Luup peale | Dirigent Ivanov ja sõbrad rehabiliteerisid Baturinsi eksimuse (galerii!) (0)

Premium liiga neljandas voorus pidasid kõva lahingu maha Tallinna Legion ja FC Kuressaare - lõpuminutite väravad vormistasid tulemuseks 2:2 viigi.

Mäng algas tuliselt ning Kure ei andnud Legionile sekunditki aega hingata. Juba enne poole minuti täitumist pääses Sten Reinkort Legioni puuriluku Ivans Baturinsi vastu üks-ühele olukorda, kuid lätlasest kindamees oli ülesannete kõrgusel.

Kohe järgmises olukorras (mängitud oli umbes poolteist minutit) olid samad mehed taas aktsioonis, kui Baturins palli klaarimisel veidi ebaõnnestus ning Reinkortil avanes penaltipunkti lähistelt hiilgav löögivõimalus, kuid Legioni kaitsjatest ei suutnud ta sedapuhku palli mööda suunata.

Veidi enne veerandtunni täitumist sai ka Legion esimest korda ohtlikult positsioonilt proovida, kui kaks meest esmalt palli jalge vahelt läbi lasid ning selle Nikita Ivanovile jätsid, kuid noore poolkaitsja kauglöök läks napilt väravast mööda. Kümmekond minutit hiljem leidis analoogne etüüd sama mehega peaosas taas aset, kuid lõpplahendus oli sama - pall veeres väravast mööda.

Hoolimata Kuressaare läbivast kontrollist jõudis veidi enne pooltunni täitumist sihile hoopis Legion, kui Pavel Dõmov palli umbes 25 meetri kaugusel väravast jala peale sai ning seejärel selle kõhklemata vasakusse ristnurka kõmmutas.

Seejärel mängupilt võrdsustus ning juhtohjad haaranud Legion sai minut-minutilt üha enam mängu sisse. Ühtegi eriti ohtlikku võimalust kummalgi meeskonnal siiski ei tekkinud ning mäng kulges tulise võitluse tähe all.

72. minutil viigistasid saarlased lõpuks seisu, kui Baturins kahevõitluse olukorras palli maha pudistas ning Rauno Tutk selle lati alla rammis. Edasi läks mäng pea täielikult saarlaste kontrolli alla ning 78. minutil jäi Legion ühest olulisest lülist ka taustajõudude kontekstis ilma, sest peatreener Deniss Belov teenis kahe minutiga kaks kollast kaarti ning saadeti platsi äärest minema.

Viis minutit enne normaalaja lõppu juhtuski see, mida Kuressaare terve mängu noolinud oli: Otto-Robert Lipp viis Mairo Miili eeltöö ja iseenda hiilgava pette järel omad juhtima. Viimast sõna polnud Legion aga veel öelnud: suurepärase mängu teinud Nikita Ivanov kõmmutas 88. minutil küll latti, kuid Daniel Fedotov rammis tagasipõrkunud palli väravaesiselt võrku ning vormistas sellega lõppskooriks 2:2. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Kure ülitormiline algus

Tuhinat, millega saarlased pärast avavilet mängima asusid, oli äge vaadata. Esimese kahe ja poole minutiga suudeti tekitada kolm täiesti arvestataval tasemel võimalust, millest kaks võib julgelt kvalifitseerida mõiste "ohtlik" alla.

Kuressaare hoidis initsiatiivi enda käes terve esimese pooltunni ning Legioni käigud nende värava alla olid pigem erandlikud. Napilt enne pooltunni täitumist saabus aga murdepunkt, kui Pavel Dõmovi hiilgav kauglöök läbi Kristen Lapa näppude värava ristnurka maandus.

Avavärav andis Legionile märkimisväärselt indu juurde ning jahmatas saarlasi sedavõrd, et mängupilt võrdsustus ning oli kohati isegi rohkem Legioni käes. Kui teine poolaeg algas mehise keskväljavõitlusena, siis 72. minutil saabus ka selle kolmveerandtunni murdepunkt - Kure viigistas mänguseisu.

Saarlaste intensiivne algus võinuks mõnel teisel päeval anda neile edasiseks kohtumiseks hiilgava eelise, kuid paraku polnud täna see päev. Siiski - oli proovimist väärt!

2. Kas Baturinsi vastu tehti viga? Vastus: ei

Kogu kohtumise vältel aset leidnud momentidest pakkus kahtlemata enim kõneainet Kuressaare viigivärav: Ivans Baturins pillas palli käest ning Rauno Tutk kõmmutas selle kõhklematult lati alla. Legioni pink oli aga veendunud, et Sten Reinkort tegi eelnenud õhuvõitluses Baturinsi vastu vea.

Ei teinud. Jah, Baturinsit segati, kuid segaja rollis oli hoopis Legioni kapten Aleksandr Volodin, kes end osavalt Reinkorti ja Baturinsi vahele asetas. Kaamerapildi põhjal on võimatu öelda, kas Reinkorti ja Baturinsi vahel oli kontakt või mitte, kuid isegi kui oli, siis igal juhul äärmiselt minimaalne. Märksa tõenäolisemalt segas Baturinsit hoopis Volodin, kes takistas kehaga tema teed pallini.

Ivans Baturins. Foto: Mauri Levandi

3. Legioni noormeeste südikus

Kui hooaja eel pani Legioni ülinoor koosseis vaat et iga jalgpallisõbra kulmu kortsutama, siis nelja esimese vooru järel on see rivistus end kuhjaga tõestanud. Kartmatus, võitluslikkus ja võidutahe on selles võistkonnas igal juhul olemas.

Neljast voorust on teenitud küll "vaid" kaks viigipunkti ning klubi hooajaeelsete pattude tõttu asetsetakse kahe miinuspunktiga viimasel tabelireal, kuid sisu on selles meeskonnas kõvasti. Noored mehed ei löö kellegi ees risti ette ega kaota keerulises seisus hetkekski pead, vaid võitlevad alati lõpuni.

Visa võitlus tõi neile punkti ka täna - nii mõnigi noormängija võinuks pärast 85. minutil kaotusseisu jäämist pea norgu lasta, kuid Legioni poisid seda ei teinud. Nad võitlesid edasi, lõid viigivärava ning ei olnud kaugel ka võidutabamusest. Igal juhul saab olema ülimalt põnev jälgida, kuidas see võistkond hooaja vältel areneb ning teele veerenud takistused ületada suudab.

4. Mängu parim - Nikita Ivanov

18-aastane poolkaitsja on Deniss Belovi meeskonnas ootamatult kerkinud ülitähtsasse liidrirolli: ta on peaaegu nagu Konstantin Vassiljev Floras või Zakaria Beglarišvili Levadias! Temata ei kujutaks Legioni meeskonda enam ettegi - kõik käib nii, nagu Ivanov ette näitab.

Ka täna mängis ta viigi saavutamisel väga olulist rolli, sest andis mõlemale väravale eelnenud söödu. Statistikast tähtsaimgi on aga enesekindlus, mida noor mängumees oma tegevusega kaaslastele annab. Seda on kihvt vaadata.