Liliu vedas Kalju Paides õnnetu alguse järel kindla võiduni (vaata galeriid!) (3)

Premium liiga kuuendas voorus sai Nõmme Kalju vajaliku võidu, kui võõrsil alistati Paide Linnameeskond õnnetu alguse järel koguni 4:1.

Kuigi Kalju alustas matši hästi ning kogu avapoolaega domineeriti, siis jäi neil just õnnest puudu. Surve Paide väravale oli meeletu, ent ei ridamisi nurgalööke ega muidu olukordi ei tahtnud kuidagi väravat tuua. Küll oli jaol Paide kiiper Kristjan Tamme, küll seisid ees postid ja latid. Kahel korral jõudis pall raamide vahele pärast tehtud viga.

Oma tahtmine saadi alles 42. minutil, kui Brasiilia ründaja Liliu realiseeris enda teenitud penalti - Boliguibya Ouattara pani talle jala taha ning 11 meetri pealt virutas ründaja palli madalalt ja püüdmatult värava vasakusse nurka.

Paide mäng vajas muutust ning Vjatšeslav Zahovaiko otsustas selle tuua Magnar Vainumäe ja Randin Rande vahetusega. Rande õigustas seda käiku kiirelt, andes juba 49. minutil hea söödu kaitsjate selja taha, kust 16-aastane ründaja Kristofer Piht oma karjääri esimese Premium liiga värava lõi - 1:1.

Kümmekond minutit hiljem oli väga lähedal Paide juhtvärav, ent Ouattara ei suutnud viie meetri pealt tsenderdust peaga raamide vahele suunata. Kui ise ei löö, lüüakse teadagi sulle. 72. minutil tõid Kaljule nurgalöögid lõpuks edu, kui Liliu sai jalaga võrku suunata Trevor Elhi tsenderduse. 82. minutil sai brasiillane kasti, tegi konksu ning lükkas söödu seitsme meetri peale, kust Robert Kirss pidi mänguvahendi vaid võrku suunama. Sellega sai mees hakkama ning tabloole numbrid 3:1.

Hetk varem mängu vahetatud endine kaljukas ja nüüdne Paide ründaja Tarmo Neemelo aitas võõrustajatel järjest paremini palle ette pidama jätta. Kui ühe korra ta ise hästi löögile ei saanud, siis vahetult normaalaja täitumise eel jätkas ta söödu Sander Sinilaiule, kes ei suutnud karistusala seest palli Vitali Teleši selja taha lükata.

Kolmandal üleminutil sai Kalju taas jooksma, Robert Kirss meelitas Paide mehed enda peale, lükkas söödu kõrvale ning Rimo Hunt vormistas palli tühja väravasse lükkamisega lõppseisu 4:1. Kalju tõusis seega vähemalt paariks tunniks tabeli ainuliidriks, Paide jätkab eelviimasena.

Mängu parim - Liliu

Kalju ründaja lõi kaks väravat ja andis ühe resultatiivse söödu. Mees oli aktiivne mängu algusest lõpuni. Näitas isu ja meeletut tahet.

31. märtsil kell 13.00 Paide kunstmuruväljakul

Paide Linnameeskond - Nõmme Kalju FC  1:4 (0:1)
49. Kristofer Piht - 42. pen., 72. Liliu, 82. Robert Kirss, 90+3. Rimo Hunt

Väravasöödud: 49. Randin Rande - 42. x, 72. Trevor Elhi, 82. Liliu, 90+3. Robert Kirss
Hoiatused: 62. Randin Rande - 55. Liliu, 67. Maximiliano Ugge
Mänguolud: +1, pilves ilm; kunstmuru heas seisukorras