Üheksakesi lõpetanud Kalev sai napi kaotuse (5)

Esimesel poolajal oli aktiivsem pool pigem Tallinna Kalev, kes tegi kõrget pressi ja selle tõttu teenis ka mitmeid väravavõimalusi. Ka Paidel olid mõned poolvõimalused juhtima asuda, kuid lõpuks ei suutnud poolajavile kõlades kumbki väravat lüüa.

Teise poolaja algus oli sarnane esimesele, kuid 68. minutil avati lõpuks ka penaltist väravatearve. Aleksei Savitski oli see patustaja, kes Paide ründaja maha tõmbas. Lööma asunud Ervin Kõll ei eksinud ning tabloole ilmuski 1:0.

Kalev suutis aga kaotusseisust tagasi tulla, kui kogu mängu aktiivne ja ohtlik olnud Aladin Šišic võttis poolel väljakul palli, mängis kahest vastasest mööda ning sai karistusalas ka löögile. Paide väravaht Mihhail Lavrentjev küll tõrjus, kuid tagasi põrkunud pallil oli esimesena jaol Maksim Paponov, kes nahkkeraga väravsse jalutas.

Kuus minutit hiljem sai sama mees aga punase kaardi, kui tõmbas maha külaliste Rene Puhke. Vähemusse jäänud Kalevit tabas mõned minutid hiljem ka teine tagasilöök, kui Lauri Varendi jäeti karistusalas eespostis vabaks. Sealt leidis tema ka paremalt tulnud tsenderdus ning pall oligi väravas.

Mängu lõpetasid kalevlased aga üheksakesi, sest punase kaardi teenis ka Risto Kägo. Väga julge mänguga sel hooajal tuntust kogunud Kägo läks väga liiga entusiastlikult peavõitlusesse väravavahi viiekastis ning oli piisavalt ohtlik väravavahile, et kohtunik Miko Pupart otsustas ta teise kollasega väljakult ära saata.

20. juulil kell 14:00 Kalevi Keskstaadion (Staadioni 8, Tallinn)

JK Tallinna Kalev - Paide Linnameeskond 1:2 (0:0)
80. Maksim Paponov - 68. pen. Ervin Kõll, 89. Lauri Varendi

Hoiatused: 57., 90+3. Risto Kägo - 59. Teet Allas
Eemaldamine: 86. Maksim Paponov, 90.+3. Risto Kägo
Mänguolud: +18, päikesepaisteline tuuline ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.