Loe järele: Levadia peab 112. derbi järel sama numbri valima (5)

Premium liiga kolmapäevale tõmbas joone alla 112. Tallinna derbi. Et see number on Eestis tuntud hädaabi kutsumise kontaktina, siis selle peaks matši järel valima Levadia, kes sai Floralt 2:4 kaotuse ja kaotas mitu mängijat vigastuste nahka.

Flora alustas mängu domineerimisega, haarates kiirelt palliga toimetamise enda valdusesse. Kaitses mängiti kõrge ja agressiivse survega, mis tekitas Levadiale suuri raskuseid oma poolelt välja saamisel. 10. minutil vabastas Michael Lilanderi sööt kaitsjate selja taga Konstantin Vassiljevi, kes palli väravavahi Karl Andre Vallneri jalgevahelt võrku lükkas - 1:0 Florale.

Järgmise kuue minutiga kaotas Levadia süütutest olukordadest vigastustega Bogdan Vaštšuki ja Milijan Ilici, kes pidid mõlemad kohtumise pooleli jätma. 22. minutil leidis Henrik Ojamaa perfektse läbisööduga Rauno Sappineni, kes virutas välisküljega 2:0. Kui tolles olukorras oli Levadia keskkaitsja Anton Tolordava kehvalt tegutsenud, siis 28. minutil oli ta täitsa segaduses, mille tõttu pääses Vassiljev rünnakule. Sööt värava ette ja Henrik Ojamaa vormistas kerge vaevaga oma karjääri esimese Premium liiga värava.

3:0 demonstreeris Flora mäekõrgust ülekaalu. Levadial oli raskuseid palli valdamise ja rünnakute loomisega. Teisele poolajale tuli riietusruumist aga täiesti teise hingamisega Levadia. Juba 47. minutil sai Robert Kirss värava ees palli ja 1:3 väravaga kindlustas ta oma esiründaja positsiooni.

Kirsi tabamus tõi mängu põnevuse, aga andis Levadiale ka enesekindluse. Mängiti oluliselt paremini, kui esimesel poolajal, ent mitte piisavalt hästi, et Flora raskustesse oleks sattunud. Derbile omaselt läksid duellid üha jõulisemaks ja kontakid tugevamaks.

Kümmekond minutit enne normaalaja lõppu keerutas Markus Poom palli väravasse otse nurgalöögist! 4:1 eduseis tappis Levadia lootused. Tabamuse puhul põhjustas veidike poleemikat Rauno Alliku tegevus, kes seisis Vallneri ees.

Levadia üritas aga lõpuni ja teisel üleminutil lõi Volodõmõr Bajenko võrku standardolukorra järel Igor Žurahhovskilt temani jõudnud palli ja sai samal ajal vigastada, sest Matvei Igonen lendas talle sisse. Kokkuvõttes aga 4:2 Florale.

Lisaks mängulisele kaotusele kaotas Levadia vigastuste nahka Vaštšuki, Ilici ja Bajenko, kellest esimese ja viimase olukorrad tundusid kõige tõsisemad. Floral jätsid planeeritust varem mängu pooleli Sappinen ja Lilander, ent nende puhul ei tundunud midagi liialt hullu olema.

Levadial avaneb võimalus revanšiks juba laupäeval, kui omavahel minnakse vastamisi karikafinaalis. Seniks tuleb Levadial valida aga tänase derbi number 112, et abi saada oma traumade ja mängu osas, sest karikafinaali ei saa nad alustada nii nadilt nagu tänast matši.

Liigatabelis jätkab Levadia 12 mängust kogutud 28 punktiga liidrina. Flora on 8 matšist teenitud 20 silmaga kolmas.

Vaata "Vana hea retro" lugu ühest Levadia ajaloolisest derbivõidust!

Kuula taskuhäälingu "Pikk ette (ja ise järele)" värsket osa, kus lahatakse samuti derbiga seonduvat!

19. mail kell 20 Tallinnas A. Le Coq Arenal

Tallinna FCI Levadia - Tallinna FC Flora 2:4 (0:3)
47. Robert Kirss, 90+2. Volodõmõr Bajenko - 10. Konstantin Vassiljev, 22. Rauno Sappinen, 28. Henrik Ojamaa, 78. Markus Poom

Väravasöödud: 47., 90+2. Igor Žurahhovski - 10. Michael Lilander, 22. Henrik Ojamaa, 28. Konstantin Vassiljev, 78. x
Hoiatused: 9. Ilja Antonov, 70. Ernest Agyiri, 73. Igor Žurahhovski, 74. Robert Kirss - 5. Henrik Ojamaa, 64. Marco Lukka, 85. Markus Poom, 90+3. Matvei Igonen
Mänguolud: +11, pilves vihmane ilm; muruväljak heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 0, pole lubatud
Peakohtunik: Joonas Jaanovits
Abikohtunikud: Silver Kõiv, Sander Saga
Neljas kohtunik: Juri Frischer

Levadia: Karl Andre Vallner, Milijan Ilic (16. Rasmus Peetson), Volodõmõr Bajenko, Anton Tolordava, Ilja Antonov, Brent Lepistu, Bogdan Vaštšuk (14. Igor Žurahhovski), Ernest Agyiri, Zakaria Beglarišvili, Frank Liivak (66. Mark Oliver Roosnupp), Robert Kirss.
Varus: Artur Kotenko, Rasmus Peetson, Mark Oliver Roosnupp, Markus Jürgenson, Hannes Anier, Igor Žurahhovski, Karl Rudolf Õigus.

Flora: Matvei Igonen, Marco Lukka, Märten Kuusk, Markkus Seppik, Michael Lilander (54. Kristo Hussar), Markus Poom, Martin Miller, Henrik Ojamaa (85. Markus Soomets), Konstantin Vassiljev, Sergei Zenjov, Rauno Sappinen (63. Rauno Alliku).
Varus: Karl-Romet Nõmm, Sten Reinkort, Rauno Alliku, Rocco Robert Shein, Henrik Pürg, Kristo Hussar, Markus Soomets.