Luup peale | Ekstreemne sudimine lõppes Paidele ideaalselt (9)

Premium liiga seni kõige ekstreemsema mängu tiitli võib välja anda tänasele Narva Transile ja Paide Linnameeskonnale.

Kohtumine toimus Narvas külmas tuules ja suures vihmasajus, aga põnevust jätkus lõpuni välja. Tabelis esikolmikus püsiv Paide sai oma tahtmise 87. minutil, mil Tarmo Neemelo teenis Artjom Škinjovi vastu penalti ning kohtumise ainsa värava sai penaltist kirja Henri Välja. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Uskumatud tingimused

Nagu mainitud, siis tegu oli kindlasti selle hooaja kõige ekstreemsema mängu. Kerge liialdusega võib öelda, et mängijad olid kohati rohkem pikali kui püsti, pallid kippusid tihti liiga pikaks minema ja puuted äparduma.

• Esimene näide: kui kõlas Miko Puparti vile esimese poolaja lõpu märgiks, siis mitte ei jätnud mängijad jooksmist järgi, vaid hoopis kiirendasid sammu, et sooja riietusruumi pääseda.
  • Teine näide: Avavilest saadik platsil ringi jooksnud Andre Järva hoidis end pidevalt soojas käteringide ja muude harjutustega. Kui ta 54. minutil puhkama võeti, siis saadeti ta konkreetselt ja väga kiirelt riietusruumi, et ta pingile külmetama ei jääks.

Transi väravavaht Marko Meerits võttis lõpuvile järel asja kokku vägagi konkreetselt: "See ei olnud jalgpall, vaid üks võitlus. Väga külm oli ja väljak oli pehme ja libe. Väga ekstreemsed olud olid. Uskumatu, et üldse oli inimesi vaatamas." Kurja vaeva pidi platsil nägema ka Meerits ise, kes kohati ebatavalisi valearvestusi tegi, ent arvestades tingimusi oli see üsna loogiline. Tema apsakad täna saatuslikuks kindlasti ei saanud.

2. Kiitus pealtvaatajatele

Ametlikku protokolli kanti 73 pealtvaatajat, kes võisid seal olla tipphetkel, aga teisel poolajal oli neid telepildi põhjal kindlasti vähemalt kaks korda vähem. Vahet pole - iga inimene, kes sellistes tingimustes otsustas minna kaheks tunniks (katuseta!) Kreenholmi staadionile jalgpalli vaatama, väärib kiitust. Kindlasti oleks olnud päris lihtne leida kuivemaid ja soojemaid alternatiive. Kui isegi mängijatel oli külm, siis kuidas pidid end veel pealtvaatajad tundma?

3. Mängu otsustasid kümme minutit

Esimesed 80 minutit kandsid seda mängu vankumatu kindlusega 0:0 viigisadamasse, ent siis hakkas juhtuma. Esmalt otsustas kätega Sören Kaldma näopiirkonda kompima minna juba varasemalt kollase kaardi teeninud Viktor Plotnikov ning Pupart saatis ta punasega minema.

Eriti pahaseks said Transi mängijad Puparti peale aga viis minutit hiljem, kui Tarmo Neemelo karistusalas kukkus. Korduste põhjal ei julge siinkirjutaja väita, kas oli viga või mitte. Neemelo ise väitis intervjuus, et talle löödi vastu jalga, ent Meerits (ja ilmselgelt ka teised Transi mängijad) nägid olukorda teisiti. Igatahes näitas 17-aastane Henri Välja taas külma närvi, kui palli penaltipunktilt Eesti koondislase selja taha saatis ja võidupunktid Paide bussi kaasa võttis.

4. Jaht esinelikule muutus igavamaks

Suure tõenäosusega tagab eurokoha Premium liiga neljas koht, kindla peale ka kolmas koht. Paide Linnameeskond on esimese kümne vooruga ladunud selleks ikka väga kindla vundamendi, sest ise ollakse kolmandal tabelireal ja nende suurim ohustaja on just viiendal positsioonil olev Narva Trans, kes jääb neist nüüd maha juba kaheksa punktiga.

5. Mängu parim - Andre Frolov

Kuigi ühegi mängija parimad omadused ei tulnud selles kohtumises kaugeltki mitte esile, siis Andre Frolov suutis end näidata päris teravast küljest. Harjumuspäraselt oli ta ka kompromissitu võitleja, mida platsil väga vaja oli.