Lumelahingus napi kaotuse saanud Legion madistab rusutud Kaljuga (0)

Tallinna Legion alustas hooaega 3:4 kaotusega FCI Levadiale. Täna on vastaseks Nõmme Kalju. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Koondisepaus on aeg, kui meistrivõistlused puhkavad, aga erakorraline aeg nõuab erakorralisi meetmeid ning nõnda mängitakse täna järele Premium liiga 3. vooru kohtumine Tallinna Legion – Nõmme Kalju, mida kaks nädalat tagasi koroonaisolatsiooni tõttu pidada ei saanud.

Kui toona oleks see meeskondade jaoks olnud hooaja esimene võistlusmäng, siis praeguseks Legion ja Kalju juba avangu teinud. Legion kohtus nädala eest seikluslikus lumelahingus FCI Levadiaga ja kaotas 3:4. Kalju mängis neljanpäeval karikasarja veerandfinaali Viljandi Tuleviku vastu ja lahkus platsilt 1:2 lisaajakaotusega.

Emotsionaalselt keerulised kaotused mõlemad, aga kui Legion suutis pettumuse kõrval leida oma esitusest positiivseid nüansse, siis Kalju masti lõi neljapäevane matš ikkagi maha. Karikasari oli nende jaoks ainus lootus eurosarja kvalifitseerumiseks ning nüüd on selge, et esimest korda pärast 2010. aasta suve möödub 2021 Kalju jaoks ilma rahvusvaheliste võistlusmängudeta.

"Eks me lõime ju viimasel sekundil värava, kõigil oli hea energia ja tahtsime sama energia pealt edasi ka panna, aga kahjuks tuli standardist meile endale värav. /.../ Loodame teha korrektuure ja alustada liigat hästi," nentis Kalju ääreründaja Pavel Marin pärast neljapäevast mängu, kus 30. minutil vähemusse jäänud Nõmme Kalju suutis 90+4. minutil viigistada, aga lisaajal ikkagi kaotas.

Legioni peatreener Deniss Belov pärast kaotust Levadiale: "Ütlen ausalt: meil oli rohkem võimalusi kui Levadial. Ja poistega olen seetõttu rahul! Ei löönud küll nii palju, kui palju oli vaja lüüa, aga võttes arvesse, et oleme terve koosseisuga [koroonaisolatsiooni järel] koos olnud ainult kaks päeva, siis on okei. /.../ Levadia ei olnud mitte kuskilt ja mitte kuidagi parem kui meie."

Nagu näha, oli Legioni retoorika napi ja valusa kaotuse järel hoopis optimistlikum. Ning kui asetada sinna kõrvale ka kehakeel, muutub kontrast veelgi suuremaks. Legioni olekust õhkus õhinat, sest Levadiale antud väärikas lahing viitas, et loodetud kvaliteedihüpe on talvega õnnestunud teha. Kalju oli endas, tulemuses ja olukorras aga igast otsast pettunud.

Emma-kumma leeris valitseb pettumus ka pärast tänast kohtumist, sest kui Legioni jaoks võiks viik mulluse esinelikutiimiga teatud asjaoludel tunduda õnnestumisena, siis Kalju jaoks on kõik alla võidu igal juhul altminek. Võidu püüdmist ei tee nõmmekate jaoks lihtsamaks asjaolu, et alles neljapäeva õhtul pingutati 120 minutit, millest 90 arvulises vähemuses.

Kas ja kuidas on isolatsiooni järel alles nädala alguses ühistreeningutele naasnud Kalju sellest kohtumisest taastunud, on võtmeküsimus. Kõrvalosas astub üles küsimus Kalju ja KTM-reegli kohta – kas neljapäevases karikamängus Mark Eduri juba 1. minutil välja vahetanud meeskond kasutab samasugust juriidilist nõksu ka täna? Ja kui kasutab, siis miks?

Muuseas, Legionil oleks olnud seoses poolkaitsjate Sander Puri ja Pavel Dõmovi koondisekutsetega nõuda kohtumise edasilükkamist, aga klubi otsustas seda võimalust mitte kasutada, vaid vaatamata kahele puudujale Kalju vastu mängida. Ilmselt kaalub kombinatsioon Levadia vastu näidatud südikusest ja teadmine Kalju keerulisest ettevalmistusest Belovi jaoks üles võimalus kasutada täiskoosseisu. Kella 15-ks on selge, kas see otsus ennast õigustas.

Kalju abitreener Marko Kristal: "Meeskond läheb näljasena Legioni vastu, et alustada liigahooaega võidukalt." Kalju keskkaitsja Mikk Reintam: "Meie ainus eesmärk on Legioni vastu võit ja kolm punkti!"

21.04. vs Paide (v)

(k) - kodus; (v) - võõrsil; võ - võidud; vi - viigid; ka - kaotused; vv - väravate vahe.

Huvitavaid fakte:

• Eelmisel liigahooajal võitis esimese omavahelise mängu Legion 2:1, teise Kalju 6:0 ning kolmas mäng jäi 1:1 viiki. Kõigis kolmes kohtumises välkus punane kaart, neist kahes juba esimesel poolajal. Oktoobrikuises omavahelises karikamängus, mille Kalju võitis 3:0, said mõlemad meeskonnad avapoolajal punase kaardi.
  • Tänavu veebruaris võitis Kalju treeningmängus Legionit 3:0, Aleksandr Volkov tegi kübaratriki.
  • Poolkaitsja Sander Puri siirdus talvisel üleminekuperioodil Kaljust Legionisse.
  • Kalju väravavaht Marko Meerits tegi eelmisel meistriliiga hooajal kõige rohkem nullimänge - 14.
  • Legionil on tänavu meistriliigas (seni väljakul käinud meeskondade hulgas) kõige väiksem pallivaldamisprotsent - 36.
  • Legion oli eelmisel liigahooajal löönud 10 mängu järel 3 väravat, aga lõi nüüd juba esimese mänguga 3 väravat.
  • Legioni poolkaitsja German Šlein tähistab mängupäeval oma 25. sünnipäeva.