Müncheni Bayern lõi Lyonile kolm ja mängib finaalis PSG-ga (0)

Lyoni imeline eurohooaeg sai läbi, kui Meistrite liiga poolfinaalis kaotati 0:3 hirmtugevale Müncheni Bayernile, kes kohtub eeloleval pühapäeval finaalis Pariisi Saint-Germainiga.

Lyon alustas mängu hästi, kuid Manuel Neueriga silmitsi pääsenud Memphis Depay ei realiseerinud üks-üks olukorda ning Karl Toko Ekambi raiskas samuti suurepärase võimaluse, kui tabas posti. Bayern nõelas valusalt: Serge Gnabry virutas 18. minutil palli ristnurka ja 33. minutil tühja väravasse. Suursoosik läks puhkepausile kaheväravalises eduseisus.

Teisel poolajal tekkis Ekambil oivaline väravavõimalus, kuid Lyoni ründaja ei suutnud kaotusseisu üheväravaliseks teha, sest Neuer tegi suurepärase tõrje. Jeff Reine-Adelaide sekkus pingilt ja Lyoni rünnak muutus ohtlikumaks, kuid seekord ei suudetud Bayerni väravalukku lahti muukida. Bayerni kolmanda tabamuse eest hoolitses 88. minutil ei keegi muu kui Robert Lewandowski.

Bayern pääses klubi ajaloos 11. korda Meistrite liiga finaali, millega jagab selles arvestuses AC Milaniga teist ja kolmandat kohta. Kõige rohkem on finaalis mänginud Real Madrid - 16 korda. Bayerni eelmine Meistrite liiga finaal pärineb aastast 2013, kui alistati Dortmundi Borussia, kuid aasta varem kaotati Londoni Chelseale. PSG mängib finaalis esmakordselt.

Lyon - Müncheni Bayern 0:3 (0:2)