Luup peale | Flora lükkas 37 söötu järjest ja oli Kuressaarest selgelt üle (galerii!) (0)

Ainult Eesti kodakondsusega mängijatest koosnevate meeskondade 9. vooru kohtumises oli Tallinna Flora võõrsil 4:0 parem FC Kuressaarest.

Liider Flora sai seeläbi Premium liigas seitsmenda järjestikuse võidu ning omavahelistes matšides Kuressaare vastu 16. järjestikuse võidu.

Skoor avati kümnendal minutil. Rasmus Saar lasi Rauno Allikul endast mööda mängida ja jooksis seejärel oma karistusalas Allikule õlaga selga. Tänavu Premium liigas enim penalteid määranud kohtunik Miko Pupart ei jätnud seda tähelepanuta ning järgnenud penalti realiseeris Rauno Sappinen. Magnus Karofeld hüppas õiges suunas, kuid ei ulatanud pallini, mis vihises täpselt alla nurka.

24. minutil sai Alliku pärast Markus Poomi, Martin Milleri ja Sappineni sööte palli tühja väravasse lüüa ning Flora juhtis 2:0.

50. minutil teenis Konstantin Vassiljev heast kohast keskelt karistuslöögi ja Henri Järvelaid virutas selle üle müüri alla nurka. 68. minutil skooris Märten Kuusk peaga Poomi karistuslöögist. Tähelepanekuid mängust:

1. Flora lükkas 37 söötu järjest

Kuna FC Kuressaare ei hakanud palava ilmaga liidrit kõrgelt survestama, sai Flora vallata avapoolajal täpselt kaks minutit järjest (16.-18. minutil) palli nii, et keegi ei löönud, keegi ei tsenderdanud, keegi ei teinud viga ja vastane ei puutunud palli kordagi. Ainult söödeti.

Flora lükkas selliselt 37 söötu järjest, palli puudutasid selle aja jooksul kõik külaliste mängijad peale väravavaht Ingmar Krister Paplavskise ja tipuründaja Sappineni. Lõpuks rikkus ilusa seeria ära Poom, kes proovis pikemat püstsöötu, nii et Ranon Kriisa oli peaga vahel.

Kogu sööduseeria nägi välja selline: Kreida-Vassiljev-Lilander-Vassiljev-Kreida-Lilander-Kreida-Vassiljev-Kuusk-Kreida-Lilander-Alliku-Kreida-Poom-Kreida-Järvelaid-Kuusk-Kreida-Poom-Pürg-Kuusk-Järvelaid-Kuusk-Pürg-Lilander-Poom-Kuusk-Järvelaid-Kreida-Lilander-Alliku-Poom-Miller-Järvelaid-Kuusk-Poom-Lilander-Poom.

2. Kuressaare proovis nõelata Miili pikkade autidega

Kui Kuressaare teenis vastaste väljakupoolel küljeaudi, siis läks seda viskama Mairo Miil, kes heitis palli õhuvõitlusesse karistusalasse. Selliseid pikki küljeaute sai Miil loopida mõlemast äärest kokku kümmekond korda. Oli häid täpseid teravaid aute, aga lõpuks pealelöögini saarlased nendest momentidest ikkagi ei jõudnud.

Muus osas Kure avapoolajal kordagi ohtlik ei olnud. Teise poolaja alguses üks saarlaste madal nurgalöök ärevust tekitas ja lisaks veel üks Sander Lahe pealelöök, mis lendas valelepoole küljevõrku.

Üldiselt domineeris kindlalt Flora, kes jättis mitmeid suurepäraseid võimalusi realiseerimata. Kohtumise esimese kuue minuti jooksul tulistasid nii Miller kui ka Vassiljev lähedalt üle, mängu lõpus lõi lähedalt mööda Poom.

3. Kure kogus avaringis mullusest rohkem punkte

Kuressaare ja Flora jaoks sai tänase mänguga Premium liiga hooaja avaring (1.-9. voor) läbi. Hoolimata tänasest suurest kaotusest, kogus Kure ühe punkti rohkem kui mulluses avaringis. Kusjuures eelmisel hooajal oli saarlaste parimaks ringiks just esimene, nii et üldkokkuvõttes võivad nad senise hooaja käiguga kindlasti rahul olla.

Flora on küll kaheksa võidu ja ühe viigiga selge liider, aga kogus avaringis mullusest kaks punkti vähem.

4. Mängu parim - Rauno Alliku

Paremäär Alliku oli Flora rünnakutel kõige nähtavam mängija. Avavärava olukorras teenis ta penalti ja teise värava lõi ta ise. Viimasel pooltunnil, pärast Vassiljevi väljavahetamist sai Alliku kanda Flora kaptenipaela.

27. juunil kell 13.00 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare - Tallinna FC Flora  0:4 (0:2)
10. pen. Rauno Sappinen, 24. Rauno Alliku, 50. Henri Järvelaid, 68. Märten Kuusk

Väravasöödud: 10. Rauno Alliku, 24. Rauno Sappinen, 50. Konstantin Vassiljev, 68. Markus Poom