Liidrite heitluse võitis Flora (1)

5. vooru keskne mäng algas ootusepäraselt tasavägiselt. Meeskonnad näitasid kohe algusest peale, et kaotust ei ole plaanis kummalgi. Siiski asus Flora viiendast minutist alates suruma ja initsiatiivi otsima - üliaktiivne oli vasak äär, kus kordamööda tegutsesid Markus Jürgenson, Karl Mööl ja loomulikult Karl-Eerik Luigend. Esimene ohtlik pealelöök tuli aga Sander Van de Streekilt, kuid see jäi pisut ebatäpseks.

Esimese veerandtunni vältel surus Flora aktiivselt, kombineerides ja otsides ääremängijate abil Sander Posti nii kõrgete kui ka madalamate pallidega. Kalju kaitsjad hoidsid aga Flora ainsat ründajat kõrgendatud tähelepanu all ning Postil midagi ohtlikku luua nad ei lubanud.

Kalju aktiivsus ärkas 20. minutil, kui mõneks minutiks jäädi Flora väljakupoolele, ning esimene ohtlik moment Kalju mängijate poolt tuli siis, kui Janar Toometi tsenderdus leidis Tarmo Neemelo ning Kalju ründaja suunas paremat võimalust otsides palli Hidetoshi Wakuile, kuid Flora kaitsja Karol Mets mängis tekkinud situatsiooni puhtaks.

Esimese pooltunni lõpuks oli mäng täielikult võrdsustunud. Kummalgi polnud initsiatiivi ning mäng käis peamiselt kesktsoonis. Kindlasti proovisid tiimid ka rünnata, Vladimir Voskoboinikov oli oma triblingut näitamas ning Flora poolkaitsjad otsisid endiselt Posti.

Meltsi punane rikub Kalju mänguplaani

35. minutil eemaldas mängu peakohtunik Kristo Tohver platsilt nelja minuti jooksul teise kollase kaardi saanud Tanel Meltsi. Kui esimene kaart 31. minutil ei olnud teenitud olukorras, kus ohtlik mäng olnuks hädavajalik, siis teine kaart tuli tänu Flora vasaku ääre aktiivsusele ning Meltsil polnud ilmselt teist valikut, kui viga sooritada.

Meltsi eemaldamise tõttu tuli Kaljul mänguplaan ümber teha - mõneks minutiks mängis paremat kaitsjat Voskoboinikov, ent oli selge, et see ei saa kesta mängu lõpuni. Väikese üllatusena tuli peatreener Igor Prinsi tehtud vahetus, kui platsilt lahkus Tarmo Neemelo ning Kalju ainsaks ründejõuks jäi just Voskoboinikov. Prinsi sõnul soovis ta näha ründeliinis vähem musta tööd ja kasutada ära Voskoboinikovi tehnilised oskused.

Poolaja lõpuvileni mängu iseloom ei muutunud - Flora endiselt kombineeris ning Kalju ootas lõpuvilet, et vaheajal peatreeneri edasisi juhiseid kuulata.

Alliku lööb ainsa värava

Teise poolaja algus kulges Flora rünnakute saatel - oli selge, et Flora peatreener Marko Lelov soovitas rohkem aega rünnakul veeta ning mängijad asusid viivitamatult treeneri mänguplaani ellu viima. Kuid ka Kalju ei soovinud alla anda - üldse ei olnud sellist tunnet, et Kalju mängib vähemuses. Jah, osa initsiatiivist anti teadlikult Flora kätte, kuid Kalju oskas rünnata ning teenis kaks nurgalööki järjest, mida nad aga väravaks konverteerida ei saanud. Ka mängu esimene tõeliselt ohtlik moment loodi Wakui poolt - Andres Koogase karistuslöök oli päris hästi mängitud, Marko Meerits oli mängust väljas, kuid pall veeres tagasi värava eest läbi ja meetri-pooleteise jagu postist mööda.

Mängu ainus värav juhtus 65. minutil, kui teisel poolel aktiivne Rauno Alliku suutis tugeva löögiga leida tee Kalju värava võrku - 1:0. Õigekohe oli Floral võimalus skoor suuremaks teha - Albert Prosa pani äärelt madala palli keskele, aga Post ei ulatanud palli väravasse lükkama.

Mängu lõpuminutitel asus Kalju viimsele suurrünnakule, kuid hoopis Floral oli võimalus kontrarünnakus veel üks värav lüüa, ent head momendid jäid realiseerimata. Lisaajal ründas Kalju vahetpidamata ja tundus tõepoolest, et viigivärav võib veel sündida, kuid Flora mängis kaitses vapralt ning Kalju pidi selle hooaja esimest kaotust tunnistama.

Mängu parim - Andre Frolov

Vaatamata sellele, et Frolov ei ole võiduvärava autor, peab tunnistama, et ta tegi platsil väga palju nii musta kui ka loomingulist tööd, olles kesktsoonis tähtsaim mängija.