Luup peale | Ilmetu mängu pööras Levadia kasuks ründajate parem klass (vaata galeriid!) (2)

Levadia ründajad olid varjus, kuniks Joao Morelli särama lõi. Foto: Oliver Tsupsman

Palju kisa, vähe villa. Umbes-täpselt nii möödus FCI Levadia ja Narva Transi vahelise Premium liiga kohtumise esimene mängutund, enne kui Joao Morelli iluväravaga kõik pingetest vabastas ja Levadiale 1:0 edu tõi. Gando tabamus veerand tundi enne mängu lõppu ja kindlustas Levadiale olulise 2:0 võidu.

Avapoolajast väärisid märkimist täpselt kolm olukorda. 16. minutil põrutas Pavel Marin õnnega pooleks talle ette põrganud palli käärlöögiga posti. 21. minutil oli pall Levadia väravas, kuid Eduard Golovljovile fikseeriti suluseis. Ning 42. minutil sai Julius Kasparavicius naeruväärse daivi eest kollase kaardi olukorras, kus tasunuks püsti jääda ja pealelööki üritada.

Ka teise poolaja algus polnud kuigivõrd värvikam. Ent 63. minutil murdis viimaks Transi kaitseluku Morelli, keerutades palli paarikümnelt meetrilt posti kõrvale. Levadia jätkas aktiivsemalt ja kõik sai selgeks 75. minutil, kui Gando efektse löögiga edu kahekordistas.

Levadia tõusis võiduga Premium liiga liidrist Florast vaid kahe punkti kaugusele. Trans jätkab viiendal tabelireal, ent vahe esinelikuga kärises juba 15 punktile. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Puudujad mõjutasid kohtumist märgatavalt

Mõlemad peatreenerid pidid tegema algkoosseisus märkimisväärselt palju vangerdusi. Levadial olid kaitseliinist kollaste kaartide tõttu puudu Markus Jürgenson ja Jevgeni Ossipov, kerge vigastus hoidis eemal Dmitri Kruglovi. Lisaks otsustas Aleksandar Rogic jätta pingile keskväljaankru Juti Tkatšuk, mistõttu Levadia algkoosseis tundus esmapilgul liigagi ründav. Vasakkaitses alustas näiteks Kirill Nesterov, ainsa kaitsva poolkaitsjana tegutses Marek Kaljumäe.

Vaid nelja vahetusmehega mängule tulnud Trans pidi aga panema keskkaitsesse universaaliks kujunenud Artjom Škinjovi, sellal kui Joseph Saliste tegutses vasakkaitsjana. Kuna pingilt oli lisaks 16-aastasele Nikita Mihhailovile tuua vaid Viktor Plotnikov, jäigi Transi rünnak eriti teisel poolajal hambutuks. Võitlus neljanda koha nimel kipub läbi olema, nüüd tuleb keskenduda jälitajate tõrjumisele.

2. Otsustavaks sai individuaalne kvaliteet

Nii Morelli kui ka Gando tabamused sündisid puhtalt tänu individuaalsele klassile. Seda oli Levadial täna Transist lihtsalt rohkem, mis on ka igati loogiline, sest meeskondade ressursid on erinevad ja Levadia pink oli nii pikem kui ka sügavam. Avavärava puhul võib rääkida ka Aleksei Matrossovi eksimusest koha- ja asendivalikul, kuid pigem tasub tunnustada Morellit. Just individuaalne tase on see, millega Levadia on võimeline kahvatudki mängud enda kasuks pöörama.

3. Kui Budnik ei löö, siis lööb Andrejev … või mitte

Tallinna Kalevi vastu saatis Nikita Andrejev 11 meetri karistuslöögi sihile. Transi vastu mitte, sest Matrossov tegi hea tõrje. Samas ei väära see asjaolu, et Levadia on sel hooajal saanud ülekaalukalt kõige rohkem penalteid. Meeskonna ründevõimekuse kohta näitab see päris palju. Lisaks on vajadusel pingilt võtta penaltimeister Kruglov.

4. Mängu parim – Marek Kaljumäe

Levadia hoidis taga nulli ja "nähtamatu mehe" ehk ainsana kaitseliini turvanud Kaljumäe roll oli selles ühtaegu nii märkamatu kui ka märkimisväärne.