rennes)


Rennes

Peatreener: Julien Stephan
Eelmisel hooajal: 10. koht
Üleminekud:

Sisse: Romain Salin (Sporting), Flavien Tait (Angers), Jeremy Morel (Lyon), Edouard Mendy (Reims), M'Baye Niang (Torino, laen)
Välja: Brandon (Osasuna), Mexer (Bordeaux), Benjamin Andre (Lille), Ludovic Baal (Brest)

Saint-Etienne

Peatreener: Ghislain Printant
Eelmisel hooajal: 4. koht
Üleminekud:

Sisse: Sergi Palencia Hurtado (Barcelona), Harold Moukoudi (Le Havre), Ryad Boudebouz (Real Betis)
Välja: Neven Subotic (Union Berlin), Oussama Tannane (Vitesse Arnhem)

Strasbourg

Peatreener: Thierry Laurey
Eelmisel hooajal: 11. koht
Üleminekud:

Sisse: Jeanricner Bellegarde (Lens), Alexander Djiku (Caen)
Välja: Duplex Tchamba Bangou (Stromsgodset, laen), Idriss Saadi (Cercle Brügge, laen)

Toulouse

Peatreener: Alain Casanova
Eelmisel hooajal: 16. koht
Üleminekud:

Sisse: Efthymios Koulouris (PAOK Salonika), Agustin Rogel (Samara Krõlja Sovetov), Jean-Victor Makengo (Nice, laen), William Vainqueur (Antalyaspor, laen)
Välja: Matis Carvalho (Montpellier)

* Üleminekud on sisestatud 9. augusti 2019 seisuga. Märgitud on vaid olulisemad liikumised.

Eelvaate autori ennustus:

1. PSG
2. Lyon
3. Marseille
4. Lille
5. Nice
6. Saint-Etienne
7. AS Monaco
8. Montpellier
9. Nantes
10. Bordeaux
11. Reims
12. Rennes
13. Angers
14. Amiens
15. Nimes
16. Toulouse
17. Strasbourg
18. Metz
19. Brest
20. Dijon

Kommentaarid

parool_on_123456   •  
(194.126.102.***)
19 klubi suur küsimus: keda kotib mingi prantsusmaa farmerite liiga?

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
Pohlak koondisest: on ebatavaline, et sellist perioodi läbielava meeskonna sisekliima on endiselt töiselt positiivne
NAISTE JALGPALL
KUIDAS EDASI?
Siim Pulst | Thomas Häberli kahtlase ajastusega noorenduskuur. Mida sellest arvata?
NAABRITE DUELL
HOOAJA EELVAADE
Saku astub hooajale vastu nii Rogicilt kui ka Arbeiterilt korjatud nippidega
JALKAJUTTE
UUE HOOAJA OOTUSES
Ajaloolise hooaja järel treeneritetiimi välja vahetanud Tammeka sihib taas medalit.
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
3
3
0
0
14:0
9
2.
Paide Linnameeskond
3
3
0
0
8:2
9
3.
Nõmme Kalju FC
3
2
1
0
9:0
7
4.
Tartu JK Tammeka
3
2
1
0
7:1
7
5.
Tallinna FC Flora
3
1
1
1
5:4
4
6.
Pärnu JK Vaprus
3
1
0
2
3:6
3
7.
JK Tallinna Kalev
3
0
2
1
3:5
2
8.
FC Nõmme United
3
0
1
2
1:5
1
9.
FC Kuressaare
3
0
0
3
2:15
0
10.
JK Narva Trans
3
0
0
3
0:14
0
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
VIDEOKOHTUNIK

Soccernet.ee heidab koostöös RefPaliga pilgu kohtunikemaailma. Mis on õige, mis on vale ja miks?

Vaata kõiki episoode siit!

PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • K 19.00 Silmet - Bunker Partner (Coolbet saaliliiga)
  • N 19.30 Viimsi - Ravens (Coolbet saaliliiga)
  • R 14.30 Kuressaare - Tallinna Kalev (Premium liiga)
  • R 17.00 Flora - Ararat (naiste Meistriliiga)
  • L 12.30 Vaprus - Kalju (Premium liiga)
  • L 14.30 Trans - Nõmme United (Premium liiga)
  • L 17.00 Flora U21 - Levadia U21 (Esiliiga)
  • L 18.00 Bunker Partner - Silmet (Coolbet saaliliiga)
  • P 12.30 Tammeka - Flora (Premium liiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

SILM PEALE!

Vaata siit värsket videolugu!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
9
Paide Linnameeskond
9
Nõmme Kalju FC
7
Tartu JK Tammeka
7
Tallinna FC Flora
4
Pärnu JK Vaprus
3
JK Tallinna Kalev
2
FC Nõmme United
1
FC Kuressaare
0
JK Narva Trans
0