Luup peale | Flora võit võiduks, aga õnne peab ikka ka olema (galerii!) (0)

Tallinna FC Flora sai viiendas mänguvoorus jagu JK Narva Transist, kes vaatama esialgsele ebakindlusele aina enamat nõudma hakkas. Flora ei andnud, õnn ka mitte ning mulluse hõbeda esikoht ja täisedu on tõsiasjad.

Oodatult hakkas palli enesekindlamalt lükkama kodumeeskond, otsides usinalt käike ettepoole. Meenutuseks, et meeskondade viimane omavaheline madin toimus Taliturniiri raames, kus saatis Florat koguni kuueväravaline edu. Muidugi toona olid asjalood tüki teised kah.

Esimene paremapoolne võimalus avanes 13. mänguminutil, kui Floral õnnestus mööda paremat äärt rünnakule tõusta ning Martin Milleri jalast jõudis mänguvahend kasti lidunud Sergei Zenjovini. Mees kõmmutas ühega peale, kuid Aleksei Matrossov oli valvel. Küll mitte kõige mugavamalt, sest Henrik Ojamaa teele jõudnud jätkupalli pidi klaarima Martin Käos.

21. mänguminutil tõstis Zenjov mänguvahendi üle uneleva Transi kaitseliini, Alliku tormas, Matrossov astus vastu ning peale jäi kogenud ründaja - 1:0!

Pisut enne pooltunni täitumist avanes ka Transile hiilgav šanss, kui karistusala joonelt katsetama asunud Deniss Poljakov maha võeti. Vile ei vaikinud ning palli taha asus teenija kõrvale ka Deniss Dedetško. Viimase  keerutus leidis müüri, jätkupall aga lõpuks Transi kapteni ebatäpse pea.

Loetud minutid hiljem anti sarnane variant ka Florale. Kusjuures duellipartnerid samad, sest kui rohesärkide kasti lähistel käitus uljalt Markus Poom, siis sel korral patustas Poljakov tema vastu. 20 meetri pealt teele saadetud palli teekond lõppes aga jällegi müüris.

Teise poolaja avaminutitel leidis ka Trans oma ohtlikkuse soone. Meeskonna vedas rünnakule vasakult äärelt tõusta saanud Kevin Aloe, kes saatis palli karistusala poole teele. Poljakov sai mänguvahendi omaks ning ühtlasi ka Glev Pevtsovile edasi lükatud, kuid kiire jätk läks väravapostist mõnekümne sentimeetri jagu mööda.

Minutid hiljem demonstreeris oma oskusi ka Arseni Kovaltšuk, kuid Michael Lilander püsis selgelt oma ülesannete kõrgusel. Järgnenud nurgalöögist õnnestus Floral seevastu kontrasse tõusta ning kõige väledamate jalgadega asus Transi värava poole teele Alliku. Liiga kaugele pallivõlur siiski ei jõudnud, sest Aloe pidas targemaks ennastsalgavat takistust mängida ning tasuks ka kollane hoiatuskaart.

Külalismeeskonna parim võimalus oli siiski veel alles ees. Olukord sai alguse Pevtsovi suunda saadetud pallist, millele tuli Flora puurist vastu Evert Grünvald. See aga kõige paremini ei õnnestunud, sest mänguvahend jõudis kiiperist hoopis kõrgele õhku, langes Poljakovi jalale ning mees katsetas! Oluline märkus: Grünvald oli tol hetkel karistusala joonel, väravat turvamas polnud seega kedagi. Niisiis lendas pall tühja värava poole, põrkas enne seda veel mahagi ning ülinapilt üle!

71. minutil oli vahelduseks hoopis Flora teine lähedal, sest jällegi mängiti pall Allikule jooksu peale. Tipuründaja tormas palliga kasti, läks ka löögile, kuid Matrossovi tõrje jättis seljataguse sel korral puhtaks.

Viimased paarkümmend minutit kangutasid mõlemad meeskonnad usinalt. Suuremat indu kumas Transi tegevusest, sest viigivärav oli justkui nii lähedal. Seda aga ei tulnud ning Flora kirjutas kolm punkti enda arvele. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Flora nurgalöökidest

Flora, kelle tegutsemine standardolukordades on muidu veenev olnud, polnud täna päris see sama. Avapoolaja pallid leidsid enamasti üles Dedetško, kes otseloomulikult on õhus muidugi võimas ka. Samas sai ta palle enamasti klaarida uhkes üksinduses.

Teisel poolajal Konstantin Vassiljevi sekkumise järel ei läinud asi samuti ülemäära palju paremaks. Ühel korral õnnestus Joonas Tammel pall küll väravasse koksata, aga eelnevalt tehti Transi karistusalas viga. Muudel juhtudel jõudis pall kas hoolega valvatavasse esimesse tsooni või tühjaks jäetud tagumise posti juurde.

2. Transi vangerdustest

Transi algrivistusse kuulus teiste mängijate kõrval ka Aleksandr Zakarljuka, kes avapoolajal pigem tagaplaanile jäi. Tõsi, mängumehe hooaja algust segasid tervisehädad ning mängida sai ta enne tänast ka märtsikuises liigamängus Tartu Tammeka vastu.

Korralikku tehnilist pagasit omav mängumees tegi oma minekuga ruumi kaitsvama suunitlusega Roman Nesterovskile, kes asus Flora hallatavat keskvälja tagasi nõudma. Kusjuures, aeg-ajalt see ka õnnestus ehk siis seda lüket võis pidada õnnestunuks. Muidugi kõva vaeva nägid ka Poljakov ja Irie.

Lisaks lükati viimasteks minutiteks rünnakule ka Dedetško, kes võitles usinalt, kuid ka temast polnud viigivärava lööjat. Surve Flora kaitseliinile oli igatahes märkimisväärne.

3. Floral on jätkuvalt edumaa

Flora on niisiis saanud viiest mängust sama arv võite ning väravate vahe on korralik 16:3. Sealjuures on ära mängitud ka lähimate jälitajatega ehk jagu on saadud nii Paide Linnameeskonnast kui ka Nõmme Kaljust. Tõsi, kõige lähemal paiknev Tallinna FCI Levadia tuleb vastu 24. aprillil.

Nagu Markus Soomets sõnas kohtumise järel, siis Floral on sealjuures väike eelis, sest Levadia järgmised kohtumised ongi just Paide ja Kaljuga. Kui nad suudaksid tiitlikaitsjale liiga teha, võiks Flora edumaast juba kindlamas kõneviisis rääkida.

Hetkel püsitakse ees just seetõttu, et koroonaga rinda pistnud Levadial jäi neljanda mänguvooru madin õigel ajal pidamata. Niisiis on mängitud neli kohtumist, millest kõik on ka võidetud.

4. Mängu parim - Rauno Alliku

Kui tipuründaja lööb värava, siis võib ta tööpäeva õnnestunuks lugeda. Allikul oli ka teine soolas, kuid esimesel korral üle mängitud Matrossov jättis viimase sõna endale. Sellegipoolest töö tehtud ja punktid koju jäetud!