Luup peale | Floral lihtsalt on see üks, keda teistel pole (galerii!) (0)

Konstantin Vassiljev ei tee vahel justkui midagi, ent teeb ometi kõike. Foto: Oliver Tsupsman

Kui Flora palus suvel lükata edasi Premium liiga kohtumise Viljandi Tulevikuga, et osaleda Itaalias sõprusmängus Pisa meeskonnaga, tekitas see furoori. Nüüd, kui Flora-Tuleviku kohtumine lõpuks järele peeti, furoor puudus: meistritiitli poole sammuv Flora võttis kindla 3:0 võidu.

Vundament valati kolmele punktile juba viiendal minutil – Karl-Romet Nõmm tõrjus Konstantin Vassiljevi kauglöögi enda ette, Rauno Alliku lükkas palli võrku. Tulevikul oli küll viigišansse, ent poolajal üleminutitel tabas pall karistusalas nende kaitsja Ridwan Babatunde kätt ja väljakukohtunik Mart Martin määras penalti. Kevadel Nõmme vastu vääratanud Vassiljev seekord 11 meetri punktilt ei eksinud.

Teist poolaega valitses Flora, kuid suutis ülekaalu kolmandaks väravaks sepistada alles 89. minutil. Kergest traumast paranenud ja viimaseks paarikümneks minutiks platsile naasnud Erik Sorga suunas Vlasi Sinjavski söödu peaga tagumise posti kõrvale ja vormistas lõppseisuks 3:0. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Pole kahtlustki, kes Florat tiitli suunas veab

Nagu lastejutustuses, on florakate “väike vedur, kes suutis” mõistagi Vassiljev. Viimasel ajal pole ta hiilanud efektsete kauglöökide ega maestrolike trikkidega, vaid lihtsalt teeb lihtsaid asju väga hästi. Või teisiti öeldes - dirigent ei pea alati meeleheitlikult vehkima, vaid jagama õigel ajal õigeid suuniseid, et panna orkester sama nooti tabama.

Ei saa öelda, et Vassiljev oleks kolmes viimases mängus üleplatsimehena meeletult säranud, kuid ometi leiab tema arvelt võiduvärava Levadia võrku ning kaks väravasöötu ja täpse penalti Tammeka vastu. Nüüd lisandusid avapoolajal kaks pealelööki, millest üks tipnes avavärava ning teine penaltiga, mille Vassiljev ise sihile saatis. Klass on pisiasjades.

2. Tulevik suudab väärikust säilitda.

Sander Post jättis seekord pingile nii esiväravavahi Ingmar Krister Paplavskise, põhikaitsja Janar Õunapi kui ka esiründaja ja kapteni Kaimar Saagi. Võimalik, et näiteks Saag võinuks ühe avapoolaja šanssidest ära lüüa või Paplavskis viiendal minutil etema tõrje teha, kuid üldplaanis pakkus Tulevik korraliku esituse, laskmata kiirel kaotusseisu jäämisel end rivist lüüa.

Püsimajäämine otsustatakse tänavu ilmselt neis mängudes, kus neli viimast ehk Tulevik, Kalev, Kuressaare ja Maardu kohtuvad omavahel. Tuleviku stardiplatvorm on nendele kohtumistele vastu minnes kõige parem nii matemaatiliselt (juba praegu rohkem punkte kui jälitajatel), mänguliselt (ühtsem meeskond ja selge liider Saagi näol) kui ka ajakavaliselt (viies viimases voorus ei pea nad mängima enam ühegi esineliku meeskonnaga).

3. Tere tulemast tagasi, Enar!

Eesti koondise kõigi aegade tabelis 126 mänguga neljandat kohta hoidev Jääger on pidanud üle elama valusaid aegu – esiteks füüsilises, aga ehk enamgi hingelises plaanis. Tulla ränga põlvevigastuse järel tagasi väljakule ja saada siis peaaegu kohe uuesti samasugune ja sama ränk trauma … see on karm. Nüüd on Jääger, kes viimati käis tippmängus väljakul aasta ja üheksa päeva eest, lõpuks ometi tagasi. Mänguvorm – ja seegi oli kogenud kaitsjal asjaolusid arvestades tähelepanuväärselt korralik – mänguvormiks, ennekõike on lihtsalt rõõm raskusi kogenud meest uuesti platsil näha.