Luup peale | Kas Chelseat nüpeldanud Arsenal ronib august välja? Või sattus lihtsalt hea päev? (0)

Mikel Arteta meeskond mängis nagu meeskond. Lõpuks. Foto: Scanpix / Andrew Boyers / Pool / EPA

Arsenal vs. Chelsea, Londoni punane vs. Londoni sinine, Mikel Arteta vs. Frank Lampard. Ilmselt teavad kõik vutisõbrad, kes on soosik, kes on kihlveokontorite lemmik, kellel on tänavusel hooajal läinud paremini ja kellel halvemini. Teisel jõulupühal läks paremini Arsenalil ja Artetal.

Arsenal oli avavile järel paremini mängus sees, aga seejärel Chelsea kosus, kui Mason Mount kolistas posti ning Mateo Kovacic teenis Pablo Marile kollase kaardi. Esimesed 30 minutit olid suures plaanis hoogsad ja mäng oli võrdne - mõlemal meeskonnal olid poolvõimalused, kuid avapoolaja viimased 10-15 minutit kuulusid täielikult Arsenalile.

Reece James kukutas karistusalas Kieran Tierney ning Alexandre Lacazette realiseeris 34. minutil penalti. Arsenal sai 1:0 edu, aga see polnud kõik, sest veidi enne poolajavilet teenis Bukayo Saka karistuslöögi ning Granit Xhaka keerutas 44. minutil palli üle müüri väravasse.

Arsenal läks poolajapausile kaheväravalises eduseisus. Päris kummaline lause. Väga kummaline (või geniaalne) oli hoopis Arsenali kolmas värav, kui Saka sai Emile Smith Rowe'ilt karistusala lähistel palli ning riputas selle 56. minutil postipõrkest Edouard Mendy selja taha.

Arsenal 3, Chelsea 0. Kolm ja null olid isegi soliidsed numbrid, sest kui Gabriel Martinelli, Lacazette ja Mohamed Elney löögid oleksid paremini õnnestunud, oleksid numbrid olnud hullemad. Aga oleksid sageli ei loe. Seekord ei lugenud.

Chelsea ei olnud alla andnud, sest Tammy Abraham skooris 87. minutil. Seejärel kukutas Mari karistusalas Mason Mounti, aga Arsenal ei mänginud eduseisu maha, sest Bernd Leno tõrjus Jorginho penalti. Arsenal 3, Chelsea 1. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Arsenali ebatavaline algkoosseis

Arsenali peatreener Mikel Arteta mängis juba enne mängu oma Chelsea kolleegi Frank Lampardiga. Suurel määral olude sunnil. Arsenalil oli ebatavaline algkoosseis.

Väravasuul oli Bernd Leno - loogiline valik. Neljamehelise kaitseliini moodustasid Kieran Tierney, Pablo Mari, Rob Holding ja Hector Bellerin. Kus olid David Luiz ja/või Gabriel? Kumbagi ei olnud isegi pingil, sest Luiz ei tundnud end hästi ega saanud osaleda ning Gabriel oli kokku puutunud positiivse koroonaproovi andnud inimesega, mis tähendab automaatselt eneseisolatsiooni.

Kontrollivad poolkaitsjad olid Mohamed Elneny ja mängukeelust vabanenud Granit Xhaka. Äärtel tegutsesid hiljuti traumast paranenud Gabriel Martinelli ja Bukayo Saka, ründavam poolkaitsja oli Emile Smith Rowe ning ees rünnakul oli Alexandre Lacazette. Dani Ceballos ja Pierre-Emerick Aubameyang, kes ei ole Arteta sõnul veel täielikult paranenud, olid pingil.

Seejuures said Mari ja Smith Rowe sel hooajal esimesed minutid Premier League'is. Willian ei saanud oma endise koduklubi vastu mängida, sest ei tundnud end sarnaselt Luizile hästi. Lisaks Ceballosele ja Aubameyangile olid Arsenali pingil Ainsley Maitland-Niles, Shokdran Mustafi, Eddie Nketiah, Nicolas Pepe, Cedric Soares, Joe Willock ja Runar Alex Runarsson.

Olgu siinkohal ära toodud Chelsea algkoosseis. Lampard ei vangerdanud, sest avavile ajal olid murul järgmised mehed: Edouard Mendy, Ben Chilwell, Thiago Silva, Kurt Zouma, Reece James, Mason Mount, Mateo Kovacic, N'Golo Kante, Timo Werner, Tammy Abraham, Christian Pulisic.

2. Kahurimeeste meeletu võidunälg

Chelsea peatreener Lampard otsis sobivaid nuppe, et teisel poolajal Arsenal üle mängida, sest Kovacicit ja Wernerit asendasid Jorginho ja Callum Hudson-Odoi. Uued mehed ei suutnud soovitud pööret mängu tuua. Hiljem, kui Chelsea oli kolmeväravalises kaotusseisus, asendas Kantet Kai Havertz. Arsenali murdmine oli võimatu missioon.

Arsenal mängis hingestatult ja mõtestatult, Chelsea mängis tujutult ja ebastabiilselt. Ühel meeskonnal õnnestus sisuliselt kõik, teisel meeskonnal mitte midagi. Ühel meeskonnal oli meeletu võidunälg, teisel meeskonnal ainult võidukohustus, mida ei täidetud.

Paratamatult tekib küsimus: miks ei ole Arsenal sel hooajal kogu aeg niimoodi mänginud? Keeruline öelda, aga ilmselt näitavad järgmised mängud, kas Arsenal rabeleb august välja või mitte. Seejuures on Arsenalil päris soodne graafik, kui Premier League'is saab üldse niimoodi öelda. Võib-olla oli Arsenalil lihtsalt hea ja Chelseal halb päev. Kõige tõenäolisem variant.

3. Boxing Day

Teisel jõulupühal mängimine sobib Arsenalile. (Lähi)ajalugu räägib enda eest, sest Kahurimehed on võitnud viimased kümme mängu Premier League'is, mis nad on 26. detsembril mänginud. See on ajalooline seeria, sest enamat on suutnud ainult Manchester United, kes võitis aastatel 1997-2016 koguni tosin mängu järjest teisel jõulupühal.

Arsenalil said läbi mõned masendavad seeriad. Esiteks, Arsenal oli Premier League'is seitse mängu järjest võiduta - viis kaotust, kaks viiki. Teiseks, Arsenal sai eelmise võidu Premier League'is 1. novembril. Kolmandaks, Arsenal sai eelmise koduvõidu Premier League'is 4. oktoobril. Neljandaks, Arsenali eelmsied 17 mängu Premier League'is Chelseaga - kaks võitu, kuus viiki, üheksa kaotust. Viiendaks ... aitab küll.

Arsenal - Chelsea 3:1 (2:0)
35. pen. Alexandre Lacazette, 44. Granit Xhaka, 56. Bukayo Saka - 87. Tammy Abraham