Loe järele: Eesti meestel oli Euroopas mitmekülgne õhtu (0)

Joonas Tamm ja FCSB mängisid Anderlechtiga võitlusliku 2:2 viigi. Eestlane sai kirja täismängu. Foto: FCSB Facebook

Nelja Eesti koondislase koduklubid olid täna õhtul võistlustules eurosarjade alagrupiturniiri eelviimases voorus.

Joonas Tamm sai Konverentsiliiga viigimängus kirja täismängu. Anderlecht (Belgia) asus kohtumist kahel korral juhtima, kuid FCSB-l (Rumeenia) olid vastused varnast võtta. 38. minutil viis belglased juhtima Yari Verschaeren ning see jäi ka avapoolaja ainsaks tabamuseks. Teisel poolajal viigistas 60. minutil Andrea Compagno, veerand tundi hiljem viis aga Anderlechti taas ette Jan Vertonghen. Eduseis kestis seitse minutit, seejärel tõi tabloole 2:2 viiginumbrid Joyskim Dawa.

FCSB olukord on suhteliselt lootusetu. Alagrupis ollakse kahe teenitud punktiga viimased, kolmandaks tõusmiseks vajavad nad viimases voorus ülivõimsat võitu West Hami üle ning Anderlechti kaotust, sest hetkene väravatevahe on -11.

Karol Mets sekkus Euroopa liigas Bodö/Glimti (Norra) vastu alles 84. minutil. Sel hetkel seisis tablool 1:1 viik, kuid neljandal lisaminutil säras lõpuks päike Zürichi (Šveits) palgele – Antonio Marchesano hiline võiduvärav tõi Šveitsi tippklubile hooaja esimesed Euroopa liiga punktid. Võit säilitab võimaluse kolmandaks kohaks ehk Konverentsiliiga väljalangemismängude pääsme püüdmiseks, sest kohavõrra eespool olevast Bodö/Glimtist jäädakse viimase vooru eel maha vaid punktiga.

Karl Jakob Heina tööandja Londoni Arsenal (Inglismaa) kaotas Euroopa liigas 0:2 PSV Eindhovenile (Holland). Eestlane vaatas kohtumist pingilt. Arsenal jätkab 12 punktiga tabeliliidrina, PSV on 10 silmaga teine.

Vlasi Sinjavski leivaisa Slovacko (Tšehhi) pidi Konverentsiliiga raames kohtuma Kölniga (Saksamaa), kuid viletsa ilma tõttu lükkus kohtumine edasi järgmise päeva lõunasse (28. oktoober). Kohtumine hakkab meie aja järgi 14.00.

Nikita Baranov sai kirja täismängu, kui tema koduklubi Jerevani Pjunik (Armeenia) kaotas eduseisust slovakkide Bratislava Slovanile. 64. minutil viis penaltist külalismeeskonna juhtima Eugeniu Cociuc. Eduseis püsis paarkümmend minutit, kuid siis tõi Guram Kashia täpne löök tabloole viiginumbrid.

Mõne hetkega sai sellest skoorist Slovani eduseis, sest Pjuniku väravavaht Yurchenko eksis rängalt pika palli löömisel. Tekkinud eksimuse kasutas edukalt ära vahetusest sekkunud Eric Ramirez, viies niimoodi omad ette. Seda seisu hoidis kodumeeskond ka kohtumise lõpuni.

Seis H-alagupis on äärmiselt põnev, kuna teiseks tõusnud Slovanil on tabeliliidri Baseliga võrdne arv punkte (8). Kuue punktiga on kolmandal positsiooni Pjunik ning viie silmaga hoiab hetkel viimast kohta leedulaste Žalgiris. Viimases voorus kohtuvad omavahel Žalgiris ja Slovan ning Pjunik ja Basel.