Flora alistas tulises Tallinna derbis Levadia ja kindlustas liidrikohta (Ossipovile punane!) (7)

Flora-Levadia. Foto: Brit Maria Tael

Premium liiga 19. vooru keskses kohtumises alistas FC Flora 2:1 lähima jälitaja FCI Levadia ja kasvatas tabeli tipus edu taas viiele punktile.

Skoor avati juba 17. minutil, kui Kirill Nesterov mängis peakohtuniku Roomer Tarajevi hinnangul karistusalas käega ja Flora sai penalti. 11 meetri karistuslöögi realiseeris külmavereliselt Rasmus Peetson.

Teise poolaja alguses kasvas Flora edu kaheväravaliseks, sest keskkaitsjate Henrik Pürgi ja Märten Kuuse võitluse tulemusena jõudis pall nurgalöögi järgses olukorras Frank Liivakule. Lati alla suunatud löök ei jätnud Sergei Lepmetsale võimalust.

Levadia tuli 61. minutil mängu tagasi, sest karistusalas tabas pall Gert Kamsi kätt ja endine florakas Markus Jürgenson oli samuti penaltipunktilt täpne. Enamaks Levadia aga võimeline polnud, lõpuks jäädi ka kümnekesi, sest teisel lisaminutil sai Jevgeni Ossipov teise kollase ja kokku punase kaardi.

Floral on nüüd liigatabelis 49 punktiga senisest kindlam liider, Levadial on teisena 44 punkti. Kolmas on 39 punktiga Paide Linnameeskond ja neljas Paidega sama punktiarvu juures kehvema väravate vahe tõttu mullune meister Nõmme Kalju.